Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:40


GOLF USA dokładanie czujników oleju

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

KornelMK6

Sympatyk

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 28 kwie 2021, 17:24
  • Online: 23h 53m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Vw Golf 6 GTI

GOLF USA dokładanie czujników oleju

Post26 paź 2021, 18:35

Witam przeglądam od paru dni wszystkie tematy na temat czujnika poziomu oleju i czujnika temperatury oleju(?)
Więc w moim Golfie 6 GTI USA 2012 CBFA nie ma czujnika poziomu oleju,prawdopodobnie też temperatury oleju(o ile taki czujnik jest) i czujnika ciśnienia oleju.
I teraz potrzebuje waszej pomocy bo wole to zamontować i mieć spokojną głowę
Więc wiem że czeka mnie wymiana misy olejowej bo w mojej nie ma otworu na czujnik.
Ale nie wiem jak to jest z tym czujnikiem temperatury oleju,jest w ogóle coś takiego w ASO nie mogli znaleźć a chodzi mi o to żeby na MFA pokazywało mi temperaturę olej,według mnie to będzie jeden czujnik od temperatury i poziomu oleju ponieważ natknąłem się na jeden temat jak włączyć na MFA tem.oleju ale u mnie zamiast cyrek wyszły "---" a gdy go włączałem musiałem wejść w (nie pamiętam dokładnie) czujnik temperatury/poziomu oleju.I chciałem się przejechać z włączoną na MFA temperaturą oleju wyszedł mi błąd na pomarańczowo kontrolka oleju,było napisane sensor serwis czy coś takiego.
I teraz czujnik ciśnienia.Powinna się świecić kontrolka od oleju podczas zapłonu?Bo ona u mnie się nie pojawia wcale i dlatego moje pytanie czy on w ogóle jest.
Liczę na waszą pomoc bo w ASO powiedzieli mi że nie zajmują się dokładaniem czegoś takiego,elektromechanika ogarnąłem lecz sprawy zamontowania misy i czujników zostawił mi.
W skrócie chciałbym się dowiedzieć
-Czy jest możliwość zainstalowania tego u mnie bez zmiany modułów itp
-Gdzie znajdę czujnik ciśnienia oleju i temperatury oleju(o ile jest taki)
Bardzo dziękuje nawet za małe podpowiedzi :pub:
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 559
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 14m 7s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: GOLF USA dokładanie czujników oleju

Post27 paź 2021, 06:30

Nie kojaze żebym widział kontrolkę ciśnienia oleju
ogólnie kontrolka ECU to pokazuje ..to nie te czasu co była kontrolka "smarowania"

zakładasz czujnik poziomu oleju do miski
podłączasz
robisz adaptacje w liczniku
i tyle

on ma chyba 3 kable - masa, zasilanie i sygnał do licznika
do ECU chyba nie idzie
Offline

KornelMK6

Sympatyk

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 28 kwie 2021, 17:24
  • Online: 23h 53m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Vw Golf 6 GTI

Re: GOLF USA dokładanie czujników oleju

Post27 paź 2021, 06:44

Chodzi mi o tą kontrolkę na zdjęciu,na zegarach jest obrys ale na zapłonie się nie zapala
A coś z czujnikiem temperatury kojarzysz może to żeby na mfa pokazywało
Z tego co gdzieś tam wyczytałem w podstawie filtra powinny być dwa czujniki jeden jest niby od ciśnienia drugi od temperatury,ZGADUJE że ja mam tylko od ciśnienia bo temperatury oleju mi nie pokazuje

-- 27 paź 2021, 06:44 --



-- 27 paź 2021, 06:52 --

I mi się wydaje ze skoro w adaptacji w jednej rubryce było coś z czujnikiem poziomu oleju i czujnikiem temperatury oleju to albo ten od poziomu będzie odpowiadał za poziom i temperaturę albo będę musiał zamontować dwa czujniki bo założę w misce czujnik zrobię adaptacji i będzie błąd czujnika wywalać bo nie będzie czujnika temperatury
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

KornelMK6

Sympatyk

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 28 kwie 2021, 17:24
  • Online: 23h 53m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Vw Golf 6 GTI

Re: GOLF USA dokładanie czujników oleju

Post27 paź 2021, 20:54

Może ktoś będzie potrzebował takich informacji jak ja a wiec
Czujnik ciśnienia oleju znajduje się w podstawie filtra oleju wiem że to on bo po odłączeniu pojawił się błąd z ciśnieniem.
Teraz kwestia czujnika temperatury są 2 opcje
1 jest jeden czujnik od temperatury i poziomu oleju
2 czujnik może znajdować się w podstawie filtra oleju co za tym idzie jeśli będę chciał to robić to będę musiał wymienić ją bo jest u mnie miejsce na jeden czujnik a powinno być na dwa
Na ten temat dalej szukam informacji
Offline

KornelMK6

Sympatyk

  • Posty: 58
  • Rejestracja: 28 kwie 2021, 17:24
  • Online: 23h 53m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Vw Golf 6 GTI

Re: GOLF USA dokładanie czujników oleju

Post28 paź 2021, 20:05

ASO potwierdziło mi że czujnik poziomu oleju jest także odpowiedzialny za przekazanie informacji o temperaturze oleju do MFA więc zostaje wymiana miski,dołożenie czujnika i oddać do elektro mechanika żeby to z głową podłączył.
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 559
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 14m 7s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: GOLF USA dokładanie czujników oleju

Post29 paź 2021, 05:30

KornelMK6 pisze:ASO potwierdziło mi że czujnik poziomu oleju jest także odpowiedzialny za przekazanie informacji o temperaturze oleju do MFA więc zostaje wymiana miski,dołożenie czujnika i oddać do elektro mechanika żeby to z głową podłączył.

tak , jest to w Elsie opisane

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 7 gości