Dzisiaj jest 29 mar 2024, 08:38


Golf 7 który silnik wybrać 1.5 1.8 2.0GTI

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Obi.Wan

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 lip 2021, 08:04
  • Online: 52m 50s
  • Lokalizacja: Wlkp

Golf 7 który silnik wybrać 1.5 1.8 2.0GTI

Post10 lip 2021, 08:25

Witam planuję zmianę auta na Golfa 7 przed liftem. Dylemat mam taki że nie wiem jaki silnik wybrać aktualnie jeżdżę 2.0tdi Cr zrobionym na 190km. Jako że robię teraz mniejsze przebiegi do roboty mam 13km z czego praktycznie wszystko to 90km/h 120km/h i wjazd do miasta, zastanawiam się nad benzyną, bo większe trasy to robię rzadziej raz do roku gdzieś na wakacje za granicą itp. Diesel to kiedyś myślę że miał sens jak dziennie robiłem po 50-60km

Auto chce z skrzynia DSG czy ona występowała w jednej wersji w tym aucie? Czy mogą być różne i czy jedne są lepsze od drugich?

Jak wygląda spalanie oleju w tych silnikach?

Jak wygląda spalanie w tych autach przy prędkości
1.5 TSI 1.8 TSI i GTi
50km/h
90km/h
120km/h
140km/h

Czy ktoś robił w którymś z tych silników chipa? Podobno w GTi po chipie przy normalnej jeździe spalanie jest niższe bo lepiej się dopala benzyna. GTi kusi ale rozstrzał w spalaniu jakie znajduje jest strasznie duże.
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 9m 20s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Golf 7 który silnik wybrać 1.5 1.8 2.0GTI

Post10 lip 2021, 22:31

1.8 tsi w GVII wychodził tylko w USA, a tu bym nie liczył na bezwypadkowy egzemplarz.
Jeżeli masz do pracy 13 km to kupuj benzynę. Ja miałem diesla 2.0 tdi denerwowało mnie już do ładowanie aku, wypalanie dpfa, zimą jeżdżenie by się silnik rozgrzał.
Co do pojemności silnika benzynowego to już zależy od tego jakim budżetem dysponujesz. Jeżeli świnka skarbonka jest duża i pełna do bierz 2.0 tsi. Ten silnik jak się go łagodnie traktuje potrafi spalić też przyzwoicie. Np trasa 6.7 l.
Z drugiej strony jak pytasz i martwisz się spalaniem to gti nie jest dla Ciebie.... Tutaj nie o spalanie chodzi tylko o frajdę z jazdy.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
Offline

Obi.Wan

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 lip 2021, 08:04
  • Online: 52m 50s
  • Lokalizacja: Wlkp

Re: Golf 7 który silnik wybrać 1.5 1.8 2.0GTI

Post11 lip 2021, 19:24

Przy GTi jak średnie spalanie wyjdzie mi około 8.5-9 to spoko bym brał w ciemno ale jak ktoś pisze po 11-12l to sporo jak dla mnie. Wiadomo od czasu do czasu z luncha by się przyorało i poszalało to wtedy nie ma co patrzeć na spalanie, ale właśnie przy normalnej jeździe do roboty i do domu chodzi mi żeby spalanie było dla mnie do zaakceptowania właśnie między 8-9l bo lać po 11 czy 12 na 100 do baku to trochę słabo A z hot hachy ten najbardziej mi podchodzi.
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 9m 20s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Golf 7 który silnik wybrać 1.5 1.8 2.0GTI

Post11 lip 2021, 20:29

Policz sobie ile auto pali Obrazek

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
Offline

ufolsky

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 21 paź 2018, 19:15
  • Online: 1d 18h 44m 28s
  • Auto: Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CFHC
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Golf 7 który silnik wybrać 1.5 1.8 2.0GTI

Post02 lis 2023, 20:51

hej, odświeżam trochę temat. Też powoli przymierzam się do zmiany z 2.0 TDI na TSI powyżej 150KM i tu prośba o wskazówki/odczucia, głównie pomiędzy 1.4 a 1.5. Tak jak ktoś wyżej pisał 1.8 to auta z USA z niepewną historią, ale ciekawe alltracki co jakiś czas się pojawiają w ogłoszeniach, więc też będę wdzięczny za opis wrażeń z jazdy/eksploatacji/awaryjności/spalania.

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość