Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:06


Zmieszany diesel z benzyną

Moderator: rafaello

Regulamin forum Serwisowanie samochodu, klimatyzacji, dobór oleju, wycieraczek itp. materiałów eksploatacyjnych, czyli bieżące sprawy eksploatacyjne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Kingade

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:22
  • Online: 16h 28m
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI

Zmieszany diesel z benzyna -Pilnie Pomocy !

Post05 sie 2017, 10:17

Witam
Mam cholerny problem i potrzebuje porady kogos kto mial juz taki przypadek. Wczoraj majac rezerwe jeszcze na 30 km czyli pi razy oko z 5 litrow diesla w baku zatankowalam niechcacy benzyne ( 2,3 litra ), gdy skapnelam bylo za pozno i wlalo sie te 2,3 litra benzyny :oops: zaznacze ze oczywiscie nie probowalam odpalic auta bo nie wiem co by mnie moglo czekac, wiec zadzwonilam po odholowanie auta do warsztatu gdzie mogliby mi oproznic tank z tych powiedzmy 8 litrow paliwa co sie w baku znajduje i tu napotykam ogromny problem. Mieszkam w Niemczech i jedena z wiekszych firm z wieloma filiami na calych niemczech odmowila mi pomocy,poniewaz nie posiadaja takiego czegos jak pompa do wyssania z baku paliwa, po drugie nie znaja zadnych serwisow przynajmniej na terenie tego miasta gdzie ja przebywam jakiejkolwiek firmy co by to zrobila tlumaczac sie tym ze nawet nie jest wiadome czy byloby takie dojscie do baku by to zrobic ( chodzi im o jakies klapki- srapki czy cholera ich wie o co ) ale zabezpieczenia wsuniecia rurki do baku :oops: Kieruja mnie tylko i wylacznie do VW gdzie wiadomo od razu powiedzial ze oni nie zawierza mi ze auta nie odpalilam i rozbiora pol auta zeby przeczyscic wszystkie uklady nie wspominajac juz o kosztach chorondalnych jakie beda mnie czekac potem :oops: No cholera, nie kumam bo przeciez zdaza sie to nie jednemu i musi byc jakakolwiek opcja by zadzialac jakos . Udalo mi sie znalesc warsztat ( Polak ) ktory powiedzial ze jesli zalalam tylko te 2,3 litra na rezerwie 30 km to moge spokonie dolac do fula diesla ( zmiesza sie to ) i bez problemu bedzie smigal :roll: Zas firma ktora mnie odholowywala wczesniej polaczyla mnie telefonicznie z technikiem ktory powiedzial ze nie moge odpalic auta nawet po dotankowaniu diesla. Wszystko jest tak rozbierzne ze nie wiem co mam robic :-k Prosze was o rade ( ktos kto serio sie z takimi przypadkami spotkal a nie tylko po domysle idzie ) by doradzil mi czy rzeczywiscie rzy takim litrarzu uda sie to zmieszac bez pozniejszych jakis zlych konsekwencji ??? Nie walnie pompa czy tez wtryski po tym czy cokolwiek innego ????
Z gory slicznie dziekuje za pomoc !

Aaaa silnik to CAYC 1.6 TDI
Offline

murgal

Nieśmiały

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 20 lip 2017, 18:31
  • Online: 1d 12h 25m 38s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 Tsi
  • Lokalizacja: Kielce

Re: Zmieszany diesel z benzyna -Pilnie Pomocy !

Post05 sie 2017, 12:05

Lej pod korek ropy, dolej troche oleju do 2T ( z 200ml na bak) i jeździj. Nic mu nie będzie.
Offline
Awatar użytkownika

karol57

Stały Bywalec

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 maja 2013, 05:39
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 60d 7h 20m 34s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 7.5 Highline
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmieszany diesel z benzyna - Pilnie pomocy !

Post05 sie 2017, 12:24

Nasz rodak /i moi koledzy z forum też/miał rację,zatankuj do pełna olejem tym "lepszym - droższym" i wszystko będzie ok.Nie przejmuj się tym co serwisy miejscowe mówią,chcą przy tej okazji wyciągnąć trochę kasy/pewnie więcej niż trochę/ od Ciebie,korzystając z Twojej niepewności.Na pewno nic się silnikowi i urządzeniom pomocniczym /pompy itd/nie stanie jak zatankowałaś tylko ok 2 l benzyny.Serwisy uwielbiają takie sytuacje i wystawiają bardzo "fajne " rachunki do zapłacenia.
Offline

wlado78

Aktywny

  • Posty: 192
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 14:56
  • Online: 6d 1h 47m 28s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 5
  • Silnik: BSE
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Zmieszany diesel z benzyna -Pilnie Pomocy !

Post05 sie 2017, 12:25

potwierdzam

zatankowac pod korek własciwe paliwo i jezdzic
jakbyc ropy do benzyniaka nalała to kapota a tak nie jest najgorzej
Offline

michael_1

Aktywny

  • Posty: 110
  • Rejestracja: 18 lip 2015, 19:07
  • Online: 8d 19h 7m 41s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmieszany diesel z benzyna -Pilnie Pomocy !

Post05 sie 2017, 13:05

2 litry to nie koniec swiata. Mi zona nalala 20 l benzyny do 1.6tdi. Dolala ON na full (ok 30l) i auto przepalilo ;)

To było w trasie wiec co 200 km dolewala pozniej oleju napędowego i do dzis auto śmiga
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 9m 31s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Zmieszany diesel z benzyna - Pilnie pomocy !

Post05 sie 2017, 13:37

Zatankkwalbym do pełna i po przejechaniu 300-500 kM znowu bym dotankowal do pełna . 2.3 litra to jest niecałe 5% całości zbiornika więc bym nie panikowal.
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Zmieszany diesel z benzyna -Pilnie Pomocy !

Post05 sie 2017, 14:15

Jak wyżej.
Na 55 litrowy bak 2,3 litra benzyny i 52 litry ropy to akceptowana proporcja.
Co 100 km podjeżdżając na stację i dolewaj full.
Benzyna powoduje że paliwo jest bardziej "suche" ale w tej proporcji to zimą niektórzy się ratują przed mrozem gdy ropa krzepnie,
Offline
Awatar użytkownika

Kingade

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:22
  • Online: 16h 28m
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI

Re: Zmieszany diesel z benzyna - Pilnie pomocy !

Post05 sie 2017, 14:26

Bardzo wam dziekuje , w takim razie jade kupic baniak i dotankuje Super dieslem ;-)
Offline
Awatar użytkownika

Kingade

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:22
  • Online: 16h 28m
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI

Re: Zmieszany diesel z benzyna -Pilnie Pomocy !

Post05 sie 2017, 14:30

Super dzieki ! W takim razie jade zakupic baniak i zatankuje go do pelna i dotankuje go tym lepszym dieslem do pelna ;-)
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Zmieszany diesel z benzyna -Pilnie Pomocy !

Post05 sie 2017, 19:32

Podobno zwykła ropa jest bardziej tłusta. Ja bym nalal zwykłej ropy.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Zmieszany diesel z benzyna - Pilnie pomocy !

Post05 sie 2017, 22:41

Ja bym jednak nie próbował nawet odpalać auta, nawet tak minimalna domieszka benzyny może uszkodzić pompę CR i wtryskiwacze...

Benzyna wlana do baku działa jak rozpuszczalnik, w przypadku starszych diesli nie byłoby takiego problemu przy nowoczesnym nie ma tak łatwo...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline
Awatar użytkownika

Kingade

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:22
  • Online: 16h 28m
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI

Re: Zmieszany diesel z benzyna - Pilnie pomocy !

Post05 sie 2017, 22:53

Zatankowalam, odpalilam i zrobilam okolo 70 km . Zadnych dziwnych objawow poki co nie ma, jedynie co zauwazylam podniesione obroty ( jak przy wypalaniu DPF . Ogolnie wtryski zachowuja sie spokojnie i ich nie slychac . Jutro mam trase okolo 500 km wiec moglabym wiecej powiedziec. Dziekuje koledzy jeszcze raz za pomoc :pub: Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

Kingade

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 21 kwie 2015, 19:22
  • Online: 16h 28m
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI

Re: Zmieszany diesel z benzyna -Pilnie Pomocy !

Post05 sie 2017, 22:54

Zalalam tego super diesla.odpalilam i zrobilam okolo 70 km . Zadnych dziwnych objawow poki co nie ma, jedynie co zauwazylam podniesione obroty ( jak przy wypalaniu DPF . Ogolnie wtryski zachowuja sie spokojnie i ich nie slychac . Jutro mam trase okolo 500 km wiec moglabym wiecej powiedziec. Dziekuje koledzy jeszcze raz za pomoc :pub: Pozdrawiam

Wróć do Serwis i eksploatacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości