Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 18:00


Naprawa oryginalnej kamery cofania

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Bialy MK6

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 25 lis 2020, 22:14
  • Online: 14h 32m 16s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: TSI 90KW CAXA
  • Lokalizacja: Warszawa

Naprawa oryginalnej kamery cofania

Post16 gru 2020, 22:07

Witam wszystkich,

Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem Golfa 6 rok 12.2011 sprowadzonego ze Szwajcarii. Dlatego powoli rozglądam się co działa a co nie. Niestety nie działa oryginalna kamera cofania ukryta w znaczku klapy, tzn. znaczek się podnosi a kamera się wysuwa oraz ręcznie mogę otworzyć bagażnik.
Podczas wstecznego pojawia się tylko ekran z czujnikami przód i tył i to działa. Po prześledzeniu Yotuba i kilku postów zajrzałem pod plastikową osłonę tylnej klapy i znalazłem trzy urwane przewody na mechanizmie podnoszenia znaczka VW: czerwony, żółty, brązowy.
20201212_233458.jpg

Dlatego ucieszyłem się że po zlutowaniu przewodów, mechanicznej naprawie i zabezpieczeniu dość kiepskiej konstrukcji przewodów wychodzących z kamery, będę w końcu cieszył się kamerą a tu, niestety. Widać ktoś przygotował mi zagadkę
20201213_210530.jpg
Więc pożyczyłem od kolegi program i kabel diagnostyczny do złącza OBD. Z diagnozy wyszło że jest problem ze sterownikiem kamery cofania. W związku z tym mam pytanie do kolegów, po pierwsze gdzie fizycznie jest ten sterownik umieszczony oraz co jeszcze mogę sprawdzić lub zrobić ? Niestety nie mam instrukcji mechanicznej za którą również byłbym wdzięczy, jeśli ktoś by mógł coś mi pomóc.
20201216_150849.jpg

20201216_145156.jpg

20201212_200758.jpg

20201213_220827.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 21h 33m 34s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa oryginalnej kamery cofania

Post16 gru 2020, 22:16

W Golfie 6 kamera jest typu LOW i nie ma sterownika, kamera podlaczona jest bezposrednio pod radio, musisz polutowac przewody albo szukac innej kamery. Jest to czesty problem z tymi kamerkami.
Offline

Bialy MK6

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 25 lis 2020, 22:14
  • Online: 14h 32m 16s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: TSI 90KW CAXA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa oryginalnej kamery cofania

Post16 gru 2020, 22:32

greg2 pisze:W Golfie 6 kamera jest typu LOW i nie ma sterownika, kamera podlaczona jest bezposrednio pod radio, musisz polutowac przewody albo szukac innej kamery. Jest to czesty problem z tymi kamerkami.

dzięki za odpowiedz ale właśnie te trzy pęknięte kabelki polutowałem i dalej nic. Raczej pytanie do tych kolegów czy coś można wywnioskować z kodu błędu z moich zdjęć ?
Offline

Bialy MK6

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 25 lis 2020, 22:14
  • Online: 14h 32m 16s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: TSI 90KW CAXA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa oryginalnej kamery cofania

Post28 gru 2020, 19:01

Kamerę tuż przed świętami zamówiłem samą kamerę w carsystems.eu. Zobaczymy czy to pomoże ?
Offline

Bialy MK6

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 25 lis 2020, 22:14
  • Online: 14h 32m 16s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: TSI 90KW CAXA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa oryginalnej kamery cofania

Post09 sty 2021, 22:12

W końcu problem nie działającej kamery rozwiązany. Dodatkowo mam kilka spostrzeżeń po przeczytaniu kilku postów na tym Forum. Otóż na Forum są niektórzy użytkownicy którym się wydaje że coś wiedzą i chcą Błysnąć wiedzą.
Ja przekopałem też zagraniczne Fora i wszystkie zdobyte informacje sprawdzałem u siebie, a przy okazji znalazłem wstępnie przecierającą się wiązkę elektryczną w gumowym przegubie klapy ale na szczęście ją w porę zabezpieczyłem. Ponad to sprawdziłem: ustawienia radia RNS510, wtyczkę w radiu, masę w klapie, masę w radiu i jej ciągłość do samej kamery. Zasilania kamery w różnym stanie. Oczywiście na upartego można było by podpiąć +12V czerwony i żółty a brązowy na masę i sygnały wizji z kabla ekranowanego RGB i masy na sama wtyczkę radia ale to ostateczność.
Dlatego też starą kamerę naprawiłem, czyli polutowałem i to już na samym początku historii i gdyby nie jeden mały szczegół (o którym nie wiedziałem) to nie pruł bym połowy tapicerki i kabli, a tylko zmienił co trzeba w sofcie VCDS i było by to zawodach. Niestety nie znałem wtedy mechanizmu komunikacji kamery i radia oraz nie znałem też zależności w VAGu.
Generalnie uważam że elektronika samej kamery jest dość trwała o ile ktoś jej nie uderzy czy nie wstrząśnie. Trzy kable Czerwony/Żółty/Brąz są dość kruche, natomiast kabel RGB w oplocie jest solidny. Oczywiście nowej kamery z Carsystems nie zwracałem, trzymam ją w razie czego.
Po całej tej historii nasuwają się wnioski że w przypadku kamery LOW dla radia RNS510 nie wolno ustawiać jej w Gateway, ma tam być nie widoczna = wyłączona. Tego nie wiedziałem bo samochód mam od nie całego miesiąca a człowiek który robił mi up-date RNS510 diagnozował mi kamerę, nie zapytał się mnie jaką mam kamerę lub nie był kompetentny = "partacz" i zaznaczył ją na liście urządzeń w aucie, całkiem bez sensu. Także w ciągu 1,5 tygodnia trochę opanowałem VAG i przećwiczyłem chyba wszystkie przypadki z Internetu.
Po drugie jak koledzy którzy się naprawdę znają :pub:@tberent oraz :pub: @Hiszpanek_28 wyraźnie to podkreślali, a co wielu ludziom umykało że w kamerze ver. LOW i RNS510 to radio jest tylko monitorem i przełącza się na odbiór obrazu po wbiciu wstecznego. Natomiast sama kamera jest non stop pod prądem i w stałym kontakcie z radiem ale obraz wyzwala tylko jak na Żółty kabel dostanie +12V ze wstecznego.
Ja miałem błąd jak pisałem powyżej i prosiłem aby ktoś to sprawdził bo coś mi tu nie grało i niestety dostałem informację że to tylko źle przetłumaczony błąd, co jest bzdurą. Dlatego miałem ciągle błąd sterownika kamery cofania J772. Natomiast na początku, to była wina gościa co najpierw mi grzebał przy radiu i zakodował 19-Gateway.
Dlatego jedyne co powinno być zaznaczone to :
37-nawigacja Bajt 3 bit 6
10-asystent parkowania Bajt 0 bit 5
a na koniec koniecznie Reset radia <> i gwiazdka na około 30sekund. na wstecznym biegu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości