Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:41


autoryzowany serwis czy warto ?

Pytania, porady, pogaduchy, ploty nietechniczne, które warto poruszyć publicznie.
Regulamin forum Pogaduchy, ploty, ciekawe informacje ...

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

rabarbar_0

Nieśmiały

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 20 sie 2013, 11:07
  • Online: 2d 7h 52m 51s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf6 Variant
  • Silnik: 1.6TDI CR 105KM
  • Lokalizacja: slaskie Czeladz

autoryzowany serwis czy warto ?

Post19 gru 2013, 15:50

Pytanie z kategorii lamerskie , no ale ktoś je w końcu musi zadawać :)
Od niedawna posiadam golfa poflotowego. Auto ma ponad 3 lata i dobija do 150 tys km.
Według instrukcji to czas na wymianę rozrządu. Do tej pory oczywiście wszystkie przeglądy były robione. Według książki serwisowej powinienem udać się właśnie na kolejny przegląd podstawowy. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy jest w takim przypadku jakieś finansowe uzasadnienie kontynuowania przeglądów w autoryzowanych serwisach? Czy raczej sobie odpuścić i robić to w jakimś warsztacie. Do tej pory jeździłem astrą i mechanika odwiedzalem jak coś klekotalo, kapalo itp. Tym razem chciałbym nieco lepiej zadbać o auto.
Offline
Awatar użytkownika

arturro

Gadatliwy

  • Posty: 220
  • Rejestracja: 15 maja 2013, 07:21
  • Online: 13d 40m 7s
  • Pochwały: 7
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: B-stok

Re: autoryzowany serwis czy warto ?

Post19 gru 2013, 16:30

rabarbar_0 pisze:... Czy ktoś może mi powiedzieć, czy jest w takim przypadku jakieś finansowe uzasadnienie kontynuowania przeglądów w autoryzowanych serwisach?


2 lata gwarancji na wymienione podzespoly i usluge
Offline

rabarbar_0

Nieśmiały

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 20 sie 2013, 11:07
  • Online: 2d 7h 52m 51s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf6 Variant
  • Silnik: 1.6TDI CR 105KM
  • Lokalizacja: slaskie Czeladz

Re: autoryzowany serwis czy warto ?

Post19 gru 2013, 17:00

Dzięki za odpowiedź. W związku z tym mam pytanie. Czy jako nowy właściciel pojazdu, dostanę w autoryzowanym serwisie wgląd do przeprowadzonych napraw przez poprzedniego właściciela? Oczywiście w książce serwisowej nie ma słowa o jakiś naprawach a że takowe były to jestem pewny, gdyż mam wymienioną przednią szybę no i są ślady po malowaniu drzwi(oczywiście niekoniecznie w aso ale może...).
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: autoryzowany serwis czy warto ?

Post19 gru 2013, 17:12

150tyś to jeszcze nie czas na wymianę rozrządu w tym silniku....

co do listy napraw zalezy od aso ale mogą ci nie udostępnić, napraw być nie musiało żadnych poza olejem, filtrami i resztą...

Według mnie robienie przeglądu w aso i płacenie za to grubych pieniędzy to bezsens....

co do napraw mechanicznych też nie ma sensu robić ich w aso, bo koszt roboczogodziny na poziomie prawie 200zł to przesada, a gwarancje na częsci i wymianę dostaniesz też w innych dobrych warsztatach.

Przykład nadejdzie czas na sprzęglo i dwumasę to w aso za części i wymianę dasz ok 4tyś a to już sa gigantyczne kwoty...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

tomlor

Aktywny

  • Posty: 181
  • Rejestracja: 18 maja 2013, 20:51
  • Online: 65d 9h 55m
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CR CAYC
  • Lokalizacja: Krakow+Polanczyk

Re: autoryzowany serwis czy warto ?

Post19 gru 2013, 18:03

Jeśli to nie wersja bluemotion to rozrzad wymienia sie przy 210 tys. a jeśli blue 160 tys. Co do reszty to przerabiałęm to na własnej skórze i w każdym z ASO (Rzeszów i Kraków) do którego dzwoniłem dostałem informacje, że wystarczy przyjść z dowodem rejestracyjnym i udostępiną historie serwisową do wglądu :) Też miałem wymienianą szybe ale to w Niemczech (stamtąd mam auto) nic nowego, tam sa bardzo rygorystyczne przeglady DEKRY, i owa wymiana była w historii napraw auta.
Offline

rabarbar_0

Nieśmiały

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 20 sie 2013, 11:07
  • Online: 2d 7h 52m 51s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf6 Variant
  • Silnik: 1.6TDI CR 105KM
  • Lokalizacja: slaskie Czeladz

Re: autoryzowany serwis czy warto ?

Post19 gru 2013, 18:24

Uff Marmi, dzięki za czujność. Masz rację z tym rozrządem. Na szybko w książce serwisowej wyczytałem te 150.tys ale dla tdi 4 cylindrowe z pompowtryskami. Dla mojego common rail jest 210 tyś. Co do zbyt wysokich kosztów Aso jestem przekonany, tylko miałem nadzieję na jakieś przedłużone gwarancje na auto.. Czy cuś.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: autoryzowany serwis czy warto ?

Post19 gru 2013, 21:01

Gwarancja mobilności.
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: autoryzowany serwis czy warto ?

Post20 gru 2013, 07:18

u mnie w 1,6 tdi bluemotion rozrząd też po 210 tyś km, tak jest napisane w książce i serwis też to potwierdził jak dzwoniłem
diesel podstawą, turbo zabawą...

Wróć do Hydepark

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości