Dzisiaj jest 28 mar 2024, 09:24


VW GOLF SPORTSVAN 1.4 TSI 2014/2015 by ghoost

Nasze auta - Golf 7
Regulamin forum Opis samochodu powinien zawierać informacje zgodnie z zaproponowanym szablonem

Temat: Model - Wersja silnika - Rok produkcji (opcjonalnie "by" _nazwa_użytkownika_)
np. VW Golf 7 - 1.4 TSI 112PS - 2013 by Ryszard

Treść postu:
Dane wymagane
    Marka/Model: np. VW Golf 7 GTI
    Rok produkcji: np. 2013
    Silnik/Pojemność/Moc: np. 2.0 TSI
    Zdjęcie - prezentujące samochód w dość przyzwoitej rozdzielczości

Dane opcjonalnie:
    Kolor: np. niebieski grafit perłowy
    Wyposażenie: np. Highline + ACC + Sign Assist + zawieszenie DCC
    Układ napędowy: np. DSG
    Zawieszenie: np. 19'' Talladega
    Car Audi: np. Discovery Media
    Opis: np. Auto odebrane w maju, w planach mam zmianę wydechu
    i inne ciekawe informacje

Pamiętaj:
- Jeżeli zmodyfikujesz coś w swoim aucie, umieść informacje o tym w pierwszym poście - do wprowadzenia zmiany użyj przycisku (Zmień).
- Jeżeli dodasz nowe zdjęcia, które Twoim zdaniem zasługują na szczególną uwagę (np. zdjęcie auta po wprowadzeniu modyfikacji), zamieść je również (przy pomocy BBCode [IMG]) w pierwszym poście.
- duże zdjęcia (powyżej 500kb) zmieść na serwerze zewnętrznym, a w swoim temacie zamieść bezpośredniego linka do zdjęcia (przy pomocy BBCode [IMG])
- to Ty jesteś właścicielem swojego tematu, i to Ty decydujesz o jego zawartości, tak więc masz pełne prawo moderować (przy pomocy moderatorów) zawartości swojego tematu.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

ghoost007

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 sie 2020, 08:26
  • Online: 7h 33m 9s
  • Lokalizacja: Pabianice

VW GOLF SPORTSVAN 1.4 TSI 2014/2015 by ghoost

Post06 sie 2020, 11:51

Marka/Model: VW GOLF SPORTSVAN Highline
Rok produkcji: 2014 12
Silnik/Pojemność/Moc: Benzyna/1.4/150

Kolor: Biały Oryx Perłowy
Układ napędowy: DSG
Zawieszenie: DCC
Car Audio: Discovery Pro
Wyposażenie: Pakiet Zimowy, Business, Park Assist, Panorama, Marseille dla DCC, PreCrash, Relingi Srebrne, Fotele Ergoline, Tapicerka Alcantara, Biksenon, opony R18/225

Modyfikacje zrealizowane: brak

Modyfikacje planowane: ochrona zderzaka przy bagazniku :-)

Przebieg: 80 500 km

Po 15 latach wracam na forum VW :lokej: byla golfina II TD teraz jak w/w opisie i kilka pytan na poczatek mam:
1. rozumiem, ze aktualizacja mapy navigacji jest proste i przyjemne. sciagam na karte SD, wpinam nierozpakowany zip do auta i czekam kilka godzin i potem dziala - zgadza sie?
2. Po badaniu na stacji obslugi (nie ASO) wyszlo ze z przodu amorki maja: lewy ok 55% / prawy ok 33% i jest lekko mokry. Technik powiedział, że do wymiany wg niego. Dzwoniłem do ASO: koszt 3800-4500 z zaleznosci co z amortyzatorami bedzie jeszcze wymieniane. i teraz pytanie: czy warto wymienic tylko jeden amorek bez osprzetu, czy mija sie to z celem? Jak widac kasa konkretna... no i kolejne pytanie, czy amorki moge kupic na rynku (nie udalo mi sie ich znalezc) Macie moze jakiegos sprawdzonego mechanika w Łodzi lub okolicach co umie potem dokonac adaptacji amortyzatorow po wymianie?

Auto bylo serwisowane w ASO - jednak brak aktualizacji mapy przez poprzedniego uzytkownika, swiadczy ze malo korzystali z funkcjonalnosci auta -> na co jeszcze powinienem zwrocic uwage w pierwszym okresie uzytkowania, jakie jeszcze warto zrobic aktualizacje soft'u lub ktore podzespoly sprawdzic ?

EDIT 17/10/2020:
Nawigacja zaktualizowana.
Ceramika na lakier i alufelgi położona (+ niewielkie zaprawki)
Założona ochrona zderzaka przy bagażniku

Do realizacji:
- folie ochronne na progi
- stopnice z alu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony 17 paź 2020, 18:32 przez ghoost007, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 718
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 39m 4s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: VW GOLF SPORTSVAN 1.4 TSI 2014/2015 by ghoost

Post06 sie 2020, 13:19

Siema
Wstaw jakieś zdjęcia bo nic nie ma, a z opisu wynika że bardzo fajne autko.

Co do Twoich pytań:
1. Na forum jest temat o aktualizacji radia w MK7 i powinna być mapa do Twojego Discovery Pro (masz I generację ?)
Ściągasz sobie mapę spakowaną na kompa, rozpakowujesz i przegrywasz normalnie pliki na oryginalną kartę z radia VW, przed tą operacją zgrywasz sobie zawartość karty na kompa w celu kopi zapasowej starej mapy i kasujesz wszystkie pliki z oryginalnej karty. Nową mapę przegrywasz na czystą oryginalną kartę VW.
Ja już 3 razy uaktualniałem i nic się nie działo, ale zawsze zgrywasz starą mapę przed wrzuceniem nowej dla bezpieczeństwa.

2. Zdejmij koło i na amorku jest nr VW, podaj go tu i zobaczymy po ile można kupić po zniżkach z ASO VW ;)
Jak Ci się chce to zerknij tak przód i tył.
Co do sprawdzenia to radzę Ci sprawdzić pasek rozrządu bo u mnie w aucie które jest z początku 2015 roku był w opłakanym stanie, a VW ma na niego strasznie długi interwał wymiany. Ja jak poczytasz temat o moim aucie od razu po zakupie wymieniłem cały na Nowy i jeżeli chodzi o przebieg to nie ma znaczenia bo możesz mieć mało nalatane, ale lata lecą.

To tak na szybko.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

ghoost007

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 sie 2020, 08:26
  • Online: 7h 33m 9s
  • Lokalizacja: Pabianice

Re: VW GOLF SPORTSVAN 1.4 TSI 2014/2015 by ghoost

Post06 sie 2020, 13:33

Dzieki za szybka odpowiedz. Zdjecia dorzuce jak zarejestruje, umyje i odkurze autko.

Co do pytan:
1. Dzwoniac do ASO, tez mowili mi o tej karcie VW, jednak jak uslyszeli, ze nie mam takowej w slocie a nawigacja dziala - to troche zglupieli. No a przeciez na stronie VW jest instrukcja gdzie nie potrzebuje miec karty SD od VW:
https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-i-a ... gacji.html
Tutaj na forum nie znalazlem informacji nt aktualizacji z dowolnej karty SD - udalo mi sie na YT znaleźć takową i niby działa - nawet z USB koles pokazywal w passacie i poszlo...
Dzieki za info, ze plik zip musi byc rozpakowany!
ps. jedyny minus, ze back-up moge stracic.

2. Spiszę numery, jak podniosę autko, bo muszę i tak podjechać do znajomego przejrzeć raz jeszcze podzespoły. Mimo wszystko cena amorka - to jedno, ale dokonanie adaptacji bardziej mnie martwi - i czy sa spece od tego poza ASO. Jednak DCC nie jest zbyt popularne. Zajrzę za Twoją radą na pasek.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: VW GOLF SPORTSVAN 1.4 TSI 2014/2015 by ghoost

Post06 sie 2020, 14:06

Discover Pro ma wewnętrzną wbudowaną pamięć i licencję map zaszytą w jednostce... więc do aktualizacji można użyć jakiejkolwiek karty SD lub chyba rzeczywiście nawet USB... nowe mapy zapisują się w pamięci wewnętrznej i po aktualizacji można kartę wyjąć (w przeciwieństwie do Discover Media), dlatego u Ciebie nie siedzi w slocie (zresztą nie było jej raczej w komplecie z autem, to już użytkownik we własnym zakresie ogarnia)... a to ASO poraża niekompetencją.
Backup'u starych map chyba raczej nie zrobisz, a przynajmniej w prosty sposób, ale jak zaktualizujesz, to stare będą Ci zbędne.
Offline

ghoost007

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 06 sie 2020, 08:26
  • Online: 7h 33m 9s
  • Lokalizacja: Pabianice

Re: VW GOLF SPORTSVAN 1.4 TSI 2014/2015 by ghoost

Post17 paź 2020, 19:28

W końcu znalazłem chwilę żeby zrobić zdjęcia - a czekałem na polerkę lakieru i zdecydowałem się na powłokę ceramiczną.

Polecam Panowie!

Efekt piorunujący - aż żałuję, że nie zrobiłem zdjęć z przed. Jednak każdy może sobie wyobrazić auto po 4/5 latach użytkowania, bez większej pielęgnacji.

Co do kosztów -> 1000 zł. Nie uważam za wygórowaną cenę.
W tej kwocie przepolerowane zostały też reflektory - oczywiście z naniesioną powłoką UV.
Dodam, że ceramika jest też położona na alufelgi.

Szkoda, że pogoda nie sprzyjała - ale termin zaklepany był z miesięcznym wyprzedzeniem...

Wróć do MK7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość