Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 20:23


[1,6 TDI 90KM] Drżenie pod kokpitem prawa strona

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Drżenie pod kokpitem prawa strona

Post12 kwie 2017, 08:51

Witajcie, przywitałem się w odpowiednim dziale i teraz pora na pierwszy post.

Problem pojawia się na pierwszym i drugim biegu w przedziale obrotów 800-2000,gdy auto powiedzmy jedzie spokojnie jednostajnie raz ujmując gaz raz dodając, z okolic filtra kabinowego dobiega drżenie jakiegoś elementu , pytanie co to może być i czy się spotkaliście z tym ?

Pozdrawiam.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 15h 47m 9s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Drżenie pod kokpitem prawa strona

Post12 kwie 2017, 09:22

JEY pisze:Witajcie, przywitałem się w odpowiednim dziale i teraz pora na pierwszy post.

Problem pojawia się na pierwszym i drugim biegu w przedziale obrotów 800-2000,gdy auto powiedzmy jedzie spokojnie jednostajnie raz ujmując gaz raz dodając, z okolic filtra kabinowego dobiega drżenie jakiegoś elementu , pytanie co to może być i czy się spotkaliście z tym ?

Pozdrawiam.

A sprawdzałeś mechanicznie wszystkie elementy w tej okolicy ? Czy coś nie jest lużne ( schowek, pokrywka filtra kabinowego, osadzenie wentylatora, schowek konsoli itp. ) Wyciągnij radio i zobacz czy tam coś nie drży i wydaje te dżwięki.
Pytasz o coś czego chyba jeszcze nie sprawdziłeś a nikt na odległość czegoś takiego Ci nie zdjagnozuje.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Re: Drżenie pod kokpitem prawa strona

Post12 kwie 2017, 09:54

kolego dzięki za odzew, ale sprawdziłem, zanurkowałem pod schowek-pomacałem , lataryjką poświeciłem, gucio nic nie widać, to ewidentnie ta okolica, nie radyjko.....
Offline

Mlody23

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 12 kwie 2017, 20:32
  • Online: 39m 10s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 77 KW
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Drżenie pod kokpitem prawa strona

Post22 kwie 2017, 12:58

Kolego czy może masz to samo?
Ja tez mam takie drżenie właśnie pod kokpitem,

Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Re: Drżenie pod kokpitem prawa strona

Post28 kwie 2017, 13:37

u mnie to troszkę inaczej , postaram się nagrać .
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 21h 9m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Drżenie pod kokpitem prawa strona

Post08 maja 2017, 20:37

U mnie w Jettcie od niedawna jest coś podobnego, ale w duuużo mniejszej skali i przy niższych obrotach 1200-1400, 1 i 2 bieg (DSG) myślałem, że u mnie jest tragedia, ale tu słyszę, że jest armagedon :mrgreen: przy tym - mój brzęczący "świerszcz" to jakaś pchełka :lol:
4 dni temu byłem na serwisie - przegląd na 60 tyś km, przy okazji zleciłem usunięcie "usterki" - serwisant powiedział, że przy zmianie filtra kabinowego, za schowkiem, poprawili jakąś wiązkę przewodów, fakt - jest ciszej, ale nie wyeliminowali tego drżenia w całości... jeszcze trochę i sam to rozbiorę, ale te plastiki (nawiewy) to totalne g..no i strach to w ogóle ruszać, a stamtąd pochodzi ten dźwięk :x
Na wstępie sam serwisant stwierdził, że raczej nawet oni woleliby tego nie ruszać, bo wygląda to jak jednorazówka [-o< śmiem twierdzić, że wiedział co mówi...
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Drżenie pod kokpitem prawa strona

Post09 maja 2017, 18:28

Panowie, ja dostawałem gorączki od brzeczenia za schowkiem... Poczytałem niemieckie fora i znalazłem informacje, że poszla partia za krótkich przewodów paliwowych i czasami jak się źle ustawia to brzecza o podłogę. Zdjalem osłonę prawej podłogi od spodu auta i przez otwory w podłodze/podloznicy widać przewody paliwowe. Poruszalem nimi, popodkladalem podkładki zrobione że starej dętki i cisza! Cały czas słyszałem to że środka, a to bylo od zewnątrz o grodz.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Offline

JEY

Sympatyk

  • Posty: 68
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:46
  • Online: 1d 11h 42m 53s
  • Auto: VW GOLF 6 VARIANT
  • Silnik: 1.6 TDI 90kM CAYC
  • Lokalizacja: maz

Re: Drżenie pod kokpitem prawa strona

Post12 maja 2017, 12:33

Muti - dzięki za podpowiedż ,przyjrzę się !
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Drżenie pod kokpitem prawa strona

Post14 maja 2017, 20:27

A wiec to tak brzęczy :)

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości