Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 16:12


Dziwne błędy VCDS związane z układem wspomagania kierownicy

Analiza logów, opis błędów, kodowanie sterowników ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Analiza logów statycznych i dynamicznych, wyjaśnienie błędów, interfejsy diagnostyczne, kodowanie i adaptacja i inne tematy związane z diagnostyką komputerową oraz programowaniem sterowników.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Jimmy_PoP

Aktywny

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 30 cze 2012, 17:12
  • Online: 9d 17h 43m 24s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wawa

Dziwne błędy VCDS związane z układem wspomagania kierownicy

Post15 lip 2012, 19:28

Mojej przygody z kablem VCDS ciąg dalszy... :D

Niedawno podłączyłem pierwszy raz mojego golfera kablem VCDS. Miałem sporo błędów związanych z wymianą radia na RNS 510 oraz późniejszym dołożeniem modułu bluetooth (który jeszcze nie działa o czym można poczytać w osobnym temacie :( )
Udało mi się wszystko ładnie pokasować/skonfigurować, ale zostały mi dwa błędy które nawet po skasowaniu "wracają".
Są związane z układem wspomagania kierownicy i z tego co widzę to wystąpiły przy przebiegu 0 km :shock: Tak jakby jeszcze w fabryce.

Saturday,14,July,2012,20:43:49:37412
VCDS Version: Release 11.11.0 (x64)
Data version: 20111111


Address 44: Steering Assist Labels: 1KX-909-14X-44.CLB
Control Module Part Number: 1K0 909 144 H
Component and/or Version: EPS_ZFLS Kl. 69 2901
Software Coding:
Work Shop Code: WSC 00000 000 00000
VCID: 2F676218BE06536
Fault Codes have been Erased

2 Faults Found:
16353 - Control Module - Internal Malfunction
014 - Defective
Freeze Frame:
Fault Status: 01101110
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 1
Reset counter: 222
Mileage: 0 km
Time Indication: 0

Freeze Frame:
Battery Volts: 0.0 V
PD
Temperature: -70.0°C
Error Code: 0
Torque: 0.0 Nm
Torque: 0.000 Nm
RPM: 0 /min

16355 - Control Module - Watchdog Timer
014 - Defective - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00101110
Fault Priority: 6
Fault Frequency: 1
Mileage: 0 km
Time Indication: 0

Freeze Frame:
Voltage: 0.00 V
PD
Temperature: -70.0°C
Count: 0
Count: 0
Count: 0
Count: 0

Generalnie samochód nie ma żadnych problemów ze wspomaganiem. Znalazłem kilka takich przypadków w internecie w różnych typach samochodów (Passat, Audi TT itd). Przy wskazaniu przebiegu 0 km nikt nie miał żadnych problemów.
Ktoś może wie co to oznaczają lub skąd się biorą takie błędy?
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Dziwne błędy VCDS

Post15 lip 2012, 19:49

To pewnie dopasowanie czujnika skrętu kierownicy. Odłączałeś akumulator. Przekręć kierownicę do oporu w lewo i prawo - powinno być OK.
Offline
Awatar użytkownika

Jimmy_PoP

Aktywny

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 30 cze 2012, 17:12
  • Online: 9d 17h 43m 24s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wawa

Re: Dziwne błędy VCDS

Post17 lip 2012, 12:52

Pokleciłem kierownica i w sumie nic się nie zmieniło. Błąd od razu po skasowaniu wraca. W sumie nie pamiętam żebym kiedykolwiek odpinał akumulator.
Tak dla pewności... mam przekręcić kluczyk i dać do oporu w lewo i prawo. Czy mam to zrobić bez przekręcania kluczyka?
Ostatnio zmieniony 17 lip 2012, 13:58 przez Jimmy_PoP, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Dziwne błędy VCDS

Post17 lip 2012, 13:42

No to masz problem. Jeśli nie odpinałeś zasilania to masz ewidentną usterkę. Samochód na gwarancji to jazda do ASO.
Offline
Awatar użytkownika

Jimmy_PoP

Aktywny

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 30 cze 2012, 17:12
  • Online: 9d 17h 43m 24s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wawa

Re: Dziwne błędy VCDS

Post17 lip 2012, 13:54

Samochód już po gwarancji. Przejechane mam 30k km i prowadzi się jak brzytwa. Gdybym nie kupił kabla VCDS to w ogóle bym o tym nie wiedział. Swoją drogą jeszcze na gwarancji byłem w ASO i nic na ten temat nie mówili, a z tego co zrozumiałem to sprawdzali błędy.
Na razie sobie daruję bo wątpię, żeby to było coś poważnego.
Offline
Awatar użytkownika

Jimmy_PoP

Aktywny

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 30 cze 2012, 17:12
  • Online: 9d 17h 43m 24s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wawa

Re: Dziwne błędy VCDS

Post28 wrz 2012, 18:06

Problemu ciąg dalszy...
Byłem dzisiaj w ASO zgłosić problem z napinaczem paska rozrządu. Generalne czasami mi coś stuka, ale liczyłem na to, że uda się wymusić wymianę napinacza na ten nowszy. Samochód mam już po gwarancji jakieś 9 miesięcy, więc później może nie być okazji. Gadka z nimi totalnie bez sensu bo na stwierdzenie, że łańcuch miał niby wytrzymać 200k przebiegu, a tutaj stuka już po 34 to diagnosta odpowiedział, że owszem, producent zapewnia przebieg 200, ale na łańcuch, a nie na napinacz! :evil:
Koleś powiedział, że mogą to sprawdzić i przy okazji wgrać nowy soft silnika co sam to zasugerowałem. Zaznaczyłem, że chcę teraz tylko, żeby zobaczyli co da się zrobić, a na ewentualną naprawę umówimy się później bo nie chce zostawić samochodu.
W trakcie oględzin zauważyli też błąd o który pisałem wcześniej w tym temacie. Mam go od nowości, ale wcześniejszych przeglądach oczywiście nikt nie zwrócił na to uwagi. Poinformowano mnie, że w tym przypadku producent zaleca aktualizację oprogramowania sterownika układu wspomagania kierownicy, ale raz już takie coś robili i sterownik im się "wysypał". Generalnie nie naprawienie tej usterki mogło skutkować tym, że wspomaganie siądzie prędzej czy później. Powiedziałem jednak, że ok, niech spróbują coś z tym zrobić, może uda się skasować ten błąd.
Oczywiście po prawie 2 godzinach czekania dowiedziałem się, że "sterownik jednak się wysypał" i trzeba będzie teraz wymienić cały układ wspomagania!!! WTF??? Samochód jest totalnie unieruchomiony i nie można nim jeździć nawet bez wspomagania.
Zażądałem wydania mi samochodu zastępczego bo przecież zaznaczyłem wyraźnie, że nie chce zostawiać dzisiaj samochodu w serwise, a usterka powstała z ich winy. Oczywiście odmówili i nasza wymiana zdań trwała w najlepsze.
Oni, że informowali mnie o możliwości niepowodzenia operacji, a ja na to, że owszem, ale nikt nie mówił, że może to unieruchomić samochód na minimum 2 tygodnie, a jest mi on potrzebny do pracy! Generalne witki mi opadły bo miałem wrażenie, że jestem w salonie Łady na dalekiej Syberii, a nie w przedstawicielstwie niemieckiej marki w centrum nowoczesnej europy. Dopiero jak im pokazałem, że na zleceniu nie ma nic napisane o naprawie, która próbowali przeprowadzić to obiecali mi samochód zastępczy za 100zł, a później już za darmo, ale tylko na jeden dzień.

ASO nie ma procedury co robić w takim przypadku, więc napiszą pismo do kulczyka, kulczyk do niemiec i zobaczymy co z tego wyjdzie. Zażądałem dopisania na kopii naprawy co im się tam popsuło, żeby mieć jakiś dowód bo znając nastawienie VW to pewnie spuszczą mnie na drzewo.

Sorki, że tak się rozpisałem, ale musiałem się komuś wyżalić :(
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Dziwne błędy VCDS

Post28 wrz 2012, 18:18

Ja wepchnolem rozrzad na gwarancji przedlurzonej i teraz jest super. W auto vivie chyba lubią kwalifikowac je do wymiany. Ty gdzie probowales?
Co do wspomagania ja bym tez wymienił ;) na takie które obsługuje park assisst bo nie mogę założyć :/
Offline
Awatar użytkownika

Jimmy_PoP

Aktywny

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 30 cze 2012, 17:12
  • Online: 9d 17h 43m 24s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wawa

Re: Dziwne błędy VCDS

Post28 wrz 2012, 21:30

Chyba przejadę się do Vivy przy okazji bo słyszałem o nich dużo dobrych opinii. Ja natomiast robiłem w Rowiński-Wajdemajer w Piasecznie bo mam bardzo blisko. Generalnie nie polecam tego serwisu.
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Dziwne błędy VCDS

Post29 wrz 2012, 06:28

To vive masz zajebiscie daleko :) ale mogę polecić;) co najciekawsze mniej mi pali po wymianie rozrzadu nie wiem czy to możliwe ale fakt jest taki ze na baku w mieście o 50km wiecej robie
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Dziwne błędy VCDS

Post10 lis 2012, 22:03

ostatnimy czasy komputer wyrzuca mi bledy spalonej zarowki przeciwmgielnej, ale zaroweczka sie normalnie swieci.. co to moze byc? za kazdym razem lewa.
Offline
Awatar użytkownika

XenosagaII

VIP

  • Posty: 1575
  • Rejestracja: 02 sie 2012, 22:15
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Online: 16d 17h 58m 22s
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM CAVD+
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwne błędy VCDS

Post11 lis 2012, 12:04

Może coś nie kontaktuje w kabelkach lub wtyczkach i komputer rozpoznaje to jako przepalona.
Offline
Awatar użytkownika

Jimmy_PoP

Aktywny

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 30 cze 2012, 17:12
  • Online: 9d 17h 43m 24s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wawa

Re: Dziwne błędy VCDS

Post12 lis 2012, 18:46

Odnośnie mojego problemu to może opisze jak to przebiegało dalej...
Mieli wymieniać cały układ kierowniczy, ale po 2 dniach zadzwonili z ASO i powiedzieli, że dostali z centrali w niemczech specjalną poprawkę oprogramowania. Wgrali i samochód znowu zaczął jeździć :)
Także ostatecznie wszystko dobrze się skończyło :D

@kamil1991 Wrzucić tutaj skan błędów VCDS. Może uda nam się coś doradzić.

Wróć do Diagnostyka i kodowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości