Dzisiaj jest 29 mar 2024, 06:38


VW Golf VII, 1.4 TSI 122 KM, Highline White....ale kiedy?!!

Pytania, porady, pogaduchy, ploty nietechniczne, które warto poruszyć publicznie.
Regulamin forum Pogaduchy, ploty, ciekawe informacje ...

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

joel

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 07 maja 2013, 21:40
  • Online: 1h 46m 16s
  • Auto: brak

VW Golf VII, 1.4 TSI 122 KM, Highline White....ale kiedy?!!

Post14 sie 2013, 19:33

Witam!
Miałem nadzieję, że mój kolejny post tutaj będzie opisywał moje cudowne, nowe autko. I mimo,że wiem,że w tym dziale chwalimy się swoimi Golfami, postanowiłem właśnie tu napisać (Jak nie może tu być proszę modów o przeniesienie do innego działu). Mój problem polega na tym,że Golfa VII, 122KM, w kolorze białym zamówiłem 10.05, termin odbioru to 31.08. Niestety właśnie odbyłem rozmowę z dealerem, który poinformował,że nie ma szans na dotrzymanie tego terminu, a auto będzie najwcześniej dostępne... w połowie października! ;( Mam pytanie do tych co również czekają na auto, czy też mają takie opóźnienia? Zastanawiam się czy to wina koncernu czy dealera? Poinformowano mnie,że mogę wycofać zaliczkę. Ale co robić to nie wiem sam. Czekam na auto już 3 miesiące, mam jeszcze czekać dwa ;/. Chce już nowe auto! Czy mogę czegoś wymagać od dealera, mam szanse coś wywalczyć? Rezygnować i brać coś innego? Co radzicie?
Ostatnio zmieniony 15 sie 2013, 13:26 przez Almighty, łącznie zmieniany 4 razy
Powód: skoro wiadomo było że niewłaściwy dział, to przeniosłem do właściwego.
Offline
Awatar użytkownika

Uncle Peter

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 25 lip 2012, 17:30
  • Online: 14h 54m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: WM

Re: VW Golf VII, 1.4 TSI 122 KM, Highline White....ale kiedy

Post14 sie 2013, 19:57

Offline

street

Sympatyk

  • Posty: 57
  • Rejestracja: 29 cze 2013, 08:05
  • Online: 5d 1h 24m 32s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: SBE

Re: VW Golf VII, 1.4 TSI 122 KM, Highline White....ale kiedy

Post14 sie 2013, 20:12

Uncle Peter pisze:Może ma to związek z tym
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/gradobi ... enow/mx50n


raczej na pewno :idea:

teraz przekładają środki do nowych karoserii albo matują, szpachla i malowanko ;)


Joel, jeśli jesteś na bank zdecydowany i nie potrzebujesz samochodu na już to czekaj, a jeśli nie to zagraj va bank może ugrasz jakiś większy upust.

ps. szukałeś podobnego dostępnego od ręki w innych salonach ?
Offline

joel

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 07 maja 2013, 21:40
  • Online: 1h 46m 16s
  • Auto: brak

Re: VW Golf VII, 1.4 TSI 122 KM, Highline White....ale kiedy

Post14 sie 2013, 22:30

Dzięki za odpowiedź. Nie słyszałem o tym. Natomiast u dealera usłyszałem,że jest tyle zamówień,że się nie wyrabiają. Na razie mam samochód, który jeszcze jeździ.Ale czekanie na Golfa 5 miesięcy! To jakiś żart. Proponowali mi samochody, które mają na stanie, ale inaczej doposażone i droższe (ja zamawiałem wg starego cennika, teraz jest nowy - co i tak jest absurdalne, bo ten starszy samochód jest droższy niż mój nowszy, niewyprodukowany ;/). Zobaczę co u innych dealerów ( choć pewnie podobnie), może odwiedzę konkurencję. Długo wybierałem samochód, zdecydowałem się na Golfa. Gdybym wtedy wiedział,że tyle mam czekać, chyba zdecydowałbym się na coś innego...
Offline

MlodyB7

Sympatyk

  • Posty: 85
  • Rejestracja: 27 cze 2013, 14:16
  • Online: 2d 9h 17m 13s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: B7 Slonsk

Re: VW Golf VII, 1.4 TSI 122 KM, Highline White....ale kiedy

Post15 sie 2013, 09:28

O kurcze nie slyszalem o tym gradobiciu.Na szczescie mnie to ominelo najprawdopodobniej bo moj tydzien produkcyjny jest wyznaczony na ten tydzien cyzli 33.Jutro bede dzownil o status samochodu w fabyrce.Ja zamowilem samochod 20 czerwca.Termin na umowie mam 20 wrzesnia do dobioru.Udalo sie mnie wcisnac na auto ktore bylo podobne parametrami i dsotalem termin na koniec sierpnia i tydzien produkcyjny na 33.Jak na poczatku zmaowilem 3D powiedziano mi termin na polowe pazdizernika.Sa podobno ludzie ktorzy zamawiali samochod w tym terminie co ja i dostlai terminy na grudzien bez tyg produkcyjnego.Niewiem czy to sciema dilera i na jakiej zasadzie VW nabija sobie punkty produykujac samochod.Dam znac czy cos sie zmieni co do daty odbioru a mam nadzeje ,ze nie.Tyle ,ze nie nastawiam sie jakos na koniec sierpnia na odbior.Niewiem dlaczego ,ale cos mi sie wydaje ,ze diler sciemnia.

Wróć do Hydepark

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość