Dzisiaj jest 19 mar 2024, 07:39


[All Benzyna] Start Engine nie działa po naciśnięciu przycisku

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mk7-rline

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 12 kwie 2021, 23:19
  • Online: 1h 36m
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.5TSI 150KM
  • Lokalizacja: podkarpackie

Start Engine nie działa po naciśnięciu przycisku

Post12 kwie 2021, 23:30

Witam,

Mam problem, pies przegryzł mi niektóre kable pod fotelem pasażera, polutowałem wszystko i zabezpieczyłem taśmą. po podłączeniu akumulatora, wyskoczyły mi błędy takie jak usterka ACC, system czujników parkowania, start/stop engine i ciśnienia w oponach. Zacząłem szukać bezpieczników za to odpowiedzialnych. następnie chciałem odpalić samochód i nic z tego. przycisk start engine nie reaguje :banghead:

dzięki za jakąkolwiek pomoc
Offline
Awatar użytkownika

mr-fix

Gadatliwy

  • Posty: 239
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:34
  • Online: 5d 16h 45m 7s
  • Pochwały: 44
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: 2.0TDI CRLB
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Start Engine nie działa po naciśnięciu przycisku

Post13 kwie 2021, 12:52

Zacznij od kalibracji kąta kierownicy. Bez tego nie będzie działać kontrola trakcji (samochód musi znać położenie kierownicy). Jak nie działa trakcja, to nie działa też ACC, wykrywanie ubytku ciśnienia w oponach, parktronik, auto-hold, lane assist, start-stop, doświetlanie zakrętów, precyzyjny GPS i cała reszta systemów, które używają tego sygnału.

Odpal auto przykładając kluczyk przy kolumnie kierowniczej (tam gdzie symbol kluczyka zamiast stacyjki) i trzymając przycisk ENGINE START/STOP. Jak odpali, to przekręć kierownicę do oporu w obie strony kilka razy, zaciągnij i spuść ręczny, przejedź kilkaset metrów.

Jak nie pomoże, to zrób skan diagnostyczny i szukaj co go boli.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

mk7-rline

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 12 kwie 2021, 23:19
  • Online: 1h 36m
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.5TSI 150KM
  • Lokalizacja: podkarpackie

Re: Start Engine nie działa po naciśnięciu przycisku

Post13 kwie 2021, 17:05

Dzięki za pomoc mr-fix, ale niestety nic to nie dało. Przyłożyłem kluczyk do tego znaczka i przycisnąłem przycisk Start Engine, nawet kilka razy i nawet na 30sekund. na wyświetlaczu interfejsu diagnostycznego pokazuje BRAK POŁĄCZENIA. Ręce mi opadają, gdyby nie ten kabel to dałbym go do serwisu , a problem jest taki , że w czerwcu oddaje go do dealera (abonament). nie wiem czy dam radę zrobić to sam, jak ktoś mi pomoże na forum ma u mnie 200pln na konto.
Offline
Awatar użytkownika

mr-fix

Gadatliwy

  • Posty: 239
  • Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:34
  • Online: 5d 16h 45m 7s
  • Pochwały: 44
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: 2.0TDI CRLB
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Start Engine nie działa po naciśnięciu przycisku

Post13 kwie 2021, 17:37

Miernik w rękę i patrz jak daleko zasilanie z akumulatora dochodzi. Pewnie zjarało jakiś bezpiecznik pod maską. Nie patrz na schematy, sprawdzaj wszystkie.
Offline

mk7-rline

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 12 kwie 2021, 23:19
  • Online: 1h 36m
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.5TSI 150KM
  • Lokalizacja: podkarpackie

Re: Start Engine nie działa po naciśnięciu przycisku

Post13 kwie 2021, 18:27

Mr-fix , czy przekaźnik też wchodzi w grę?. jeszcze ręczny włączony, nawet do garażu nie zapcham, a tu leje cały dzień :despair:
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 16h 31m 56s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Start Engine nie działa po naciśnięciu przycisku

Post22 lis 2021, 18:07

Mam pytanie odnośnie podobnego problemu.
Golf 7 Alltrack 2016, system Keylless szwankuje, to znaczy przycisk czasami załapie od razu, czasami można go wciskać kilkukrotnie i nie działa. Problem występuje również w przypadku chęci wyłączenia silnika.
Wymieniona została bateria w kluczyku i jest zdecydowanie lepiej, jednak nadal problem występuje. Ma ktoś jakieś sensowne rozwiązanie tego problemu?
Czy być może procedura adaptacji kąta skrętu, o której mowa powyżej, dałaby coś?
Wszystkie inne systemy działają, nie wyświetla się też żaden błąd na desce rozdzielczej.
Czy możliwe jest ze szwankować może sam włącznik?
P.s. nie mam auta pod ręką, chcę je kupić, doradźcie czy z takim problemem na starcie warto się w to pchać 🤔
Jeśli w złym miejscu to sorry, proszę o przeniesienie do innego działu.


Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 16h 31m 56s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Start Engine nie działa po naciśnięciu przycisku

Post23 lis 2021, 09:31

spwod pisze:Mam pytanie odnośnie podobnego problemu.
Golf 7 Alltrack 2016, system Keylless szwankuje, to znaczy przycisk czasami załapie od razu, czasami można go wciskać kilkukrotnie i nie działa. Problem występuje również w przypadku chęci wyłączenia silnika.
Wymieniona została bateria w kluczyku i jest zdecydowanie lepiej, jednak nadal problem występuje. Ma ktoś jakieś sensowne rozwiązanie tego problemu?
Czy być może procedura adaptacji kąta skrętu, o której mowa powyżej, dałaby coś?
Wszystkie inne systemy działają, nie wyświetla się też żaden błąd na desce rozdzielczej.
Czy możliwe jest ze szwankować może sam włącznik?
P.s. nie mam auta pod ręką, chcę je kupić, doradźcie czy z takim problemem na starcie warto się w to pchać 🤔
Jeśli w złym miejscu to sorry, proszę o przeniesienie do innego działu.


Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Hehe.. znowu odpowiem sobie sam [FACE WITH STUCK-OUT TONGUE AND WINKING EYE]
Może komuś się przyda.. wystarczyło zresetować kluczyk poprzez wciśnięcie dowolnego przycisku w momencie kiedy bateria była z kluczyka wyjęta 🙂

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Start Engine nie działa po naciśnięciu przycisku

Post19 sty 2023, 11:17

spwod pisze:przycisk czasami załapie od razu, czasami można go wciskać kilkukrotnie i nie działa. Problem występuje również w przypadku chęci wyłączenia silnika.

Wymieniał ktoś ten przycisk? Ewentualnie rozbierał przycisk i przeczyszczał styki z pozytywnym skutkiem?
Bo jak patrzę przycisk 5G1959839B3Q7 kosztuje brutto bez rabatów 318.94zł, trochę szkoda kasy :(
Obrazek
Offline

Pawelluska

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 03 mar 2023, 23:41
  • Online: 8m 20s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: tsi.
  • Lokalizacja: Katowice

Re: Start Engine nie działa po naciśnięciu przycisku

Post03 mar 2023, 23:50

Bardzo możliwe, że twój pies uszkodził więcej niż tylko kable pod fotelem pasażera. Wyskakujące błędy mogą wskazywać na problemy z elektroniką samochodu, a nie tylko z bezpiecznikami. Proponuję zacząć od sprawdzenia stanu akumulatora i jego połączeń. Upewnij się, że jest odpowiednio naładowany i połączony. Możesz również spróbować wyjąć kluczyk z zapłonu, poczekać kilka minut, a następnie ponownie go włożyć i spróbować uruchomić samochód. Możliwe, że coś przebija itp. Trzeba to zdiagnozować krok po kroku.

Jeśli to nie pomoże, możliwe, że konieczna będzie wizyta w warsztacie samochodowym. Fachowiec będzie miał lepsze narzędzia i wiedzę, aby dokładnie zdiagnozować problem. Możliwe, że trzeba będzie zresetować elektronikę samochodu lub wymienić uszkodzone elementy. Upewnij się, że opiszesz wszystkie problemy, jakie napotkałeś, aby warsztat mógł lepiej zrozumieć sytuację.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Start Engine nie działa po naciśnięciu przycisku

Post06 mar 2023, 11:34

A to co, odpowiedź z ChatGPT? :despair:
Offline
Awatar użytkownika

Almighty

Administrator

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 15 lut 2012, 21:18
  • Online: 127d 19h 49m 9s
  • Pochwały: 2

Re: Start Engine nie działa po naciśnięciu przycisku

Post06 mar 2023, 13:51

To tylko nieudolna próba pozycjonowania
Jeżeli zauważyłeś temat w niewłaściwym dziale lub treść postu nie ma nic wspólnego z tematem, w którym się znajduje lub inny bałagan na forum - proszę daj znać bezpośrednio w temacie lub poprzez PW. Obiecuję, że ktoś na pewno się tym zajmie.
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 558
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 9m 56s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: Start Engine nie działa po naciśnięciu przycisku

Post07 mar 2023, 06:59

amargro pisze:
spwod pisze:przycisk czasami załapie od razu, czasami można go wciskać kilkukrotnie i nie działa. Problem występuje również w przypadku chęci wyłączenia silnika.

Wymieniał ktoś ten przycisk? Ewentualnie rozbierał przycisk i przeczyszczał styki z pozytywnym skutkiem?
Bo jak patrzę przycisk 5G1959839B3Q7 kosztuje brutto bez rabatów 318.94zł, trochę szkoda kasy :(
Obrazek


ja wymieniałem , ale weglik na gumkach się wyrabia i mimo ze wyczyscisz to nie daje efektu, Kup jakis inny , SKoda, Tiguan, B8 , i wymien same gumki bo to to samo w srodku, (ale są 2 rodzaje przycisków) roznią się tez samym gucikiem chrom , bo jeden mają płaskie, inne pod katem itp

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość