Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:25


[All] Brak obrazu z kamery cofania

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Brak obrazu z kamery cofania

Post12 kwie 2016, 22:10

Cześć,

dzisiaj objawił się w moim Golfie problem z kamerą cofania - brak obrazu. Znaczek się otwiera, kamera wystaje ale na ekranie widać tylko czerń. VCDS-em odczytałem dwa błędy (właściwie jeden identyczny, zduplikowany) z urządzeń 37: Navigation i 56: Radio (J0506) - utrata połączenia z kamerą parę kilometrów przed końcem jazdy, kiedy to zauważyłem problem. Błędy skasowane nie pojawiają się ponownie, przynajmniej jak dotąd.

Kamerę zainstalowałem sam 3 lata temu (zestaw z CarSystems - standardowy low-line 5K0827469AQ ULM) i działała przez ten czas naprawdę dobrze.

Czego próbowałem jak dotąd:
- standardowe skasowanie błędów
- twardy restart RNS-a (Setup + Tone + Eject + gwiazdka)
- chwilowe odkodowanie kamery VCSD-em

Co rozważam:
- opcję oczywistą, czyli zdjęcie plastikowej osłony klapy i zerknięcie, czy to nie kwestia urwanego przewodu/wypiętego złącza; sęk w tym, że zdejmowanie tej osłony jest masakrą i jest ryzyko, że już jej nie założę - ćwiczyłem to podczas instalacji i skończyło się na zakupie nowej sztuki - bardzo łatwo jest połamać zaczepy. Tak więc chcę najpierw wyczerpać inne opcje, nieinwazyjne. ;)

Po przemyśleniach dochodzę do wniosku, że to musi być problem z samą kamerą w znaczku albo przewodami po stronie klapy. Raczej nie wierzę w wypięcie się kostki po stronie RNS-a, bo pamiętam jak solidnie jest ona mocowana do radia. A klapą jednak "parę" razy trzasnąłem przez te trzy lata...

Tak więc, może ktoś odbił się od takiego problemu i ma jakieś przemyślenia/rady? Z góry dzięki za sugestie.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 34m 53s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post12 kwie 2016, 22:55

Obstawiam niestety ze to moze byc przetarta wiazka w tej gumowej oslonie tylnej klapy, bo kamera zeby wyjechala to bierze sygnal ze wstecznego a tam to raczej nie ma co sie zepsuc. A klapa niestety pracuje przy otwieraniu.
Zdejmowanie plastikow nie jest niestety fajne i faktycznie idzie latwo cos polamac ale samo zlozenie tez latwe nie jest zeby wszystko ladnie spasowac.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post13 kwie 2016, 08:45

Ja miałem urwany cieniutki kabelek tuż przy kamerze. Cienki jak włos. Jak zdejmiesz osłonę to zobaczysz jak to zrobili - cienkie kabelki i non stop się ruszają przy wysuwaniu kamery- kamera nierozbieralna - musiałem kupić nową w car systems za 100 euro :( co do osłony zdjemowałem ją już 3 razy i nic nie urwałem. Szybkie energiczne ruchy. Otwórz sobie klapki w niej od wymiany żarówek i będziesz mniej wiecej widział gdzie są te metalowe spinki i tam przykładaj siłę. Tak z ciekawości ile potrzebuje kosztować ta osłona ?

Greg2 zasilanie znaczka to jest inny kabel (białe) niż kabel z obrazem (kolorowe). Ten temat już mam opanowany bo ostatnio też po 7 latach złamał się ten kabel na przejściu z dachu do klapy i w ogóle klamka nie działała i to były te białe - równocześnie przetarł się plastikowy! wąż od spryskiwacza więc miałem całe auto roz...łożone ;)


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post13 kwie 2016, 08:59

@greg2, może to być kwestia przetarcia się wiązki w tej gumowej rurce bo faktycznie jest tam bardzo ciasno. Z drugiej strony ten kabel wideo jest w solidnym oplocie, a zupełnie na wierzchu jest czerwony przewód do bezpieczników. Więc to raczej on powinien "dostać" w pierwszej kolejności.
Ponieważ kamera się wysuwa, to przewód do bezpiecznika i sam bezpiecznik muszą działać. Tak samo przewód do sygnalizacji biegu wstecznego. Albo to jest coś przy samej kamerze (ew. rozpięte złącze), albo faktycznie przetarty gruby kabel.

@Kozo, cenna informacja. Objawy miałeś identyczne, tzn. wszystko działało ale na wyświetlaczu brak obrazu?
Zamówiłeś u nich samą kamerą? Ma jakiś numer, kojarzysz go? Tak szczerze mówiąc to 100 euro brzmi zupełnie nieźle, szykowałem się już psychicznie na zakup całości...
Osłona kosztuje w ASO 250-300 zł, ma numer 5K6867605B.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post13 kwie 2016, 09:06

Tak dokładnie wszystko działało ale obraz czarny :) Numeru nie kojarzę. Była na ich stronie a jakby co to zadzwoń to będą wiedzieli o co chodzi bo "te typy tak mają";)

[...CIACH...]
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2016, 18:23 przez Almighty, łącznie zmieniany 2 razy
Powód: Regulamin pkt. 2.11
Offline

azssms

Forumowicz

  • Posty: 503
  • Rejestracja: 16 sie 2014, 15:37
  • Online: 60d 7h 52m 6s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Bad Hersfeld

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post13 kwie 2016, 10:37

Witam.Mialem to samo.Kupilem sam kabel bo okazalo sie ze kamera jest zamknieta hermetycznie ale kable sa na kostke.Placilem jakies 25 euro ale mam z bentleya a nie vw. A jakbys szukal to tu masz odpowiednia kamere http://allegro.pl/bentley-vw-seat-kamer ... 75411.html .


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post17 kwie 2016, 18:33

Dzisiaj mogłem w końću zająć się tym problemem. Oto co zobaczyłem po zdjęciu plastiku z klapy:

Obrazek

Czyli tak jak pisaliście, przerwane przewody. Okazało się, że miałem szczęście, bo problem wystąpił w takim miejscu że dało się je przedłużyć i polutować. Naprawione, zamontowane, kamera działa :)
Zobaczymy jak długo, bo mam wątpliwości co do trwałości tego rozwiązania...

Dzięki wszystkim za pomoc.
Offline

azssms

Forumowicz

  • Posty: 503
  • Rejestracja: 16 sie 2014, 15:37
  • Online: 60d 7h 52m 6s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Bad Hersfeld

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post17 kwie 2016, 19:33

Super ze naprawiłem kamerkę na moje te przewody są zbyt cienkie a otulina jest nie elektryczna i szybko pęka .
Offline

kicha1o1

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 18 lis 2017, 17:55
  • Online: 10h 24m 34s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 tdi 4motion
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post18 lis 2017, 18:04

witam chciałbym odświeżyć temat i mieć pytanie do kolegi wyżej
urwał mi się kabelek przy samej wtyce od kamery i nie da rady tego naprawić, i chciałbym się dowiedzieć gdzie mogłbym dostać sam kable do kamerki, żeby nie płacić za cała kamerkę dużo hajsu
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post18 lis 2017, 18:23

Zależy jaką masz kamerę. Jeśli typową, z zalewanymi przewodami, to niewiele da się zrobić.

Nie opisywałem już tego w wątku, ale po pół roku po pierwszej naprawie kamera znowu przestała działać. Tym razem przewód urwał się równo z plastikiem. Próbowałem z tym walczyć, zdjąłem kawałek tej plastikowej izolacji żeby dostać się do kabli i je przedłużyć, ale kamera po tej naprawie podziała tydzień. Na te przewody działają non-stop siły przy wysuwaniu i trzeba by odtworzyć to plastikowe zakończenie, żeby to przetrwało dłużej.

Finalnie rozebrałem tył kolejny raz i kupiłem nową kamerę do znaczka w Carsystems...
Offline

kicha1o1

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 18 lis 2017, 17:55
  • Online: 10h 24m 34s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 tdi 4motion
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post18 lis 2017, 18:33

bo użytkownik "azssms" wspomina o wiązce od Bentleya, i tu pytanie skąd taką dostać, jakoś to polutowałem ale długo właśnie temu nie wróżę i stąd tu to pytanie, a kamerę mam oryginalna bynajmniej tak myślę kupiłem to już nie działała
Offline

azssms

Forumowicz

  • Posty: 503
  • Rejestracja: 16 sie 2014, 15:37
  • Online: 60d 7h 52m 6s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Bad Hersfeld

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post18 lis 2017, 20:36

Kolego wiazka z tego co pamietam pasuje od porsche bentleya itd znajdziesz taka np na alledrogo
Offline

kicha1o1

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 18 lis 2017, 17:55
  • Online: 10h 24m 34s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 tdi 4motion
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post19 lis 2017, 13:50

szczerze szukałem i znalazłem wiązki całe ogólnie a nie wiązki kamerki no ale na razie presji na to nie mam bo działa (zlutowany kabelek) ale długo temu nie wróże
Offline
Awatar użytkownika

zbych_u

Aktywny

  • Posty: 195
  • Rejestracja: 22 maja 2012, 21:18
  • Online: 24d 12h 9m 32s
  • Auto: Passat B7
  • Silnik: CFFB 2.0 TDI 140KM
  • Lokalizacja: opolszczyzna

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post21 lis 2017, 20:58

kicha1o1 pisze:szczerze szukałem i znalazłem wiązki całe ogólnie a nie wiązki kamerki no ale na razie presji na to nie mam bo działa (zlutowany kabelek) ale długo temu nie wróże

Ja mam taki naprawiany od trzech lat i nie ma problemu z tym.
Offline

kicha1o1

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 18 lis 2017, 17:55
  • Online: 10h 24m 34s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 tdi 4motion
  • Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post23 lis 2017, 21:02

mam nadzieje że mój też długo wytrzyma :D
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post08 lut 2018, 20:37

Odświeżę temat, trochę dryfując z samej kamery do mechaniki znaczka.

No więc zaczęły się u mnie problemy z w/w mechaniką właśnie - kamera nie zawsze się chowa. Pół biedy, jeśli to zauważę i przed wyjęciem kluczyka spróbuję jeszcze raz (P -> R -> P). Gorzej, jeśli nie wychwycę - klapa zostaje wtedy w pozycji pół-otwartej (nie da się ani otworzyć ani domknąć) i do schowania kamery potrzebna jest dodatkowa osoba, która "dopchnie" tył, tak żeby pojawiło się zasilanie (niedomknięta klapa nie jest zasilana).

Nauczony doświadczeniem chcę rozebrać tył mając już część na wymianę, żeby nie robić tego dwa razy.

No i tu pojawia się pytanie: testował ktoś może, czy znaczek z Golfa 7, ew. Golfa 6 Cabriolet da się wykorzystać? Chodzi mi o samą klamkę z mechaniką (ew. mechanikę po przełożeniu). Domyślam się, że sama kamera działać nie będzie.

Na Allegro jest obecnie wysyp znaczków z G7, z G6 nie znalazłem żadnego (z wyłączeniem jednej sztuki z G6 Cabriolet właśnie).
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post09 lut 2018, 11:03

Znaczek z G7 jest grubszy i wystaje poza klapę jak jakiś placek . Strasznie to wygląda.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post09 lut 2018, 16:51

tberent pisze:Znaczek z G7 jest grubszy i wystaje poza klapę jak jakiś placek . Strasznie to wygląda.


Ok, ale czy elektryka i złącza silnika wysuwającego/chowającego kamerę jest taka jak w G6 i da się przełożyć ze znaczka G7?

Patrzę na zdjęcia i to wszystko wygląda identycznie.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post09 lut 2018, 17:21

jmf pisze:
tberent pisze:Znaczek z G7 jest grubszy i wystaje poza klapę jak jakiś placek . Strasznie to wygląda.


Ok, ale czy elektryka i złącza silnika wysuwającego/chowającego kamerę jest taka jak w G6 i da się przełożyć ze znaczka G7?

Patrzę na zdjęcia i to wszystko wygląda identycznie.
Tak

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post01 mar 2018, 22:04

Kończąc (mam nadzieję) temat: mechanizm kamery z Golfa 7 pasuje do Golfa 6, wszystko wygląda identycznie, więc wymiana jest plug&play.

Kamera ma za to zupełnie inne złączki, więc 1:1 użyć się jej nie da. Kabel sygnałowy ma dwa przewody, a w szóstce cztery. Co ciekawe Volkswagen użył przynajmniej o jeden rozmiar grubszych przewodów oraz wiązka kamery jest odczepiana (przy kamerze). U mnie plus za uczenie się na błędach.

Podziękowania dla tberent za odpowiedź.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post02 mar 2018, 19:30

jmf pisze:Kończąc (mam nadzieję) temat: mechanizm kamery z Golfa 7 pasuje do Golfa 6, wszystko wygląda identycznie, więc wymiana jest plug&play.

Kamera ma za to zupełnie inne złączki, więc 1:1 użyć się jej nie da. Kabel sygnałowy ma dwa przewody, a w szóstce cztery. Co ciekawe Volkswagen użył przynajmniej o jeden rozmiar grubszych przewodów oraz wiązka kamery jest odczepiana (przy kamerze). U mnie plus za uczenie się na błędach.

Podziękowania dla tberent za odpowiedź.
W mk6 sygnał jest RGBs a w g7 cvbs. O różnicach w jakości można poczytać w necie. Balans bieli nieporównywalny na korzyść g6. Niestety cena .....

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post09 sty 2020, 15:42

Kamera cofania nie daje o sobie zapomnieć - trwa właśnie kolejna odsłona rozgrywki ona vs ja. ;)

Tym razem problem jest dużo ciekawszy - okresowo przestaje otwierać się tylna klapa. Klamka zintegrowana ze znaczkiem po prostu nie działa. W tym samym momencie nie działa także mechanizm podnoszący kamerę, więc na ekranie widać czerń. Problem narastał - na początku kamera nie wysunęła się raz i następnie wszystko wróciło do normy. Aktualnie już nie działa prawie wcale.

(słowo opisu rozwiązania dla zainteresowanych: mechanizm kamery w G6/G7 musi dodatkowo przepuszczać przez siebie sygnał otwarcia klapy (naciśnięcia znaczka) - w momencie, gdy kamera działa znaczek jest podniesiony, co nie powinno powodować otwarcia zamka. Sprawa jasna. W związku z tym do mechanizmu kamery wpina się złączkę idącą oryginalnie do znaczka, sygnał jest wysterowywany przez układ i wtórnie wpięty do "otwieracza")

No więc, natrafiwszy na ten problem obejrzałem wszystkie elementy w okolicy zamka/kamery, w tym wiązkę (typowa - od CarSystems, dla kamery "low", już prawie siedmioletnia) i nie zauważyłem nic widocznie popsutego.

Przepiąłem klamkę na jakiś czas "na krótko" i działa w 100% - nie jest to więc problem przełącznika w znaczku ani elektrozamka na dole klapy. Usterka jest ewidentnie związana z kamerą cofania.

Zostały mi dwa tropy: układ elektroniczno/mechaniczny kamery lub wiązka. Wiązka na oko wyglądała dobrze, więc wymieniłem cały wspomniany układ. No i niestety, brak zmian. Objawy identyczne.

Według mojego rozumienia sprawy zostaje wiązka. :(
Spróbuję jeszcze ustalić, czy za każdym razem gdy klapa "nie działa" i mechanizm się nie wysuwa, czy kamera jest aktywna (można to poznać po czarnym "ruszającym się" obrazie).
Jeśli tak, to musi być to kwestia uszkodzenia wiązki w najbliższym otoczeniu znaczka (jest tam odnoga od kamery do mechanizmu). Jeśli nie, to wiązka może być uszkodzona gdzieś po drodze - najbardziej obawiam się miejsca, gdzie przechodzi ona przez peszel klapy i pracuje przy każdym jej otwieraniu/zamykaniu...

To tyle moich przemyśleń. Gdyby ktoś znalazł w nich lukę, ew. jakiś inny kierunek, który warto sprawdzić - będę wdzięczny. :)

Aha, niestety nie mam chwilowo dostępu do VCDS-a i operuję trochę na ślepo.
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post09 sty 2020, 18:43

Jeszcze jedna rzecz: czy ktoś może mi przypomnieć dlaczego układ kamery ma zasilanie z dwóch źródeł?
Pamiętam, że podłączało się ją do + w skrzynce z bezpiecznikami, a jest również podpięta do światła cofania.

Sprawdziłem, że we wtyczce wchodzącej do mechanizmu kamery jest stabilne zasilanie przy włączonym wstecznym, więc nie rozumiem, czemu:
1) kamera się nie wysuwa - to IMHO powinno działać w takiej sytuacji,
2) są problemy z przesyłaniem sygnału z klamki tylnej klapy (nie otwiera się klapa)
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Brak obrazu z kamery cofania

Post11 sty 2020, 23:51

Naprawione. Problemem była przerwana wiązka dokładnie tam gdzie się obawiałem, czyli w "peszlu" klapy:

Obrazek

Informacyjnie, gdyby ktoś miał podobną sytuację i starał się zrozumieć konstrukcję: zarówno do samej kamery jak i do mechanizmu ją wysuwającego dochodzi zarówno 12V "ciągłe", jak i 12V aktywne tylko podczas działania światła wstecznego. Oba w/w są niezbędne do działania. W moim przypadku przerwany był przewód ciągłego 12V, stąd brak działania kamery i możliwości otwarcia tylnej klapy.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości