Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 01:24


Uszkodzony próg

Mycie, czyszczenie, polerowanie lub innego rodzaju odświrlanie naszych samochodów
Regulamin forum Korekta lakieru, polerowanie, konserwacje, mycie, pranie , woski, płyny, glinki i inne kosmetyki samochodowe oraz zasady i sposobu utrzymania naszych samochodów w nienagannym stanie.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość

UserRetired

Uszkodzony próg

Post13 wrz 2013, 14:48

Ehhh...
Witam !
moje pierwsze uszkodzenie auta....
raczej z tym nic nie zrobię ?! założenie progów od GTI chyba nie rozwiąże problemów nie pytajcie jak mi się to udało zrobić 13.09.2013r w piątek !!




Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2013, 13:02 przez UserRetired, łącznie zmieniany 3 razy
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: głupota ludzka nie zna granic

Post13 wrz 2013, 14:56

Współczuje.. choć nie wiem jak to mogłeś zrobić na tak wysokim aucie :P

Ale jako moderator, jestem zmuszony prosić Cię o zmianę tytułu wątku...

UserRetired

Re: głupota ludzka nie zna granic

Post13 wrz 2013, 15:00

kamill pisze:Współczuje.. choć nie wiem jak to mogłeś zrobić na tak wysokim aucie :P

Ale jako moderator, jestem zmuszony prosić Cię o zmianę tytułu wątku...


już zmieniłem.. :-)

historia z cyklu śmiać się czy płakać... idąc do auta wlazłem w kupę !!! jechałem i coś mi śmierdziało patrze pod nogi a tam wsio ufajdane... zatrzymałem się czym prędzej... no i co stanąłem tak że był obok krawężnik... auto się zsunęło...


kupa, piątek, trzynastego, auto uszkodzone, brakuje jeszcze tylko czarnego kota....
Offline
Awatar użytkownika

Uncle Peter

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 25 lip 2012, 17:30
  • Online: 14h 54m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: WM

Re: Uszkodzony próg

Post13 wrz 2013, 15:30

Witaj w klubie, też dzisiaj wszedłem w kupę :lol:

Z samochodem współczuję.

UserRetired

Re: Uszkodzony próg

Post13 wrz 2013, 16:32

Uncle Peter pisze:Witaj w klubie, też dzisiaj wszedłem w kupę :lol:

Z samochodem współczuję.



no dziękuję :-) a teraz do mechaników, blacharzy i kochanych forumowiczów jak myślicie da się z tym coś zrobić ?! może to jakoś zabezpieczyć żeby nie gniło hameraid, progi od GTI, sam już nie wiem... w domu żałoba......
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Uszkodzony próg

Post13 wrz 2013, 17:07

Jeśli lakier nie zszedł do blachy to nic nie robić, jeśli zszedł to zabezpieczyć antykorozyjnie i zamalować , kupić lakier z pędzelkiem i pomalować, progu nie wyprostujesz a wymiana mija się z jakimkolwiek celem...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci

UserRetired

Re: Uszkodzony próg

Post13 wrz 2013, 17:13

marmi pisze:Jeśli lakier nie zszedł do blachy to nic nie robić, jeśli zszedł to zabezpieczyć antykorozyjnie i zamalować , kupić lakier z pędzelkiem i pomalować, progu nie wyprostujesz a wymiana mija się z jakimkolwiek celem...


no dzięki, tak myślałem że z tym już nic nie zrobisz a raczej nie będę wycinał i wstawiał nowego progu bo za małe uszkodzenia, po tym zabiegu co napisałeś może założenie progów ? takich jak poniżej ?!

http://allegro.pl/progi-vw-golf-6-vi-gt ... 77668.html

tylko zastanawiam się czy po tym jak jest tam zniekształcenie będzie się dostawała woda, błoto i śnieg co za tym idzie będzie się to rozwarstwiało ?!
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: Uszkodzony próg

Post13 wrz 2013, 17:57

Prog jest przyklejany tasma dwustronna na ten stary.. wiec raczej odpada..

UserRetired

Re: Uszkodzony próg

Post13 wrz 2013, 18:33

no to lipa zostaje dokładne wymycie potem wysuszenie nałożenie farby antykorozyjnej
Offline

Marrio

Nieśmiały

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 11 lut 2013, 17:53
  • Online: 1d 13h 26m 3s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 2.0 TDI

Re: Uszkodzony próg

Post13 wrz 2013, 18:35

z takim progiem poradzi sobie blacharz ,,bez wycinania oczywiscie
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Uszkodzony próg

Post13 wrz 2013, 22:19

Marrio pisze:z takim progiem poradzi sobie blacharz ,,bez wycinania oczywiscie
tak wyciągając go ale do równego nie zrobi a tylko mogą przy tym powstać dodatkowe uszkodzenia, lepiej zostawic w spokoju tym bardziej że niczemu to nie szkodzi...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci

UserRetired

Re: Uszkodzony próg

Post14 wrz 2013, 07:52

marmi pisze:
Marrio pisze:z takim progiem poradzi sobie blacharz ,,bez wycinania oczywiscie
tak wyciągając go ale do równego nie zrobi a tylko mogą przy tym powstać dodatkowe uszkodzenia, lepiej zostawic w spokoju tym bardziej że niczemu to nie szkodzi...


no i racja... zrobię tak jak wcześniej napisałem... wymyję, wysuszę, zarzucę podkład antykorowyjny a potem spryskam farbą no nic nie będę kombinował... :-)

dzięki za pomoc Panowie

P.S. mam sierota nauczkę....
Offline
Awatar użytkownika

rafaello

Senior Moderator

  • Posty: 461
  • Rejestracja: 17 maja 2013, 14:16
  • Lokalizacja: Zawady/SKL
  • Online: 386d 19h 23m 7s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 110 KM
  • Lokalizacja: SKL

Re: Uszkodzony próg

Post15 wrz 2013, 12:56

Tez mam duże wgniecenie na prawym progu po ubiegłej zimie. Żona oczywiście ;) zawadziła o "zaspę lodową". Też postanowiłem z tym nic nie robić ponieważ sensu nie ma. Naprawy typu "bez lakierowania" nie da się zastosować a wiercenie i wyciąganie to już odpada. Rysa jest powierzchowna do blachy nie sięga.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

UserRetired

Re: Uszkodzony próg

Post15 wrz 2013, 14:25

rafaello20 pisze:Tez mam duże wgniecenie na prawym progu po ubiegłej zimie. Żona oczywiście ;) zawadziła o "zaspę lodową". Też postanowiłem z tym nic nie robić ponieważ sensu nie ma. Naprawy typu "bez lakierowania" nie da się zastosować a wiercenie i wyciąganie to już odpada. Rysa jest powierzchowna do blachy nie sięga.


nie zastanawiałeś się aby założyć progi z GTI ?! bo ja o tym myślałem, poza tym macie jakiś fajny antykorozyjny podkład ?
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: Uszkodzony próg

Post15 wrz 2013, 15:40

Jak przykleisz próg od gti skoro nie ma do czego go kleic?

UserRetired

Re: Odp: Uszkodzony próg

Post15 wrz 2013, 17:27

kamill pisze:Jak przykleisz próg od gti skoro nie ma do czego go kleic?



Obrazek

P.S. zapożyczone od SHOWTIME myśle że nie będzie miał mi tego za złe
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Uszkodzony próg

Post15 wrz 2013, 19:54

No tak dokladnie o tym mowie... tylko ze ten prog jest klejony na tasme dwustronna, ktora łapie z jednej strony prog GTI a z drugiej strony ??? Prog ori, ktory jesli jest krzywy to juz nie zlapie tasma z obu stron rowno, no chyba ze wygniesz tez i nowy :) Co za tym idzie nie bedzie sie trzymac prawidlowo - taka moja teoria..

UserRetired

Re: Uszkodzony próg

Post16 wrz 2013, 08:13

kamill pisze:No tak dokladnie o tym mowie... tylko ze ten prog jest klejony na tasme dwustronna, ktora łapie z jednej strony prog GTI a z drugiej strony ??? Prog ori, ktory jesli jest krzywy to juz nie zlapie tasma z obu stron rowno, no chyba ze wygniesz tez i nowy :) Co za tym idzie nie bedzie sie trzymac prawidlowo - taka moja teoria..


no cholera w wozie showtime wyglądało to raczej prosto w sensie zabudowania tego klei plus "zapinki" do tego. no raczej nie będę kupował tych progów aby tego sprawdzić bo koszt koło 300 złotych. Ale jak tak mówisz to pewnie tak jest :-)
Offline
Awatar użytkownika

rafaello

Senior Moderator

  • Posty: 461
  • Rejestracja: 17 maja 2013, 14:16
  • Lokalizacja: Zawady/SKL
  • Online: 386d 19h 23m 7s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 110 KM
  • Lokalizacja: SKL

Re: Uszkodzony próg

Post16 wrz 2013, 08:22

[url][/url]nie zastanawiałeś się aby założyć progi z GTI ?! bo ja o tym myślałem, poza tym macie jakiś fajny antykorozyjny podkład ?[/quote]

Nie będe zakładał żadnych od GTI, Kamil ma rację, nie da się odpowiednio przykleić, poza tym oszczędzam na inne mody... ;)

UserRetired

Re: Uszkodzony próg

Post16 wrz 2013, 08:50

poczekajcie poczekajcie bo może tego nie ogarniam... czyli z tego co piszecie wynika że próg od GTI jest jakoś inaczej dawany ?! poprawcie mnie jeśli się mylę aczkolwiek chyba i tak zrezygnuję z tych progów od GTI. Zaproszę showtime do tego wątku może się wypowie, tutaj zdjęcie poglądowe z tymi plastykowymi progami ja nie widzę różnicy od zwykłego GTI

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Offline

showtime

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 09 sty 2013, 11:38
  • Lokalizacja: Kraków
  • Online: 14h 32m 39s
  • Auto: VW Caddy
  • Silnik: 1.6 TDI

Re: Uszkodzony próg

Post16 wrz 2013, 08:59

To wgniecenie ktore ma kolega powinno sie zakryc progami-łezkami z GTI.
Ja w efekcie zamocowalem na kleju do szyb poniewaz ciezko go zerwac :) niemniej jednak najlepiej przed montazem przymierzyc i sie upewnic.

Jedno wiem - nie ruszalbym tego, nie klepał, wygniatał bo potem bedzie sie ruda pojawiac... tylko zamalowac jakas farbą antykorozyjna.
Offline
Awatar użytkownika

rafaello

Senior Moderator

  • Posty: 461
  • Rejestracja: 17 maja 2013, 14:16
  • Lokalizacja: Zawady/SKL
  • Online: 386d 19h 23m 7s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 110 KM
  • Lokalizacja: SKL

Re: Uszkodzony próg

Post16 wrz 2013, 10:06

właśnie u mnie chyba nie zakryje, ponieważ wgniecenie wychodzi nawet poza naklejoną na próg fabryczną folie...... :(
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Uszkodzony próg

Post16 wrz 2013, 11:19

według mnie takie progi platikowe są dobre jeśli ktos chce zeby mu progi zgniły...tam idealnie woda się dostaje, stoi sobie i po czasie mamy piekna rdze. Zreszta aktualnie ford ma problem z focusami rocznik 2009-2010 wlasnie z tego powodu. Plastikowe listwy zakrywajace próg przyspieszaja gnicie progów.
Ja bym to zostawił, a jak kogos bardzo razi to blacharz wyciagnie to bez problemu, bez rozcinania, na to epoksyd 2k i gruby baranek, pomalowac baza i lakierem sam próg i tyle... szybka robota i nawet srednio ogarniety blacharz i lakiernik sobie z tym poradza.
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Uszkodzony próg

Post16 wrz 2013, 11:45

Nic pod tymi plastikowymi progami nie będzie gniło, jest z nich odpływ wody a brud zbiera się też w wielu innych miejscach...

Co do progu jeśli wgniecenie wystaje tylko lekko ponad strukture baranka na progu to i tak próg zakryje 95% tego wgniecenia, także i tak warto...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Uszkodzony próg

Post16 wrz 2013, 11:55

a założymy się że będą gniły? :D
jak znajde czas poszukam zdjęcia z lakierni firmowej jak wyglądają progi z takimi listwami, różnych marek aut, woda nigdy do końca nie zejdzie, zawsze gdzieś lakier jest pękniety i gotowe...widuję takie rzeczy dość często w pracy w lakierni...nie ma sensu leczyć syfa pudrem...
diesel podstawą, turbo zabawą...
Następna

Wróć do Detailing

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość