Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 03:51


Przełącznik świateł - pozycja AUTO

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

diego512

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 13 kwie 2021, 07:09
  • Online: 1h 26m 28s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 16V

Przełącznik świateł - pozycja AUTO

Post13 kwie 2021, 07:21

Witam wszystkich
Jestem szczęśliwym posiadaczem Golfa Mk6. Po kilku dniach zauważyłem jedną rzecz. Otóż po przełączaniu świateł w pozycji "AUTO" nawet w największym słońcu zapalają się światła mijania a nie dzienne. Dodam, że w pozycji "0" przy włączonym zapłonie świecą światła dzienne. Czy wie ktoś może jak rozwiązać ten problem?
Z góry przepraszam jeżeli zamieściłem temat w złym dziale. Jestem nowy na forum także proszę o wyrozumiałość. :)
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 31m 53s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Przełącznik świateł - pozycja AUTO

Post13 kwie 2021, 14:27

1.Czy masz na szybie pod lusterkiem czujnik zmierzchu/deszczu (prostokątna ramka)?
2. Auto krajowe czy sprowadzone? Jak sprowadzone to skąd?

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Offline

diego512

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 13 kwie 2021, 07:09
  • Online: 1h 26m 28s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 16V

Re: Przełącznik świateł - pozycja AUTO

Post15 kwie 2021, 06:14

Gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik? Nie mogę bo znaleźć. Auto jest sprowadzone z Niemiec.
Offline
Awatar użytkownika

Tomczyk

Aktywny

  • Posty: 124
  • Rejestracja: 27 wrz 2019, 11:29
  • Online: 5d 17h 31m 53s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Swarzędz

Re: Przełącznik świateł - pozycja AUTO

Post15 kwie 2021, 06:18

Pod lusterkiem wewnętrznym, na szybie. Jeśli lusterko jest przyklejone na okrągłej stopce to nie ma czujnika. Jeśli prostokąt to jest

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
Offline

diego512

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 13 kwie 2021, 07:09
  • Online: 1h 26m 28s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 16V

Re: Przełącznik świateł - pozycja AUTO

Post15 kwie 2021, 14:55

Uchwyt jest okrągły. Czyli nie ma czujnika tak? Także ciekawa sprawa skoro nie ma czujnika a jest włącznik z funkcją auto...
Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Gdy pada deszcz i wrzucam bieg wsteczny to tylna wycieraczka załącza się czyli czujnik deszczu jest tak? Dziwna sprawa szkoda, że nie zwróciłem uwagi na to wcześniej.
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 32m 26s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Przełącznik świateł - pozycja AUTO

Post15 kwie 2021, 15:12

diego512 pisze:Uchwyt jest okrągły. Czyli nie ma czujnika tak? Także ciekawa sprawa skoro nie ma czujnika a jest włącznik z funkcją auto...
Ale zastanawia mnie jedna rzecz. Gdy pada deszcz i wrzucam bieg wsteczny to tylna wycieraczka załącza się czyli czujnik deszczu jest tak? Dziwna sprawa szkoda, że nie zwróciłem uwagi na to wcześniej.

Załącza się nawet jak nie używasz przednich wycieraczek? Jak auto nie ma czujnika to też tylna się odpala przy wstecznym jeśli przednie wycieraczki są włączone bądź zrobiły ostatnio pojedynczy przelot po szybie.
Może ktoś dołożył w nim sensor z przełącznikiem z AUTO? Sprawdź czy od lewej strony deski rozdzielczej nie idą żadne kabelki na górę, taki chiński sensor zazwyczaj kładzie się z lewej strony na desce, tak jak tu w filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=xVn4sp7BYB8
Z nimi bywają czasem problemy i zdarza się że nieraz działają jak chcą.
Offline

diego512

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 13 kwie 2021, 07:09
  • Online: 1h 26m 28s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 16V

Re: Przełącznik świateł - pozycja AUTO

Post16 kwie 2021, 06:09

Sprawdziłem i tak jak pisałem wcześniej podczas cofania gdy jest po deszczu automatycznie się odpadają bez wcześniejszego użycia przednich. Odnośnie sensora jeszcze nie sprawdziłem.

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości