Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 04:01


Golf VI 1.4 TSI 122 KM - na co zwrócić uwagę

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

blin

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 19 gru 2019, 05:29
  • Online: 22h 2m 39s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Warszawa

Golf VI 1.4 TSI 122 KM - na co zwrócić uwagę

Post19 gru 2019, 05:55

Dzień dobry, od kilku tygodni już czytam to forum (od kiedy postanowiłem kupić golfa), to miejsce jest niesamowitą skarbnicą wiedzy :) jednak wszelkie informacje są tak porozbijane po różnych tematach, i często nie odpowiadają do końca na pytania które sam chciałbym zadać, że postanowiłem się zarejestrować.

Do rzeczy: szukam już jakiś czas Golfa mk6, tak jak w tytule, z tym mitycznym silnikiem CAXA, i tak, jestem świadom problemów z rozrządem. Nigdy jednak nie miałem wcześniej do czynienia z żadnym VAGiem, więc chciałbym zapytać mądrzejszych ode mnie ludzi na co się powinno zwracać uwagę przy oględzinach samochodu.

Pierwsze co przychodzi do głowy, to osłuchanie rozrządu, więc ważne żeby podjechać do sprzedającego, żeby silnik był zimny.

Drugie to sprawdzenie w jakiś sposób czy silnik bierze olej, ale czy da się to w ogóle zrobić bez stacji pomiaru spalin? Przeczytałem, że można na pracującym silniku ostrożnie odkręcić korek wlewu oleju, lekko przygazować i sprawdzić, siłę podmuchu stamtąd, jednak nie brzmi to zbyt bezpiecznie. Inną opcją jest po prostu sprawdzenie wydechu i zapachu/koloru spalin, ale nie wiem czy to działa też przy tych wszystkich filtrach.

No i przychodzi mi do głowy jeszcze sprawdzenie ognisk rdzy, choć wydaje mi się że szósta generacja nie ma takich problemów. Jeśli jednak się mylę, to gdzie patrzeć?

Ogólnie planuję pojechać na jakąś stację diagnostyczną i niech fachowiec spojrzy, chociaż możliwości takiego badania są dość ograniczone.

Mam nadzieję że nie złamałem regulaminu w żaden sposób, przejrzałem tematy w tym dziale, jednak nie znalazłem pasującego do końca.

Pozdrawiam

PS

znalazłem takie ogłoszenie, wymieniłem kilka wiadomości ze sprzedawcą i nie jest on handlarzem i wydaje się uczciwy i miły, jestem gotów się umówić, kiedy już dostanę jakieś wskazówki

[...edit...]
Link do ogloszenia
[...edit...]

UserRetired

Re: Golf VI 1.4 TSI 122 KM - na co zwrócić uwagę

Post19 gru 2019, 10:10

mam 1.4 TSI z 122 km CAXA z 2010 roku kupiłem go w ASO z przebiegiem 59 tyś. w 2011 roku założyłem mu gaz teraz ma nakulane 180 tyś, nie miałem żadnych problemów z rozrządem czy naciągającym się łańcuchem, gdzieś jej mój profil z tym golfem ( jeśli go nie usunął admin ). Co do oleju nie brał mi ani trochę standardowo wymieniałem co 15 tyś i olej w silniku i przegląd instalacji gazowej, z nagranych filmów jakie nagrałem na samym początku użytkowania wszyscy mi mówili że dni mojego samochodu są "policzone" ( mowa o rozrządzie ) jak widać nic się nie stało, generalnie jak poczytasz na stronach i forach piszą że od połowy 2011 roku problem ustał. Wydaje mi się że to głównie chodziło o silniki 160km z tym rozrządami. Pojawiły się również i pewnie z tymi 122km ale jak dbasz tak masz. :-) w razie pytań pisz chętnie odpowiem :-)

-- 19 gru 2019, 10:23 --

w widzisz... zapomniałem Ci napisać o rdzy, tak u mnie pojawiło się kilka bąbli koło klamki jak będę miał wóz to zrobię zdjęcia i Ci pokaże reszta w nienagannym stanie ( jeśli można opisać tak samochód który ma prawie 10 lat ). Z tym zapachem z silnika i ciśnieniem to bierze tak sobie to w ramach "ciekawostki", że zapach benzyny pod korkiem olejowym, że bąbelki w zbiorniczku wyrównawczym, biały osad na bagnecie jest tego milion co masz lub możesz sprawdzić, powiem Ci tak co innego jak samochód jeździ krótkie trasy co innego jak jeździ i długie. Generalnie po mojemu na okrez 10 lat i przejechane prawie 120 tyś km wóz bardzo dobry, żwawy, jak na swoje gabaryty pojemny dobrze wszystko spasowane, po 180 tyś co mam mogę zrobić Ci zdjęcia środka samo ocenisz jak to wygląda w VAG-u a jak w innych modelach.

P.S. Jak już się zdecydujesz i podejmniesz "właściwą" decyzję to uważaj na matę wygłuszająca pod maską, kuny UWIELBIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJĄ ją

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości