Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 06:31


Wymiana filtry - jakie odgrzyb, ozonowan, nabijanie, olej zm

Moderator: flo

Regulamin forum Inne pytania techniczne, których nie da się zaklasyfikować do jednego z istniejących działów.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga:
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

kamolinka1

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 02 mar 2024, 19:09
  • Online: 3h 32m 32s

Wymiana filtry - jakie odgrzyb, ozonowan, nabijanie, olej zm

Post03 mar 2024, 22:07

Filtry oryginalne i wymiana co 2 lata?
Czy może zamiennik febi, bosh, filtron, mann ( tu mówią, że jak mogę to lepiej dopłacić i te zawsze wybrać) i co roku jak do tej pory.
Z węglem aktywnym / cząstek stałych / przeciwpyłkowym (są aż 3 jakieś rodzaje...) lub bez?
U kogo kupić, bo ceny różne a i numery katalogowe i się gubię...np. mann powietrza od 30 do 100 mi wychodził...
Ile powinna kosztować wymiana filtrów, TE 3 ROBIĆ U VW CZY BYLE GDZIE OK: ozonowanie; odgrzybianie; nabijanie (co 2 lata robię), olej podmiana?
I kwestia korka spustowego oleju z uszczelką - od kogo tj. jaka marka?
Co to filtr hydrauliczny (są oleju skrzyni biegów, wspom kierownicy) i co ile się wymienia i od kogo kupić marka + sklep.
ps. jaki miesiąc byłby najlepszy na taką wymianę filtrów i oleju? Wiosna, lato a może jesień? - Do tej pory wychodziło mi to na czerwiec (to raz na rok lub względem km) ale teraz, że stał to mając z 178 tys. a kolejne przy 185.5 tys. to wychodzi wrzesień (przy założeniu jazdy 1000 km / miesiąc). Coś tam miałem naprawiane w silniku i wymieniany tył auta ale podobno to nie koliduje to czekać czy jednak teraz. Te pory roku heh.

VW Polo 2012 1.6 diesel 90
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 8h 16m 27s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Wymiana filtry - jakie odgrzyb, ozonowan, nabijanie, ole

Post08 mar 2024, 11:17

Filtry oleju, powietrza i kabinowe dobrej marki, nie musi być ori, polecam MANN albo MAHLE z allegro lub skądkolwiek. Kabinowy koniecznie z węglem aktywnym, szczególnie dla alergików. Nie ma sensu kupować filtrów ani olejów ori, no chyba że ewentualnie do skrzyni DSG. Ozonowanie, odgrzybianie czy nabicie klimy zrobi ci dobrze każdy lepszy warsztat który posiada sprzęt. Co rok lub dwa można nawet samemu spryskiwać parownik np. sprayem Liqui Moly i w taki sposób pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z klimy, to nie mechanika kwantowa. Nabijanie jest konieczne tylko jeśli skończy się czynnik albo stwierdzisz nieszczelność. Co do pory, dużo ludzi wymienia filtry na wiosnę, ale nie ma takiej zasady.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

kamolinka1

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 02 mar 2024, 19:09
  • Online: 3h 32m 32s

Re: Wymiana filtry - jakie odgrzyb, ozonowan, nabijanie, ole

Post08 mar 2024, 19:00

Bansuj pisze:Filtry oleju, powietrza i kabinowe dobrej marki, nie musi być ori, polecam MANN albo MAHLE z allegro lub skądkolwiek. Kabinowy koniecznie z węglem aktywnym, szczególnie dla alergików. Nie ma sensu kupować filtrów ani olejów ori, no chyba że ewentualnie do skrzyni DSG. Ozonowanie, odgrzybianie czy nabicie klimy zrobi ci dobrze każdy lepszy warsztat który posiada sprzęt. Co rok lub dwa można nawet samemu spryskiwać parownik np. sprayem Liqui Moly i w taki sposób pozbyć się nieprzyjemnych zapachów z klimy, to nie mechanika kwantowa. Nabijanie jest konieczne tylko jeśli skończy się czynnik albo stwierdzisz nieszczelność. Co do pory, dużo ludzi wymienia filtry na wiosnę, ale nie ma takiej zasady.


Dzięki za szczerą odpowiedź. A płyn hamulcowy warto oryginalny? Mechanik wciska zamienniki to od 13 zł manner, 52 zł za bosh a oryginał 99 zł.
ps. mam jeszcze ten temat post83941.html#p83941
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 8h 16m 27s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Wymiana filtry - jakie odgrzyb, ozonowan, nabijanie, ole

Post11 mar 2024, 08:33

Płyn hamulcowy ATE SL6 DOT4, w zeszłym roku niecałe 50 zł za litr dawałem
Offline

kamolinka1

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 02 mar 2024, 19:09
  • Online: 3h 32m 32s

Re: Wymiana filtry - jakie odgrzyb, ozonowan, nabijanie, ole

Post11 mar 2024, 15:10

Bansuj pisze:Płyn hamulcowy ATE SL6 DOT4, w zeszłym roku niecałe 50 zł za litr dawałem


No tak, ale czy jak mam do wyboru płyn hamulcowy bosha 52 zł a oryginalny od vw 99 zł, to który. Czy poprosić ich o ten Twój ATE ?

ps. co sądzisz o tarczach i klockach gamy economy vw 1437 zł , czy są do dupy i brać trw 1022 zł ?
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 8h 16m 27s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Wymiana filtry - jakie odgrzyb, ozonowan, nabijanie, ole

Post11 mar 2024, 15:37

Nie są do dupy - ori płyny i części VW są praktycznie zawsze tymi samymi produktami które można dostać na rynku pod inną marką, ale za samo logo VW płaci się 2x lub nawet 3x większą cenę, więc sądzę że nie warto. Fabrycznie też są montowane bodajże hamulce ATE, tylko z logiem VW. Płyn hamulcowy możesz wziąć jaki chcesz, byle był DOT4. To ile jesteś w stanie zapłacić za samą markę to już indywidualna sprawa, ale nie ma między nimi ogromnych różnic. Moim zdaniem ATE jest dobrym kompromisem i ja zawsze taki leję. Tarcze zmieniałem również na ATE, klocki dali mi Zimmermanna i jestem z nich zadowolony, dobrze działają na tych tarczach i nie pylą felg
Offline

kamolinka1

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 02 mar 2024, 19:09
  • Online: 3h 32m 32s

Re: Wymiana filtry - jakie odgrzyb, ozonowan, nabijanie, ole

Post11 mar 2024, 18:04

Bansuj pisze:Nie są do dupy - ori płyny i części VW są praktycznie zawsze tymi samymi produktami które można dostać na rynku pod inną marką, ale za samo logo VW płaci się 2x lub nawet 3x większą cenę, więc sądzę że nie warto. Fabrycznie też są montowane bodajże hamulce ATE, tylko z logiem VW. Płyn hamulcowy możesz wziąć jaki chcesz, byle był DOT4. To ile jesteś w stanie zapłacić za samą markę to już indywidualna sprawa, ale nie ma między nimi ogromnych różnic. Moim zdaniem ATE jest dobrym kompromisem i ja zawsze taki leję. Tarcze zmieniałem również na ATE, klocki dali mi Zimmermanna i jestem z nich zadowolony, dobrze działają na tych tarczach i nie pylą felg



No właśnie podobno te gamy economy vw bardziej pylą i widać to na czarnych ramówkach. 1437 zł vs 1022 trw...i bądź tu mądry...kasa jest, ale czy warto 375 dopłacić? Ty piszesz, że nie bo to to samo i płacę za markę, tak ?

Wróć do Pozostałe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość