Dzisiaj jest 12 maja 2024, 18:33


[Wielkopolskie] ASO - Wąsowicz - Poznań

Opinie na temat warsztatów, ASO, salonów oraz komisów
Regulamin forum Opinie na temat jakości obsługi oraz usług świadczonych przez salony, komisy, warsztaty samochodowe, zarówno te autoryzowane jak i te nieautoryzowane

Uwaga:
  1. Nowy temat należy utworzyć zgodnie z poniższą zasadą:
    • Temat - [województwo][Warsztat/Salon/ASO/Komis] _nazwa_podmiotu_ - _miejscowość_
    • Treść - nasza opinia, rada, przestroga, itp. informacja związana wizytą w danym salonie/komisie/warsztacie.
  2. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  3. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Czy jesteś zadowolony z jakości oferowanych usług

Zdecydowanie Tak
0
Brak głosów
Raczej Tak
1
100%
Ani Tak ani Nie
0
Brak głosów
Raczej Nie
0
Brak głosów
Zdecydowanie Nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 1

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Marty11

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 18 kwie 2012, 07:47
  • Online: 0s
  • Auto: Inne
  • Silnik: C20LET
  • Lokalizacja: Poznan

ASO - Wąsowicz - Poznań

Post18 kwie 2012, 08:11

Witam.Chcę opisać Wam "przygodę" jaka spotkała mnie w ASO Wąsowicz w Poznaniu przy ulicy Sławińskiej 36(Gorzowska 16).Pan Wąsowicz serwisował Golfa IV 1.6 mojej żony przez pięć lat,nikt nigdy nie szczędził na wymienianych częściach ale też i niespecjalnie przyglądaliśmy się temu co w aucie jest robione.Uznaliśmy po prostu,że autko jest w dobrych,uczciwych rękach.Żona polecała innym ten warsztat i kilka samochodów z naszej rodziny również było tam serwisowane.
Niedawno w Golfie zerwał się pasek rozrządu.Po 60.000 km.Uznając,że to za krótki przebieg dla paska(dobrego paska) skontaktowaliśmy się z ASO Wąsowicz.Początkowo właściciel twierdził,że nigdy nie wymieniał rozrządu w tym aucie.Po okazaniu faktur i wpisów w książce nastąpiła zmiana frontu: widocznie to jego ojciec wymieniał ten pasek i dał jakiś słaby.Co prawda on nie odpowiada za błędy ojca ale...szanuje klientów i proponuje,że on wyremontuje silnik a my płacimy tylko za wymianę rozrządu.Zgodziłem się.
Po dwóch dniach odbieram telefon: musimy jeszcze dopłacić 400zł do remontu bo w aucie był zamontowany gaz a to ma wpływ na żywotność paska.Pomimo,że nie zgadzam się z tą opinią w końcu powiedziałem ok.Spytałem tylko,dlaczego nie wspomniał o tym podczas rutynowego,corocznego przeglądu.Cóż...pieniążki płynęły to klient był cacy...
Po skończeniu prac żona pojechała odebrać auto i uwaga... koszt naprawy 2700,- minus łaskawie rabat 700,- jeśli nie weźmiemy faktury ani paragonu :) Czyli wychodzi 2000,- Zadzwoniłem do nich bo już się miarka przebrała.Pytam co ile kosztuje:wymiana rozrządu 500,- / wspomniana dopłata do remontu głowicy 400,- / komplet rozrządu(Gates) z pompą 1100,- Sprawdziłem,że w najdroższym poznańskim serwisie ASO Volkswagen wymiana rozrządu wyniosłaby 150,- mniej(uwzględniając w tym wszystkie oryginalne,volkswagenowskie części).Dla mnie to jest jakaś kpina.Na to wszystko żona dostała jakiś świstek z listą wymienionych części i wykonanych prac,na którym WYMOGŁA podbicie pieczątką "zapłacono gotówką".Pan Filip Wąsowicz odmówił wydania faktury oraz zużytych części,które zdemontował z samochodu.Na pewno tak tej sprawy nie zostawię.Z pozytywów: na tym świstku jest dopisek o gwarancji na 120.000km,też wywalczony :)
A jako smaczek dodam tylko,że dumnie brzmiące ASO Wąsowicz... nie jest żadnym ASO.Przynajmniej nie w przypadku Volkswagena.Na pytanie żony dlaczego pieczątki wbijane przez ich firmę do książki serwisowej,mają tylko logo Volkswagen bez numeru licencji,Pan Wąsowicz odpowiedział,że oni ASO mają tylko na lakier Citroena :) Czyli rozumiem,że reszta to po prostu ściema... Tymczasem właściciel w rozmowach z moją żoną wprost nazywał konkurencyjne,autoryzowane serwisy złodziejami.Ciekawe,prawda ?
NIE POLECAM !!!
Offline

zigi

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 07 maja 2012, 16:23
  • Online: 0s
  • Auto: vw golf6
  • Silnik: 1.4tsi 160km
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Niby ASO Wąsowicz Poznań

Post07 maja 2012, 16:30

Czy jest jakiekolwiek ASO VW w Poznaniu, które ktoś z szanownych forumowiczów może polecić? Na horyzoncie mam naprawę, której nijak uniknać mi się nie uda - stąd konieczność "zaufania" któremuś z ASO.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Niby ASO Wąsowicz Poznań

Post08 maja 2012, 20:52

No ja Ci mogę polecić Staszak z Dusznik Wielkopolskich, ale tylko na zasadzie "przekaż dalej", bo czytałem o nich tu że dostali nagrodę za jakość i o ile dobrze pamiętam to trzecią z rzędu - więc chyba nie są źle ;).

A z ciekawości o ile to nie tajemnica to może napisz czego ma dotyczyć naprawa, i jeżeli to nie problem to najlepiej w odpowiednim wątku - bo tu raczej powinniśmy gromadzić info o jakości usług oferowanych przez ASO, Salony, itp.
Z góry dzięki.
My TSI

Wróć do Warsztaty / ASO / Salony / Komisy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości