Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:04


Opuszczenie szyb pilotem

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Dzodzo35

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 19 cze 2017, 10:11
  • Online: 16h 9m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Hamburg

Opuszczenie szyb pilotem

Post17 gru 2017, 11:01

Drodzy Forumowicze,
Ostatnio spotkałem się z niecodzienną sytuacją i niestety nigdzie nie mogłem znaleźć wyjaśnienia tego problemu. Nigdy wcześniej się to nie zdarzyło i być może ktoś z Was spotkał się z takim zjawiskiem.
Zaparkowałem samochód jak zwykle zamknąłem z pilota, wsadziłem do kieszeni i z racji tego, że niosłem ciężkie rzeczy, to samoistnie naciskały się przyciski od pilota w mojej kieszeni. Następnego dnia schodzę do samochodu i okazuję się, że szyba kierowcy i pasażera opuszczone są do ok połowy wysokości (dokładnie ten sam poziom na obu). nie wspomnę, że oczywiście padało i środek trochę "zawilgotniał".
Nie wiecie może, czy to jest jakaś tajna kombinacja przycisków pilota? A może jakiś system ratowania gdy kluczyk zatrzaśnie się w środku? Spotkaliście się może z takim zjawiskiem?

Pozdrawiam
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Opuszczenie szyb pilotem

Post17 gru 2017, 11:22

przyciśniecie i przytrzymanie przycisku otwierania skutkuje otwarciem wzsystkich sterowanych elektrycznie szyb, pasażer i kierowca sie otworzył bo prawdopodbnie masz z tyłu szyby otwierane na korbke. Logicznie jest z przyciskiem zamykania
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 58m 42s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Opuszczenie szyb pilotem

Post17 gru 2017, 11:35

Dzodzo35 pisze:Drodzy Forumowicze,
Ostatnio spotkałem się z niecodzienną sytuacją i niestety nigdzie nie mogłem znaleźć wyjaśnienia tego problemu. Nigdy wcześniej się to nie zdarzyło i być może ktoś z Was spotkał się z takim zjawiskiem.
Zaparkowałem samochód jak zwykle zamknąłem z pilota, wsadziłem do kieszeni i z racji tego, że niosłem ciężkie rzeczy, to samoistnie naciskały się przyciski od pilota w mojej kieszeni. Następnego dnia schodzę do samochodu i okazuję się, że szyba kierowcy i pasażera opuszczone są do ok połowy wysokości (dokładnie ten sam poziom na obu). nie wspomnę, że oczywiście padało i środek trochę "zawilgotniał".
Nie wiecie może, czy to jest jakaś tajna kombinacja przycisków pilota? A może jakiś system ratowania gdy kluczyk zatrzaśnie się w środku? Spotkaliście się może z takim zjawiskiem?

Pozdrawiam

Jeżeli masz czujnik deszczu to proponuję zakodować samoczynne domykanie szyb w razie deszczu. A poza tym z pilotem trzeba się troszkę ostrożniej obchodzić bo masz taki efekt jaki masz i nie ma w tym nic niecodziennego. Nic na to nie poradzisz.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Opuszczenie szyb pilotem

Post17 gru 2017, 12:11

Z poziomu MFA można zarządzać otwieraniem szyb z pilota. Możliwe opcje (o ile się nie mylę) to: wszystkie szyby, tylko kierowcy, żadna. Mowa o takim MFA, którym da się zarządzać z poziomu przycisków na multikierownicy (na pewno działa w wersji Highline).

Wydaje mi się, że jeżeli taka opcja nie jest dostępna z poziomu MFA, to z VCDS powinno się również dać ją ustawiać.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Opuszczenie szyb pilotem

Post17 gru 2017, 17:19

kakaruto pisze:Z poziomu MFA można zarządzać otwieraniem szyb z pilota. Możliwe opcje (o ile się nie mylę) to: wszystkie szyby, tylko kierowcy, żadna. Mowa o takim MFA, którym da się zarządzać z poziomu przycisków na multikierownicy (na pewno działa w wersji Highline).

Wydaje mi się, że jeżeli taka opcja nie jest dostępna z poziomu MFA, to z VCDS powinno się również dać ją ustawiać.
Oczywiście. Vcds zaznaczasz i juz.
To o czym pisze Bruno to fajna sprawa ale działa tylko jak jest deszcz. No i powoduje ze czujnik caly czas pobiera prad bo jest w standby dlatego VW zrobil swiadome zalaczanie rain close w mfa .ja ostatnio siedząc w przedszkolu i oplacajac czesne usiadłem na pilocie. Luz ze włączyłem webasto. Gorzej bo jak przyszedłem do auta to 4 szyby były na dole. Rns jeszcze był ;)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

Dzodzo35

Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 19 cze 2017, 10:11
  • Online: 16h 9m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Hamburg

Re: Opuszczenie szyb pilotem

Post17 gru 2017, 18:46

Dziękuję za odpowiedź, moja ciekawość została zaspokojona ;)

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości