Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 16:40


Jak sciągnąć tylny Prawy słupek zeby dostać sie do Kabla ant

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

pawcio0000

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 01 cze 2016, 20:58
  • Online: 1d 13h 37m 40s
  • Auto: VW Golf 6
  • Lokalizacja: Poznan

Jak sciągnąć tylny Prawy słupek zeby dostać sie do Kabla ant

Post27 sty 2017, 14:27

Witam walcze z Anteną Fm ponieważ radio radio słabiej sciaga mi fale fm a na vagu mam blad 00821 .Kolega napisał mi ze węzyk pęka w tylnej klapie mi strzelił dokładnie w tej czarnej harmonijce Pomiedzy klapa a dachem .Podobno w tylnym prawym słupku jest łaczenie anteny fm .chciałbym sprawdzić wszystkie tropy.Radio już wyciagałem jest ok z wtyczkami ,plastik klapy tylnej tez siagnełem poniewaz są tam wzmacniacze antenowe też połaczenia są ok.Mógłby mi ktoś napisać jak sciągnąć tem słpupek tylni żeby go nie uszkodzić jak podwarzyć itp??
Offline

wlado78

Aktywny

  • Posty: 192
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 14:56
  • Online: 6d 1h 47m 28s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 5
  • Silnik: BSE
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Jak sciągnąć tylny Prawy słupek zeby dostać sie do Kabla

Post27 sty 2017, 14:57

pod zaslepka z napisem airbag jest srubka-odkrecasz i zdejmujesz wszystko
Offline
Awatar użytkownika

ryba113

VIP

  • Posty: 792
  • Rejestracja: 11 lip 2014, 06:14
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 68d 16h 54m 22s
  • Pochwały: 13
  • Auto: VW Golf 6 Bifuel
  • Silnik: BGU 1.6 74 kW
  • Lokalizacja: CT NO EL

Re: Jak sciągnąć tylny Prawy słupek zeby dostać sie do Kabla

Post27 sty 2017, 18:44

No tak łatwo nie jest. Owszem pod zaślepka airbag jest wkret następny jest na suficie pod blenda masującą. Te dwa wystarcza żeby zdjąć samo poszycie ale nie wystarcza żeby prawidłowo założyć je na swoje miejsce. A do prawidłowego montażu trzeba odkręcić również podpore półki tylnej.
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Jak sciągnąć tylny Prawy słupek zeby dostać sie do Kabla

Post27 sty 2017, 20:43

Z twoich postów z października 2016 wynika że grzebałeś przy wzmacniaczu antenowym twojego RNS510

Przyjrzyj się, o ile go masz, separatorowi antenowemu one najczęściej padają (nie jestem pewny czy w RNS510 się je stosuje) bo wiem że w dedykowanych nieoryginalnych radiach to "must have" w naszych samochodach.
Offline

pawcio0000

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 01 cze 2016, 20:58
  • Online: 1d 13h 37m 40s
  • Auto: VW Golf 6
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Jak sciągnąć tylny Prawy słupek zeby dostać sie do Kabla

Post30 sty 2017, 12:46

Własnie ,muszę to rozebrać bo tam są jeszcze łaczenia i sprawdze te kable dzieki za informacje
Offline

selekcjoner0

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 07 cze 2018, 16:43
  • Online: 4h 3m 1s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBDC
  • Lokalizacja: Wlkp

Re: Jak sciągnąć tylny Prawy słupek zeby dostać sie do Kabla

Post20 sty 2023, 11:45

odświeżam temat sam teraz borykam się z problemem tracenia fal radiowych. Czy ktoś na foto lub video relacje z demontażu tych elementów ( nie chcę wyrządzić więcej szkody niż pożytku)

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości