edit: nie, nie pompuje hamulca po wyłączeniu auta
Twardy hamulec
Moderator: rafaello
Regulamin forum
Serwisowanie samochodu, klimatyzacji, dobór oleju, wycieraczek itp. materiałów eksploatacyjnych, czyli bieżące sprawy eksploatacyjne.
Pamiętaj:
Serwisowanie samochodu, klimatyzacji, dobór oleju, wycieraczek itp. materiałów eksploatacyjnych, czyli bieżące sprawy eksploatacyjne.
Pamiętaj:
- Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
- W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
- Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
- Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
Twardy hamulec
Po nocy w garażu auto ma twardy hamulec, po uruchomieniu wszystko wraca do normy, hamowanie bez zmian. Czy jest to powód do obaw, lub do sprawdzenia czegoś? Z tego co pamiętam już kiedyś zdarzała się taka sytuacja, ale wtedy z braku czasu nie sprawdziłem tego i też samo minęło... Jakieś sugestie?
edit: nie, nie pompuje hamulca po wyłączeniu auta
edit: nie, nie pompuje hamulca po wyłączeniu auta
- Glivek76
- Sympatyk
- Posty: 64
- Rejestracja: 09 lis 2015, 19:18
- Auto: VW GOLF SPORTSVAN
- Silnik: 2.0 TDI CRLB
Re: Twardy hamulec
Wyglada jakby podciśnienie sie gubiło po dłuższym postoju. Ale skoro podczas jazdy jest wszystko ok to moze jakaś drobna nieszczelność jest na łączeniach przewodu podciśnienia który idzie do serwa która daje o sobie znac. Warto sie temu przyjrzeć. Poruszaj przewodami na zgaszonym silniku moze coś usłyszysz. Miałem kiedys coś podobnego ale w Seicento i okazało sie ze zaworek zwrotny padał powoli. Nie wiem jak to wyglada w VW ale pewnie podobnie.
Rozumię, ze po zapaleniu silnika pedał hamulca ładnie zjeżdża z dół?
Rozumię, ze po zapaleniu silnika pedał hamulca ładnie zjeżdża z dół?
Re: Twardy hamulec
Po zapaleniu wszystko wraca do normy, gdybym nie odpalal na wcisnietym hamulcu to bym nawet nie zauważył problemu.
Czy jesteś w stanie jakoś naprowadzic mnie o które konkretnie przewody chodzi?
Czy jesteś w stanie jakoś naprowadzic mnie o które konkretnie przewody chodzi?
- Glivek76
- Sympatyk
- Posty: 64
- Rejestracja: 09 lis 2015, 19:18
- Auto: VW GOLF SPORTSVAN
- Silnik: 2.0 TDI CRLB
Re: Twardy hamulec
Szczerze mówiąc nie przyglądałem sie jeszcze za bardzo wspomaganiu w Golfie ale do serva idzie taki czarny przewód dość twardy z reguły i musiałbyś iść jego droga i organoleptycznie go pomacać poruszać na łączeniach 
- Muti
- VIP
- Posty: 796
- Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
- Auto: MK7.5 R
- Silnik: 2.O TSI DJHA
- Lokalizacja: Lubuskie
- Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
Re: Twardy hamulec
Dokładnie, i na nim jest zawór zwrotny.