Dzisiaj jest 29 mar 2024, 01:04


Czy wymienić szybę w ramach ubezpieczenia AC

Regulamin forum Ubezpieczenie AC / OC, odszkodowania, procedury i porady prawne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Czy wymienić szybę w ramach ubezpieczenia AC

Post04 lut 2017, 22:49

Wykupiłem tę przedłużoną gwarancję i obowiązuje jeszcze przez dwa lata. Pech chciał, że od uderzenia kamienia pękła mi przednia szyba i będę musiał ją wymienić. Nie mam odrębnego ubezpieczenia na szyby i zastanawiam się, czy zgłaszać szkodę w Allianz i płacić potem podwyższoną składkę ubezpieczenia AC, czy robić na własną rękę. Szyba z wymianą poza ASO kosztuje ok. 800 zł, ale nie wiem, czy jak wymienię tam, nie stracę gwarancji. A w ASO z pewnością będzie to kosztowało dużo więcej (nie pytałem jeszcze ile). Czy ktoś może doradzić?
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Gwarancja Volkswagen Safe+

Post04 lut 2017, 23:19

No więc znalazłem regulamin VW Safe+. Piszą, że warunkiem jest terminowe wykonywanie przeglądów w ASO. Natomiast o szybach piszą, że ta gwarancja ich nie obejmuje. No to myślę, że trzeba będzie jechać do jakiegoś szybownika nieautoryzowanego i zrobić, co trzeba.
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Gwarancja Volkswagen Safe+

Post05 lut 2017, 09:34

Bonifacy pisze:Wykupiłem tę przedłużoną gwarancję i obowiązuje jeszcze przez dwa lata. Pech chciał, że od uderzenia kamienia pękła mi przednia szyba i będę musiał ją wymienić. Nie mam odrębnego ubezpieczenia na szyby i zastanawiam się, czy zgłaszać szkodę w Allianz i płacić potem podwyższoną składkę ubezpieczenia AC, czy robić na własną rękę. Szyba z wymianą poza ASO kosztuje ok. 800 zł, ale nie wiem, czy jak wymienię tam, nie stracę gwarancji. A w ASO z pewnością będzie to kosztowało dużo więcej (nie pytałem jeszcze ile). Czy ktoś może doradzić?


A nie wiesz skąd ten kamień uderzył?
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Gwarancja Volkswagen Safe+

Post05 lut 2017, 10:27

mich pisze:A nie wiesz skąd ten kamień uderzył?


No, nie wiem. A miałoby to znaczenie?
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Czy wymienić szybę w ramach ubezpieczenia AC

Post05 lut 2017, 11:52

Jeżeli nie jesteś w stanie ustalić sprawcy, to ja bym się ani chwili nie zastanawiał i zgłosiłbym szkodę w ramach AC i naprawiał na fabrycznych częściach w autoryzowanym serwisie.
Nie wiem jak jest obecnie ale kiedyś likwidacja w ramach AC wiązała się z utratą 10% zniżek na rok. Jeżeli dalej takie zasady obowiązują to przekalkuluj sobie czy te 800 PLN będzie drożej czy taniej. Mimo, że uważam, że jakość usług ASO pozostawia wiele do życzenia, to nie zależnie od od wyniku, ja bym likwidował szkodę w ASO.
My TSI
Offline

ktry

Aktywny

  • Posty: 123
  • Rejestracja: 26 sie 2013, 21:33
  • Online: 1d 2h 34m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Passat B7 1 6 tdi
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Czy wymienić szybę w ramach ubezpieczenia AC

Post05 lut 2017, 13:50

Ja bym nie wymieniał na ubezpieczenie. Jeśli chcesz nadal płacić AC to nie warto. Ja tak zrobiłem na gównianej roboczej Fabii i przez 5 lat widnieje że miałem szkodę z AC. Co ciekawe nikt nie zaznacza że to było dodatkowe ubezpieczenie tylko szyby ,bez AC. Automatycznie na obydwu autach dostałem podwyżkę ,a szczególnie mnie zabolała na Passacie. Jak bym wiedział to bym sam se wymienił szybę za 400 zł. i przez kolejne lata płacił mniej na obu autach.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 34m 51s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy wymienić szybę w ramach ubezpieczenia AC

Post05 lut 2017, 15:42

Bo tak to wyglada od strony ubezpieczyciela https://www.mfind.pl/akademia/abc-zakupu/ubezpieczenie-szyb-znizki-na-ac/ z drugiej strony jaki jest sens wykupu pelnego AC i w razie czego strach skorzystania z niego.
Offline

ktry

Aktywny

  • Posty: 123
  • Rejestracja: 26 sie 2013, 21:33
  • Online: 1d 2h 34m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Passat B7 1 6 tdi
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Czy wymienić szybę w ramach ubezpieczenia AC

Post05 lut 2017, 18:06

Mnie właśnie AXA tak zrobiła. Co ciekawe rzeczywiście na to auto nie ma zwyżki za szybę ,ale tylko na to na którym była szkoda,bo już na inne jest. Nie ważne że w tej samej firmie drugie auto jest ubezpieczone. Tym sposobem pożegnałem się z axą i poszedłem do Liberty ,które teraz przejęła Axa i znowu jestem u oszustów pod inną nazwa.
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Czy wymienić szybę w ramach ubezpieczenia AC

Post05 lut 2017, 18:55

Ano właśnie. Ja mam ubezpieczenie w Allianz. Czytam teraz, że nawet gdybym miał odrębne ubezpieczenie na szyby, to zniżek za bezszkodową jazdę nie utraciłbym tylko w Allianz.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Czy wymienić szybę w ramach ubezpieczenia AC

Post05 lut 2017, 21:41

Wymieniaj sam i już, spokojnie da się znależć nawet szklarzy którzy mają oryginalne szyby ze znaczkiem lub jesli nie to saint gobain...

W aso szyba i wymiana to ponad 2 tyś zł...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Czy wymienić szybę w ramach ubezpieczenia AC

Post06 lut 2017, 12:47

Jednak zdecydowałem się zgłosić szkodę i wymienić szybę z ubezpieczenia. Patrzę, że nowa szyba kosztuje 700 zł + koszt wymiany ok. 150 zł. Pani z ubezpieczeń powiedziała, że podwyżka składki AC jest na jeden rok i wynosić będzie ok. 600 zł. To i tak nieco taniej niż koszt wymiany, a wymiana będzie w ASO VW bezgotówkowo.
Offline

czarek01

Sympatyk

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 16:44
  • Online: 3d 20h 30m 10s
  • Auto: VW GOLF VII
  • Silnik: 1.4 TSI 140km DSG
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Czy wymienić szybę w ramach ubezpieczenia AC

Post18 lut 2017, 17:21

Bardzo dobrze zrobiłeś. Miałem ostatnio podobną sytuację i aby gwarancja dalej obowiązywała na auto trzeba taką szkodę likwidować w ASO a nie u pana kazia. Nie pomoże tu dodatkowa składka na szyby ponieważ ubezpieczyciel allianz kieruje w takim przypadku do konkretnego zakładu na wymianę. Nie będzie chciał płacić za fakturę z ASO ''przetestowane". Gwarancja wymaga wizyty w ASO, tyle w temacie. Składka wzrośnie ale jak piszesz nie koszty wyjdą na zero a gwarancja pozostanie.

Wróć do Ubezpieczenia i porady prawne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość