Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 06:11


[ALL] Wymiana Gateway, kodowanie w VCPSYSTEM

Analiza logów, opis błędów, kodowanie sterowników ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Analiza logów statycznych i dynamicznych, wyjaśnienie błędów, interfejsy diagnostyczne, kodowanie i adaptacja i inne tematy związane z diagnostyką komputerową oraz programowaniem sterowników.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

oko_na_maroko

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 lut 2019, 19:51
  • Online: 1d 18h 32m 24s
  • Auto: VW Jetta VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC

Wymiana Gateway, kodowanie w VCPSYSTEM

Post14 mar 2021, 20:00

Witajcie, czy jest tutaj ktoś, kto wymieniał gateway'a, ale kodowaniem i adaptacją bawił się w VCP? W VCDS jest taka możliwość - to wiem, ale vcds-a mam chińskiego, a VCP ori, także gdybym myślał o wymianie to bym chciał wykorzystać właśnie VCP, poza tym prawdopodobnie będę miał pacjenta na wymiane GW - Golf 5 Plus. Widziałem na YT ten film - https://www.youtube.com/watch?v=odNNVkjtmsk
Niestety, nie mam możliwości kliknięcia w Adaptację, ponieważ zwyczajnie jest ten przycisk nie aktywny. Ktoś coś?
Oczywiście napisałem do VCP prośbę o pomoc, jednakże tutaj również zwracam się z zapytaniem.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 721
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 20h 8s
  • Pochwały: 103
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana Gateway, kodowanie w VCPSYSTEM

Post14 mar 2021, 21:16

Filmik pokazuje kodowanie modułu Gateway w MQB, a Ty będziesz kodował w starszej platformie.
Powiem Ci że przy kodowaniu przez VCDS-a to dość skompilowanie to wygląda w tym VCP.
Kodowanie Gateway-a w takich autach jak Golf 5,6 to 5 min roboty przy użyciu VCDS-a, wiem bo sam wymieniałem i kodowałem go w 20-30 autach.
Szczerze to wolał bym to zrobić klonem VCDS-a (tylko żeby wszystko dobrze pokazywał) niż bawić się VCP i stracić na tą czynność 10 razy tyle czasu.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

oko_na_maroko

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 lut 2019, 19:51
  • Online: 1d 18h 32m 24s
  • Auto: VW Jetta VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC

Re: Wymiana Gateway, kodowanie w VCPSYSTEM

Post15 mar 2021, 17:23

Dzięki za odpowiedź, ludzie z VCP powiedzieli mi, że nie ma problemu z kodowaniem gatewaya, bardzo podobnie to wygląda jak w VCDS - dwa kliknięcia i już mamy ogarnięty temat. Mimo wszystko będę miał w pogotowiu VCDS-a i mam nadzieję, że nie będzie jednak potrzebny. Jeśli dojdzie do tego, że pacjent przyjedzie na wymianę i kodowanie mogę zrobić mini opis jak to zagrało na VCP. Wbrew pozorom ten system nie jest głupi, osobiście uważam go za trochę lepszy w obsłudze od VCDS-a. Ale to tylko moja opinia :) Oczywiście zachęcam do udzielania się w dyskusji

_____________________
EDIT
W sumie to podobnie będzie wyglądało jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=8tAGiv8D-78
Na filmiku też pokazują na MQB, ale według tych z VCP nie ma to znaczenia, bo podobnie to będzie się odbywało. Także pożyjemy zobaczymy :)
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 721
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 20h 8s
  • Pochwały: 103
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana Gateway, kodowanie w VCPSYSTEM

Post15 mar 2021, 18:36

OK, jakoś nie miałem styczności z VCP, raczej bardziej z VCDS.
Kodowanie VCDS-em.
Pamiętaj tylko że Gateway na 7N0.. kodujesz przez Installation List, a nie przez same Bajty i Bity bo w tedy są dostępne tylko 3 Bajty, a starsze moduły na 1K0.. można przez Bajty i Bity (można również przez Installation List):

https://www.youtube.com/watch?v=BEmocCNYGj4

Kodowanie Gateway-a to jedno z najprostszych wymian modułów z kodowaniem. ;)

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

oko_na_maroko

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 lut 2019, 19:51
  • Online: 1d 18h 32m 24s
  • Auto: VW Jetta VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC

Re: Wymiana Gateway, kodowanie w VCPSYSTEM

Post15 mar 2021, 20:32

Nie ma problemu, nikt nie wie wszystkiego ;)
A tak na poważnie, to teraz kolega ma 1K0907530Q, będzie chciał zmienić na taki z końcówką AA. Co za tym idzie - temat już mam w miarę opanowany, u mnie mam 7N0... i mam 3 bajty w kodowaniu, kolega ma 9 bajtów, bo sterownik jest 9-cio bajtowy, proste :lol:

A tak już całkiem serio poważnie, dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi, zawsze człowiek czegoś się dowie, douczy :)
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 721
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 20h 8s
  • Pochwały: 103
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana Gateway, kodowanie w VCPSYSTEM

Post15 mar 2021, 21:30

A po co kolega wymienia z 1K0907530Q na 1K0907530AA ???
Nie lepiej już na 7N0...., no chyba że wymienia na 7N0907530AA

Moduły na 1K0... montowane były w Golf 5 Touran 1T1/1T2, 7N0.. Golf 6 i Touran 1T3, w Passatach są moduły na 3C0...
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

oko_na_maroko

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 lut 2019, 19:51
  • Online: 1d 18h 32m 24s
  • Auto: VW Jetta VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC

Re: Wymiana Gateway, kodowanie w VCPSYSTEM

Post16 mar 2021, 07:31

Hej, nie chcę się rozpisywać tutaj w tym temacie bo to nie jest odpowiednie miejsce, postaram się opisać z czym jest problem i dlaczego kolega chce podmienić GW na 1K0907530AA :D
Ma on u siebie radio z nawigacją RNS300 i cztery głośniki, wszystkie z przodu (dwa te małe "tweetery" i dwa duże). W pewnym momencie przestały grać te duże, podmienił radio na inne ale dalej było to samo (obstawiam zwrotnice ale to tylko moje przypuszczenie). Powiedziałem mu żeby ściągnął tapicerkę drzwi bo zaczęły pojawiać się błędy sterownika drzwi kierowcy, sterownika tylnych drzwi po lewej, lewego czujnika poduszki powietrznej (?), były problemy z zamkiem u kierowcy (nie ryglował się) itp. No i najważniejsze - jest permanentny błąd w GW "Magistrala danych systemu Komfort w trybie 1-przewodowym". Całość wskazywała na uszkodzone/przetarte przewody w harmonijce między budą a drzwiami - i faktycznie była przetarta wiązka przewodów - widziałem zdjęcia. Polutował to i błędy się już nie pojawiają oprócz tego z Gateway'a, co według mnie wskazuje na to, że dalej gdzieś jest problem z wiązką elektryczną. Obstawiam stronę pasażera i klapę bagażnika. Jeśli będę miał możliwość to sprawdzę te wiązki.
Ogólnie to muszę wziąć te autko i samemu zobaczyć tą całą elektrykę, bo więcej nic nie wiem. Wiele osób w internecie podpowiada żeby sprawdzić połączenie z modułem komfortu, no i mam w planach użycie płynu goldkontakt na wszystkie dostępne złącza.
Pozdrawiam

Wróć do Diagnostyka i kodowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości