Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:23


Pompa wody B

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Brenik11

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 19 sty 2019, 21:42
  • Online: 17h 14m 47s
  • Auto: Golf6
  • Silnik: Tdi
  • Lokalizacja: Wrocław

Pompa wody B

Post22 lip 2019, 07:29

Witam zapaliła mi się kontrolka silnika komputer pokazał błąd 09754 P261a pompa cieczy chłodzącej B - obwód otwarty.
Błąd skasowałem lecz pojawiał się za każdym razem po trzecim zapaleniu auta. Dowiedziałem się że chodzi o tą małą pompę elektryczną pod autem sprawdziłem napięcie na kostce po odpaleniu auta pojawia się 12v więc prawdopodobnie pompa do wymiany. Zakupiłem nowa i niesty po wymianie to samo trzecie odpalenie auta wyskakuje błąd.

Macie może jakieś propozycje co może być przyczyną, może jakiś czujnik czy coś ?

Golf 6 2.0 TDI 110km 2009.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompa wody B

Post22 lip 2019, 08:57

Oczywiście po wymianie pompki skasowałeś błąd.
Pompkę można sprawdzić podpinając ją pod akumulator i zobaczyć czy działa wirnik.
Oczywiście podpinamy + do plusa i minus do minusa na akumulatorze, trzeci pin w kostce to sterowanie z sterownika silnika, zobacz dokładnie kostkę czy piny nie są zasiedziałe i przewód czy przypadkiem gdzieś nie jest w jakiś sposób uszkodzony.
Szkoda że nie sprawdziłeś czy ta nowa pompka działa podpinając ją pod akumulator przed montażem, bo bywają nowe uwalone.
Pompka ta ma za zadnie chłodzić chłodnicę recyrkulacji spalin po zgaszeniu silnika.

Jeżeli masz kanał to zaopatrz się w długie dwa przewody i podepnij ją bezpośrednio do akumulatora, jeżeli działa to powinieneś usłyszeć działanie, możesz również trzymać ją ręką w tedy jak zadziała będziesz czuł działanie wirnika, przez wibracje.

Wyczytałem gdzieś na jednym z forum, cytuje:
"są dwa rodzaje tej pompki! 5N0965561A oraz 5N0965561. Pompki różnią się mocowaniem i ta pompka z końcówką A jest przewidziana dopiero od modelu 2009."

A ile dałeś za pompkę....

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Ostatnio zmieniony 23 lip 2019, 18:01 przez Almighty, łącznie zmieniany 2 razy
Powód: Regulamin forum 2.11
Offline

Brenik11

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 19 sty 2019, 21:42
  • Online: 17h 14m 47s
  • Auto: Golf6
  • Silnik: Tdi
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Pompa wody B

Post22 lip 2019, 11:27

Pompki nie sprawdzałem bo podobno nie działa po podłączeniu na krótko tak wyczytałem na internecie w sumie mój błąd ale sprawdzę starą.

Błąd skasowałem odczepilem nawet akumulator na 30 min i nic nie pomogło.
Obiło mi się o uszy że może czujnik temperatury może mieć coś wspólnego z tym błędem.

ZA pompę zapłaciłem 65€ na ebay
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompa wody B

Post23 lip 2019, 15:40

10 min roboty i sprawdzona pompka.
Podpiąłem pod domowy zasilacz oczywiście napięcie 12V
- pin pierwszy - minus
- pin drugi - plus
- pin trzeci - S czyli przyłączenie do sterownika silnika (przy sprawdzaniu pompki tu nic nie wpinamy).

Obrazek

Obrazek


Podane napięcie:

Obrazek

Obrazek


Tyle mogłem pomóc.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Ostatnio zmieniony 23 lip 2019, 18:03 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Regulamin forum 2.11
Offline

Brenik11

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 19 sty 2019, 21:42
  • Online: 17h 14m 47s
  • Auto: Golf6
  • Silnik: Tdi
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Pompa wody B

Post24 lip 2019, 18:24

Witam.
Podpiąłem starą pompę do akumulatora słychać buczenie ale pompa nie kręci, skoro błąd dalej zostaje wychodzi na to że nowa też nie działa ale to sprawdzę dopiero w sobotę.
Offline

Brenik11

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 19 sty 2019, 21:42
  • Online: 17h 14m 47s
  • Auto: Golf6
  • Silnik: Tdi
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Pompa wody B

Post28 lip 2019, 07:08

No i nowa pompa też nie kręci zostaje kupno kolejnej.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompa wody B

Post28 lip 2019, 17:36

Wysłałem Ci info na PW.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości