Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 22:37


Golf 7 vs Seat Leon III

Pytania, porady, pogaduchy, ploty nietechniczne, które warto poruszyć publicznie.
Regulamin forum Pogaduchy, ploty, ciekawe informacje ...

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mrartur

Sympatyk

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 03 sie 2014, 12:26
  • Online: 2d 9h 39m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Seat Leon ST FR
  • Silnik: 1.4TSI 150KM ACT DSG
  • Lokalizacja: Niemcy Hagen

Golf 7 vs Seat Leon III

Post10 sty 2016, 09:24

Witam wszystkich:) wiem ze jest to forum VW aczkolwiek odnosze sie z małym dylematem. Chce zmienic auto i w gre wchodzą Golf 7 Comfortline bez xenonow aczkolwiek z PDC, Park Assist, Elektr hamulec postojowy czy też multifunkcją kierownicy. Natomiast Seat Leon posiada słynne Lampy Full LED z przodu, Czujniki tylko z tyłu, zwykły hamulec ręczny oraz multifunkcje w standardzie.

Pytanie co wybrać ? Golfa który od wieków jest podobny do sebie czy Leona który jest słabiej wykonany. (najbardziej boję sie sprzętu audio który w golfie fabrycznie jest rewelacyjny)

Prosze o odpowiedzi najlepiej obszerne :D
Offline
Awatar użytkownika

Mars

Stały Bywalec

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 01 kwie 2014, 23:39
  • Online: 14d 2h 12m 39s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170km
  • Lokalizacja: PL

Re: Golf 7 vs Seat Leon III

Post10 sty 2016, 10:14

Ja chyba jednak wybrałbym Golfa. Fakt że seata można dorwać tanio nawet w pakiecie fr w którym wygląda 100 razy lepiej niż golf w hl. Jednak seat strasznie leci z ceny i myślę że rozsadniej będzie wybrać golfa. Poza tym jak już napisałeś golf będzie lepszy jakościowo
Offline

TaxiDriver

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 13 paź 2012, 03:17
  • Online: 9d 26m
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Golf 7 vs Seat Leon III

Post10 sty 2016, 11:01

mrartur,

Jezeli mowimy o konkretnych autach - mysle, ze powinienes zamiescic jakies linki do ofert - latwiej bedzie doradzic..:)

Nie znamy silnkow, pelnego wyposazenia obu aut, rocznika, ceny, pochodzenia a to sa wazne element przy porownaniu dwoch samochodow.

Z samego opisu, jak dla mnie Golf 7 bez ksenonow nie wyglada..
Offline

mrartur

Sympatyk

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 03 sie 2014, 12:26
  • Online: 2d 9h 39m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Seat Leon ST FR
  • Silnik: 1.4TSI 150KM ACT DSG
  • Lokalizacja: Niemcy Hagen

Re: Golf 7 vs Seat Leon III

Offline

TaxiDriver

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 13 paź 2012, 03:17
  • Online: 9d 26m
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Golf 7 vs Seat Leon III

Post10 sty 2016, 17:38

Leon miażdży Golf wygladem z zewnatrz, Golf robi to samo z Leonem w kwestii wnętrza i odczuć z poziomu kierowcy.

Zakladajac, ze mechanicznie i blacharsko wszystkie auta sa na takim samym poziomie - dla mnie drugi Golf wyglada najciekawiej.

Ma zmienioną kierownice (mniej przyciskow, byc moze juz grubszy wieniec niz w pierwszych latach produkcji) i siedzenia wygladaja na porzadniejsze (czyt. lepiej trzymajace w zakretach i wygodniejsze).
Jest tu tylko kwestia wykonczenia deski rozdzielczej (czarne pianino) i boczkow (srebrny plastik) - czy byly takie polaczenia..?
Rocznik 2014 - auto prawie nowe. Przydalyby sie tylko TE ksenony do pelni szczescia.

Golf nr. 1 - rok starszy, wyposazenie podobne i taka sama cena.

Seat'y.. Z zewnatrz wygladaja ciekawiej ale w srodku sa jakby jedna generacje wstecz w porownaniu do G7.

A z racji tego, ze w srodku spedzasz wieksza ilosc czasu uzytkujac samochod - stad moj wybor.
Jakosc wykonczenia w Golfie musi byc lepsza - wiadome pozycjonowanie marek. Cala reszta bardzo podobna - wybor nalezy do Ciebie ;)

W zalaczniku test z ZacharOff;

https://www.youtube.com/watch?v=rIWTWYEmr6w
Offline

mrartur

Sympatyk

  • Posty: 89
  • Rejestracja: 03 sie 2014, 12:26
  • Online: 2d 9h 39m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Seat Leon ST FR
  • Silnik: 1.4TSI 150KM ACT DSG
  • Lokalizacja: Niemcy Hagen

Re: Golf 7 vs Seat Leon III

Post10 sty 2016, 18:24

jasna sprawa gdyby był golf 7 za podobne pieniądze z xenonami i ledami to wybiegram golfa jednak boli mnie wygląd zewnętrzny z przodu ;) auto jest niemal identyczne co do golfa 6. Seat z zewnątrz wygląda bardzo dobrze czy to z przodu czy z tyłu. Ciekawe jak tam gra audio czy jest porównywalnie z golfem. Osobiście bardziej na obecną chwilę przekonuje mnie Leon pytanie czy po czasie plastiki wewnątrz nie będą trzeszczały skoro w golfie 6 czasami coś słyszę i od razu zaczynam panicznie lokalizować przyczynę stukania/trzeszczenia. Nie boli mnie fakt braku xenonów w golfie tylko boli mnie fakt braku DRL LED... Jednak autko jest nowe i nawet zdechłe KIA-e czy też ''Hyunday'' posiadają ledy. Pod tym względem producent sie nie popisuje. Seat całkowicie nowy wygląd: Lusterka inne(golf takie same jak w mk6), Światła z przodu(postojowe led, dzienne led, mijania led, drogowe led, kierunek led) Światła z postojowe led.
Oba auta bez Navi jednak volkswagen skutecznie mnie wyleczył swoją nawigacją RNS510 którą dwa razy ukradli mi na terenie niemiec
Edit:
Przed chwilą czytałem na forum leona problemy odnośnie poziomowania tych lamp i powiem szczerze jakaś parodia :D zapraszam do laktury na leonclub :D
Reasumując Najchętniej kupił bym audi ale jest za drogie przy jego wieku i możliwościach silników grupy VAG VolkswagenAG
Offline

TaxiDriver

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 13 paź 2012, 03:17
  • Online: 9d 26m
  • Pochwały: 2
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdynia

Re: Golf 7 vs Seat Leon III

Post10 sty 2016, 20:09

Z Twoim budzetem, patrzac "na szybko" masz kilka opcji z przyzwoitym wyposażeniem (czyt. wyglądem)..;)

Pierwsze z brzegu:

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... 0b3cd55cc2

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... 8354bf9865

Wróć do Hydepark

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości