Źródło informacjiNOWOŚĆ - Czyszczenie klimatyzacji - nowa metoda
Niemiecka firma TUNAP wspólnie z Volkswagenem opracowała nową metodę czyszczenia klimatyzacji polegającą na czyszczeniu parownika specjalnie do tego celu opracowanym środkiem.
Klimacheck Zapraszamy do skorzystania z naszej najnowszej oferty czyszczenia układu klimatyzacji poprzez czyszczenie parownika!
Usługę oferujemy w cenie 219 PLN brutto
![]()
Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Moderator: rafaello
Regulamin forum
Serwisowanie samochodu, klimatyzacji, dobór oleju, wycieraczek itp. materiałów eksploatacyjnych, czyli bieżące sprawy eksploatacyjne.
Pamiętaj:
Serwisowanie samochodu, klimatyzacji, dobór oleju, wycieraczek itp. materiałów eksploatacyjnych, czyli bieżące sprawy eksploatacyjne.
Pamiętaj:
- Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
- W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
- Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
- Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
- kakaruto
- Mieszkaniec
- Posty: 1928
- Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
- Auto: Golf 6
- Silnik: CAVD
- Lokalizacja: Silesia
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Taką informację dziś znalazłem
My TSI
- marmi
- Mieszkaniec
- Posty: 2398
- Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
- Auto: VW Golf 6
- Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
- Lokalizacja: katowice
- Lokalizacja: Katowice
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
ja robię ozonowanie a do tego co pół roku preparat czyszczący w puszcze z motipa który stawia się z tyłu i włacza klimę na obieg wewnętrzny na 15 minut i jeszcze mi sie nie zdarzyło żeby klima śmierdziała kiedykolwiek, albo było czuć jakieś zapachy...
- kakaruto
- Mieszkaniec
- Posty: 1928
- Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
- Auto: Golf 6
- Silnik: CAVD
- Lokalizacja: Silesia
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
marmi a możesz podać linka do tego konkretnego preparatu o którym piszeszmarmi pisze:ja robię ozonowanie a do tego co pół roku preparat czyszczący w puszcze z motipa który stawia się z tyłu i włacza klimę na obieg wewnętrzny na 15 minut
My TSI
- marmi
- Mieszkaniec
- Posty: 2398
- Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
- Auto: VW Golf 6
- Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
- Lokalizacja: katowice
- Lokalizacja: Katowice
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
http://allegro.pl/odswiezacz-klimatyzac ... 92782.html to jest to samo tyle że z nigrina, bo motipa trudno u nas dostać...
Oczywiście te środki działają świetnie ale jak już klima jest kompletnie zaniedbana i jedzie z niej jak nie powiem z czego to one całkiem nie pomogą...
Oczywiście te środki działają świetnie ale jak już klima jest kompletnie zaniedbana i jedzie z niej jak nie powiem z czego to one całkiem nie pomogą...
- kakaruto
- Mieszkaniec
- Posty: 1928
- Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
- Auto: Golf 6
- Silnik: CAVD
- Lokalizacja: Silesia
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Dodam fotkę coby jak aukcja zniknie obrazek chodź pozostał - oby


My TSI
- marrcin
- Stały Bywalec
- Posty: 322
- Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
- Auto: VW GOLF VI
- Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
- Lokalizacja: Sosnowiec
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Po roku użytkowania klimy umówiłem się dzisiaj do Magro na czyszczenie klimy , cena 149zl za :
99 zł. -Dezynfekcja wnętrza
Odświeżenie i dezynfekcja pojazdu jak i klimatyzacji przy pomocy Ozonu.
Neutralizacja nieprzyjemnych zapachów (np. dym tytoniowy, zapachy zwierzęce), alergeny, grzyby i ich zarodniki, roztocza oraz pleśń.
Kontrola filtra przeciwpyłkowego
149 zł. - Czyszczenie klimatyzacji z dezynfekcja wnętrza - ten pakiet
ZAWIERA DEZYNFEKCJĘ WNĘTRZA ZA 99 zł, oraz:
Odgrzybianie, czyszczenie, mycie parownika klimatyzacji przy użyciu środka VIRUSOLVE+
VIRUSOLVE+ jest zarejestrowany jako wyrób medyczny CE 0120, posiada certyfikat ISO 13485. Potwierdzenia wykonanych badań zostały pozytywnie zaopiniowane przez PZH - atest PZH/HT-2110/2007.
Do wyboru: bezzapachowy, lawenda, orchidea.
Co o tym myślicie , warto ?
Ewentualnie dojdzie wymiana filtra powietrza ok. 60zł .
99 zł. -Dezynfekcja wnętrza
Odświeżenie i dezynfekcja pojazdu jak i klimatyzacji przy pomocy Ozonu.
Neutralizacja nieprzyjemnych zapachów (np. dym tytoniowy, zapachy zwierzęce), alergeny, grzyby i ich zarodniki, roztocza oraz pleśń.
Kontrola filtra przeciwpyłkowego
149 zł. - Czyszczenie klimatyzacji z dezynfekcja wnętrza - ten pakiet
ZAWIERA DEZYNFEKCJĘ WNĘTRZA ZA 99 zł, oraz:
Odgrzybianie, czyszczenie, mycie parownika klimatyzacji przy użyciu środka VIRUSOLVE+
VIRUSOLVE+ jest zarejestrowany jako wyrób medyczny CE 0120, posiada certyfikat ISO 13485. Potwierdzenia wykonanych badań zostały pozytywnie zaopiniowane przez PZH - atest PZH/HT-2110/2007.
Do wyboru: bezzapachowy, lawenda, orchidea.
Co o tym myślicie , warto ?
Ewentualnie dojdzie wymiana filtra powietrza ok. 60zł .
-
jarekbarcaaa
- Gadatliwy
- Posty: 298
- Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
- Auto: golf 6
- Silnik: 1.4 tsi 122 km
- Lokalizacja: rybnik
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
149 zł. - Czyszczenie klimatyzacji z dezynfekcja wnętrza - ten pakiet
ZAWIERA DEZYNFEKCJĘ WNĘTRZA ZA 99 zł, oraz:
Odgrzybianie, czyszczenie, mycie parownika klimatyzacji przy użyciu środka VIRUSOLVE+
VIRUSOLVE+ jest zarejestrowany jako wyrób medyczny CE 0120, posiada certyfikat ISO 13485. Potwierdzenia wykonanych badań zostały pozytywnie zaopiniowane przez PZH - atest PZH/HT-2110/2007.
Do wyboru: bezzapachowy, lawenda, orchidea.
Co o tym myślicie , warto ?
Ewentualnie dojdzie wymiana filtra powietrza ok. 60zł .[/quote]
ale filtr swój i wymiana samemu:)
ZAWIERA DEZYNFEKCJĘ WNĘTRZA ZA 99 zł, oraz:
Odgrzybianie, czyszczenie, mycie parownika klimatyzacji przy użyciu środka VIRUSOLVE+
VIRUSOLVE+ jest zarejestrowany jako wyrób medyczny CE 0120, posiada certyfikat ISO 13485. Potwierdzenia wykonanych badań zostały pozytywnie zaopiniowane przez PZH - atest PZH/HT-2110/2007.
Do wyboru: bezzapachowy, lawenda, orchidea.
Co o tym myślicie , warto ?
Ewentualnie dojdzie wymiana filtra powietrza ok. 60zł .[/quote]
ale filtr swój i wymiana samemu:)
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
ale filtr swój i wymiana samemu:)[/quote]jarekbarcaaa pisze:149 zł. - Czyszczenie klimatyzacji z dezynfekcja wnętrza - ten pakiet
ZAWIERA DEZYNFEKCJĘ WNĘTRZA ZA 99 zł, oraz:
Odgrzybianie, czyszczenie, mycie parownika klimatyzacji przy użyciu środka VIRUSOLVE+
VIRUSOLVE+ jest zarejestrowany jako wyrób medyczny CE 0120, posiada certyfikat ISO 13485. Potwierdzenia wykonanych badań zostały pozytywnie zaopiniowane przez PZH - atest PZH/HT-2110/2007.
Do wyboru: bezzapachowy, lawenda, orchidea.
Co o tym myślicie , warto ?
Ewentualnie dojdzie wymiana filtra powietrza ok. 60zł .
dajcie spokój z tymi cenami...ja co roku robię z groupona za 49 zł.
a tu masz jeszcze taniej :
http://www.groupon.pl/oferty/katowice/A ... s/24264882
-
jarekbarcaaa
- Gadatliwy
- Posty: 298
- Rejestracja: 22 lis 2012, 21:00
- Auto: golf 6
- Silnik: 1.4 tsi 122 km
- Lokalizacja: rybnik
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
nie pisze nic o parowniku a to najwazniejsze:)
- marrcin
- Stały Bywalec
- Posty: 322
- Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
- Auto: VW GOLF VI
- Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
- Lokalizacja: Sosnowiec
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Dzisiaj jeszcze raz dzwoniłem odnośnie tego filtra , filtr koszt 60-65zł i tyle, bo i tak muszą stary wyciągnać do czyszczenia parownika , wtedy nie liczą montażu .
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Czy u kogoś "terkotanie" klimatyzacji było powiązanie z niskim poziomem czynnika chłodzącego?
-
Iwo
- Aktywny
- Posty: 108
- Rejestracja: 01 paź 2012, 00:45
- Auto: GOLF mk6 GTI
- Silnik: 2.0 TSI
- Lokalizacja: Wuwuej
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
U mnie powiedzieli , że było za mało czynnika więc nabili za 250zł i przez dwa dni była cisza i terkotanie znowu się pojawiło przy następnej wizycie panowie stwierdzili, że to kompresor i trzeba było wymienić. Od miesiąca spokój.zewis pisze:Czy u kogoś "terkotanie" klimatyzacji było powiązanie z niskim poziomem czynnika chłodzącego?
- rafaello
- Senior Moderator
- Posty: 462
- Rejestracja: 17 maja 2013, 14:16
- Auto: VW Golf VI
- Silnik: 2.0 TDI 110 KM
- Lokalizacja: SKL
- Lokalizacja: Zawady/SKL
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Ja też stosuje raz w roku ozonowanie, serwisanci klimatyzacji twierdzą, że to metoda najbardziej skuteczna jeżeli chodzi o czyszczenie-odgrzybianie, gdyż ozon dociera wszędzie.....,efekt jest duży, od razu nawiewa przyjemnym powietrzem...
- kakaruto
- Mieszkaniec
- Posty: 1928
- Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
- Auto: Golf 6
- Silnik: CAVD
- Lokalizacja: Silesia
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Czy ktoś z was spotkał się z takimi środkami do czyszczenia klimatyzacji?
Jak najlepiej dostać się do parownika klimatyzacji aby go wyczyścić (obsikać tą większą pianką)?

Jak najlepiej dostać się do parownika klimatyzacji aby go wyczyścić (obsikać tą większą pianką)?

My TSI
-
niedzwiedz1981
- Stały Bywalec
- Posty: 462
- Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
- Auto: golf VII 1.4 tsi
- Silnik: CZCA
- Lokalizacja: Poznan
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
odnowie temat bo wiosna sie zbliża, można powoli odgrzybić klime...w tym roku postanowiłem spróbowac CRC Airco Cleaner zamiast ozonowania.
"odświeżę" więc pytanie kakaruto, jak najlepiej dostać się do parownika? zdemontowac filtr kabinowy (parownika nadal nie widać, jest "głębiej") czy może kanałem odpływowym na ścianie grodziowej? ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
"odświeżę" więc pytanie kakaruto, jak najlepiej dostać się do parownika? zdemontowac filtr kabinowy (parownika nadal nie widać, jest "głębiej") czy może kanałem odpływowym na ścianie grodziowej? ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
diesel podstawą, turbo zabawą...
-
gigabajcik
- Nowicjusz
- Posty: 19
- Rejestracja: 03 sie 2014, 21:38
- Auto: VW Golf 6
- Silnik: 1.6 TDI 105 KM CAYC
- Lokalizacja: Slask_Zory
Re: Odp: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Odgrzewając temat - co sądzicie na temat generatorów ozonu, które można dostać, np. na allegro?
To jest jednorazowy wydatek od 100 zł wzwyż, ale czy ktoś w ogóle potwierdził skuteczność takiego urządzenia i czy warto wydać na takie coś pieniądze?
Ewentualnie jaki generator polecacie?
To jest jednorazowy wydatek od 100 zł wzwyż, ale czy ktoś w ogóle potwierdził skuteczność takiego urządzenia i czy warto wydać na takie coś pieniądze?
Ewentualnie jaki generator polecacie?
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
WItam, filtr której firmy najbardziej polecacie kupić i jest jakaś różnica między filtrami z ASO a tymi np z Allegro? I czy znaleźliście może jakieś dobre preparaty do domowego czyszczenia/odgrzybiania?
-
Maciek
- Forumowicz
- Posty: 881
- Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
- Auto: VW Golf 6
- Silnik: CAYC 1.6TDI
- Lokalizacja: Mikolajki
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Ja filtr zawsze boscha z weglem, preparaty to pianka z wurtha i "granat" liqui molly, moja klima strasznie smierdziałą dlatego pianka i granat, po zabiegu było fajne orzezwiajace powietrze
PS. oczywiście wskazane ozonowanie
PS. oczywiście wskazane ozonowanie
- tberent
- Banned
- Posty: 1867
- Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
- Auto: VW Golf 6
- Silnik: CBCD
- Lokalizacja: Lodzkie
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Zawsze co roku ozonowanie. Jak się zaniedba to potem kaplica. Niby w aso psiaka coś przez gniazdo filtra na parownik i ponoć zdaje to efekt. Wszystkie te wynalazki psikane w tunele do.tylka. potem tylko się do nich kurz klei
Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
-
Wojtass
- VIP
- Posty: 155
- Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
- Auto: VW Golf 7
- Silnik: 1.4 TSI 140KM
- Lokalizacja: Podbeskidzie
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Cześć,
Nie jest może tani (choć niedawno do Golfa 7 wypatrzyłem go w necie za 58 zł), ale według mnie, wart jest tej ceny.
Pozdro.
Generalnie w aucie korzystam z filtrów MANNa i jako kabinówkę polecam filtr z linii FreciousPlus: Link do stronyciekawski pisze:Witam, filtr której firmy najbardziej polecacie kupić?
Nie jest może tani (choć niedawno do Golfa 7 wypatrzyłem go w necie za 58 zł), ale według mnie, wart jest tej ceny.
Pozdro.
- kakaruto
- Mieszkaniec
- Posty: 1928
- Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
- Auto: Golf 6
- Silnik: CAVD
- Lokalizacja: Silesia
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Też używam MANNa i dokładnie taki filtr jako podałeś czeka u mnie od miesiąca na złożenie. Ponoć lepszy od poprzedników.
My TSI
- tomlor
- Aktywny
- Posty: 181
- Rejestracja: 18 maja 2013, 20:51
- Auto: VW Golf 6
- Silnik: 1.6 TDI CR CAYC
- Lokalizacja: Krakow+Polanczyk
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Używam go od 3 miesięcy (8000km)...może to tylko efekt placebo ale wydaje mi się, że mniej czuć zapach spalin i smog w aucie
A że mieszkam w Krakowie to o smogu coś powiedzieć mogę
Wcześniej miałem MANNa węglowy.
-
mahoo
- Nowicjusz
- Posty: 3
- Rejestracja: 03 kwie 2017, 10:43
- Auto: VW Golf 7
- Silnik: 1.4 TSI 150KM
- Lokalizacja: Wro
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Orientujecie się może czy posiadając Golfa VII na gwarancji i nie chcąc jej utracić muszę robić przegląd klimatyzacji w ASO czy mogę zlecić to niezależnemu warsztatowi?
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
A ja mam pytanie. Używacie klimy na zewnętrzny czy wewnętrzny obieg powietrza?
-
Tomasz_W-wa
- Forumowicz
- Posty: 736
- Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
- Auto: VW Golf 7 Variant
- Silnik: CLHA
- Lokalizacja: Warszawa
Re: Klimatyzacja kiedy i jak serwisować
Oczywiście że na zewnętrzny, obieg wewnętrzny jest po to jak coś śmierdzi na zewnątrz auta to żeby nie wciągało smrodu do wewnątrz.
Jeżeli masz sprawną klimę (i nie zjechaną sprężarkę + czynnik w układzie) klima będzie chłodzić wnętrze aż miło.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Jeżeli masz sprawną klimę (i nie zjechaną sprężarkę + czynnik w układzie) klima będzie chłodzić wnętrze aż miło.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
