Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 06:49


[MK6] czy ten błąd może unieruchamiać silnik?

Moderator: rafaello

Regulamin forum Serwisowanie samochodu, klimatyzacji, dobór oleju, wycieraczek itp. materiałów eksploatacyjnych, czyli bieżące sprawy eksploatacyjne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

adam_pn

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 23:24
  • Online: 9h 48m 3s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0tdi
  • Lokalizacja: poznań

czy ten błąd może unieruchamiać silnik?

Post14 gru 2019, 19:38

mam P0610 w sekcji błędów silnika, co to za błąd??? silnik kręci ale nie chce odpalić, jest jeszcze nie podpięty do końca, ale chciałem zrobić test czy zaskoczy, zanim to zmontuje całą resztę do kupy, teraz jeszcze jest jakieś dojście, potem będzie kłopot, oczywiście dpf wywalony, ale to nie może mieć wpływu, w wielu vag-ach to wywalałem i silnik chodził, jak się nie zablokowało procedury wypalania to dymił od czasu do czasu i tyle... Jakiś pomysł co może być przyczyną? w sterowniku imo żadnych błędów, w kolumnie kierowniczej też...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: czy ten błąd może unieruchamiać silnik?

Post14 gru 2019, 21:06

Trzeba wpisac odpowiednie kodowanie silnika
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

adam_pn

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 23:24
  • Online: 9h 48m 3s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0tdi
  • Lokalizacja: poznań

Re: czy ten błąd może unieruchamiać silnik?

Post15 gru 2019, 01:32

da się to zrobić bez online np odis-em
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: czy ten błąd może unieruchamiać silnik?

Post15 gru 2019, 09:47

Czekaj czekaj, wymieniałeś silnik czy tylko był wyjęty i jest ponownie montowany? Jeżeli był wymieniany należy zakodować poprawnie sterownik oraz przeprowadzić kodowanie każdych podzespołów jak i nastawy podstawowe
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: czy ten błąd może unieruchamiać silnik?

Post15 gru 2019, 10:48

Trzeba sprawdzić czy obecne jest poprawne. Jeśli nie to poprawne wpisać. Być może ktoś grzebał i coś skrzaczył. Do tego typu zabawy tylko vcds.
A tutaj na szybko 2 tematy
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1398271.html
https://www.a3-club.net/forum/showthrea ... ctly-Coded
Jak widać wszystko może się zdarzyć ;)
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

adam_pn

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 23:24
  • Online: 9h 48m 3s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0tdi
  • Lokalizacja: poznań

Re: czy ten błąd może unieruchamiać silnik?

Post15 gru 2019, 11:45

rozumiem że bez właściwego kodowania, nie odpali... zmieniałem sterownik, stacyjkę i licznik, bo ten ori było podobnie, kręcił ale nie odpalał, tylko że miałem komunikat "brak komunikacji z zestawem wskaźników" choć licznik normalnie świecił, auto kupiłem z odzysku - ktoś zaczął rozbierać, wyjął wnętrze porozpinał wszystkie kable, najwyraźniej chcieli wyciągać silnik etc. wiadomo "cena czyni cuda..." kupiłem drugi licznik , sterownik i stacyjkę od anglika za 200zł, komunikacja jest, więc tam faktycznie w oryginale coś było naryte, ja mam kod silnika CBDB a do sterownika był CBDC bo tak mi odis melduje jak odpalam sprawdzanie komponentów, mam kabelak vag 11.11 (jakiś klon kupiłem 5 lat temu) poszukam softu i zobaczymy...
Offline

adam_pn

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 08 gru 2019, 23:24
  • Online: 9h 48m 3s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 2.0tdi
  • Lokalizacja: poznań

Re: czy ten błąd może unieruchamiać silnik?

Post15 gru 2019, 14:41

znalazłem jeszcze vcds 14 jest z uds-em i działa, ale wersja en, wgrałem polską ale prosi o rejestracje i nic nie mogę kliknąć, tylko odczytuje błędy... może ma ktoś działająca wersje 14.10 z polskim językiem???
Może także ktoś podpowiedzieć jak poprawnie zakodować ten sterownik silnika i podzespoły do niego...

Wróć do Serwis i eksploatacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości