Znaleziono 29 wyników

autor: piotr83
06 lip 2023, 23:25
Forum: Problemy / Usterki
Temat: Check engine, błąd ciśnienia doładowania 2.0 tdi.
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2733

Re: Check engine, błąd ciśnienia doładowania 2.0 tdi.

Rozwiazales problem ??? Mam podobne objawy .
autor: piotr83
18 sie 2021, 23:51
Forum: Retrofitting
Temat: Golf 7 wymiana tarcz 288mm na 312mm
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 20543

Re: Golf 7 wymiana tarcz 288mm na 312mm

Milo ze zauwazyles zapytanie i napisales ze to Twoj temat z forum Turana i ze jestes teraz na forum Golfa.
Temat tamten zaczal sie jako temat o swapie 288 na 312 w zestawach hamulcowych systemu ATE ale zakonczyl sie jako opis swapu przy systemach TRW, a takie mamy w nowych autach na platformie MQB ...
autor: piotr83
18 sie 2021, 09:09
Forum: Retrofitting
Temat: Golf 7 wymiana tarcz 288mm na 312mm
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 20543

Golf 7 wymiana tarcz 288mm na 312mm

Chce wymienic tarcze w Golfie 7 2.0TDI 150KM 288mm na 312mm .
Na forum Turana znalazlem opis zaczerpniety z zagranicznych forow z ktorego wynika ze wymienic nalezy jedynie jarzmo. Potrzebne jarzma wedlug katalogu TRW maja oznaczenia TRW BDA1180 i BDA1181. Pytalem juz w dwoch sklepach stacjonarnych i ...
autor: piotr83
02 lis 2019, 14:33
Forum: Elektryka i Elektronika
Temat: Kodowanie i kalibracja czujnika kata skretu G85 w Golf VII .
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 14171

Kodowanie i kalibracja czujnika kata skretu G85 w Golf VII .

Witam. Mam problem z kalibracja czujnika kata skretu.
Postepuje zgodnie z procedurami podanymi dla Golfa 5 i 6 ale niestety ciagle mam blad BRAK KALIBRACJI .
Po wykasowaniu bledow w ABS swieci sie tez zolta lampka kierownicy ale po przejechaiu jakiegos odcinka i ponownym uruchomieniu silnika ...
autor: piotr83
02 lis 2019, 14:06
Forum: Elektryka i Elektronika
Temat: Sprawdzenie przebiegu GOLF VII
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 7560

Re: Sprawdzenie przebiegu GOLF VII

W sterowniku chyba przebieg niejest zapisywany w golfie 7 .
W golfie 4 i 5 przebieg był zapisywany w sterowniku silnika.
Ogolnie to chyba przebieg był zapisywany w sterownikach EDC 15 i EDC 16.
Golf 6 i 7 ma EDC 17 i tam chyba juz niema zpaisywania przebiegu. Nawet VCDS ma opcje odczytu przebiegu ze ...
autor: piotr83
30 wrz 2019, 14:09
Forum: Elektryka i Elektronika
Temat: Wymiana zegarów Golf VII
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 45529

Re: Wymiana zegarów Golf VII

Chyba temat na czasie. Chyba coraz wiecej osob bedzie chialo wymienic zegary nizszej serii na zegary premium .
Jest jeszcze troche kolorowych zegarow Golf 7 na Allegro a wiec kolorowe zegary Golf 7 sa tansze niz kolorowe zegary Golf 6 ( bo takich juz niewiele na Allegro a kto sptrzedzaje ten wie ...
autor: piotr83
24 wrz 2019, 21:33
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Czy sterownik(ECU) z nanuala podejdzie doDSG? OPROGRAMOWANIE
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 6459

Czy sterownik(ECU) z nanuala podejdzie doDSG? OPROGRAMOWANIE

Czy sterowniki silnika o takich samych oznaczeniach NP.
03L906022LK pochadzace od Golfow z takim samym silnikem NP CBDB, montowane do Golf-ow 6 w manualach i w DSG maja takie same oprogramowanie ?
Czy sa rozne wersje wsadow/oprogramowania software w zaleznosci od tego czy przeznaczony jest pod ...
autor: piotr83
24 wrz 2019, 14:39
Forum: Układ napędowy i skrzynia biegów
Temat: OLEJ VALVOLINE DCT DO DCT/DSG
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3893

Re: OLEJ VALVOLINE DCT DO DCT/DSG

Witam.
Czy ktos stosowal olej Valvoline DSC do DSG 6 ?
Olej spelnia normy dla DSG 6 biegowych ale czy ktos stosowal i wie jak to sie sprawuje ?
Dowiedziałes sie cos wiecej?
Zalelem ten olej do Golfa 6 DSG 6 Biegow , DQ250 i wszystko smiga jak na oryginale juz od kilku tys km.
A wiec chyba ...
autor: piotr83
10 lis 2018, 00:24
Forum: Układ napędowy i skrzynia biegów
Temat: OLEJ VALVOLINE DCT DO DCT/DSG
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3893

OLEJ VALVOLINE DCT DO DCT/DSG

Witam.
Czy ktos stosowal olej Valvoline DSC do DSG 6 ?
Olej spelnia normy dla DSG 6 biegowych ale czy ktos stosowal i wie jak to sie sprawuje ?
autor: piotr83
16 lip 2018, 19:04
Forum: Elektryka i Elektronika
Temat: DSG wyświetlanie aktualnych biegów
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4284

Re: DSG wyświetlanie aktualnych biegów

Ja mam zegary MFA i pokazuje standardowo D1 D2 D3 D4 itd .
Moze to zalezne od zegarow a niemasz MFA ?
autor: piotr83
03 lut 2018, 11:45
Forum: Diagnostyka i kodowanie
Temat: Test mode liczników Golf VI
Odpowiedzi: 85
Odsłony: 86632

Re: Test mode liczników Golf VI

Czy edytować EEPROM można tez za pomocą VAGTACHO 5.0 ?
autor: piotr83
03 lut 2018, 09:46
Forum: Retrofitting
Temat: Dołożenie MFA
Odpowiedzi: 100
Odsłony: 82984

Re: Dołożenie MFA

Obecnie posiadam zwykly MFA sterowany prawa manetka bez multifunkci przy kierownicy w Golfie 2.0TDI model 2010 .
Czy przy wymianie zegarow na MFA+ będzie działać sterowanie manetka czy wymagana jest multifunkcja przy kierownicy ?
autor: piotr83
03 lut 2018, 00:27
Forum: Diagnostyka i kodowanie
Temat: Test mode liczników Golf VI
Odpowiedzi: 85
Odsłony: 86632

Re: Test mode liczników Golf VI

Jaki interfejs jest do tego potrzebny by edytowac EEPROM ?
autor: piotr83
22 gru 2017, 19:33
Forum: Opony i felgi
Temat: Czy to felgi ORYGINALNE VW DETROIT ???
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6779

Re: Czy to felgi ORYGINALNE VW DETROIT ???

Zaczalem sie zastanawic nad tym co pleciles czyli DETROIT Z GOLFA GTI 6 czyli z czarnymi srodkami musze nad tym pomyslec no i ogolnie zaczalem sie wahac nad 18" na zime, czy nie lepiej byloby 17".
Zima w Belgii odpuscila a wiec i ja nie szukam na szybko bo innymi sprawami zajety jestem.
autor: piotr83
16 gru 2017, 21:27
Forum: Opony i felgi
Temat: Czy to felgi ORYGINALNE VW DETROIT ???
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6779

Re: Czy to felgi ORYGINALNE VW DETROIT ???

Widzialem wczesniej takie ale niewiem czy pasowalyby do golfa w kolorze biale zloto WHITE GOLD.
Trzeba sie zastanowic moze niebyloby to glupie. Zonie ogolnie DETROIT sie nie podoba, (bedziemy sie wymieniac czasem swoimi golfikami bo zona ma Golfa 7) ale dla mnie sie podobaja .
Waham sie tez nad ...
autor: piotr83
16 gru 2017, 20:22
Forum: Opony i felgi
Temat: Czy to felgi ORYGINALNE VW DETROIT ???
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6779

Re: Czy to felgi ORYGINALNE VW DETROIT ???

No wiem jak to jest z tymi oznaczeniami wewnatrz. Jak bym byl u goscia na miejscu to bym zobaczyl czy sa te orygilalne oznaczenia na wewnetrznej stronie czy nie. Na zdjeciach niestety nie pokazane .
Myslalem ze moze ktos widzial lub ma takie, z tego co ja widzialem w tym wzorze to wlasnie w ...
autor: piotr83
16 gru 2017, 09:37
Forum: Opony i felgi
Temat: Czy to felgi ORYGINALNE VW DETROIT ???
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6779

Czy to felgi ORYGINALNE VW DETROIT ???

Witam .
Przymierzam sie do zakupu felg 17" lub 18" znalazlem takie oto fegi DETROIT 18" od GTI .
link ponizej

https://www.2dehands.be/auto-onderdelen-accessoires/autoaccessoires/velgen/velgen-detroit-18-vw-gti-386661686.html?utm_content=link&utm_campaign=link_advertentie&utm_source=ad_reactie_kopie ...
autor: piotr83
10 gru 2017, 21:34
Forum: Organizacja forum
Temat: marmi - nie wywiązywanie się z umów kupna-sprzedaży
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 19688

Re: marmi - nie wywiązywanie się z umów kupna-sprzedaży

Glupie tlumaczenie i wogole nieprawdziwe .
Gdy klient chce zamowic to twierdzisz " TAK OCZYWISCIE MAM CALY CZAS NA STANIE I JUTRO WYSYLAM
a gdy kupujacy po tygodniu od obiecanej daty wysylki zapytuje o numer przesylki to twierdzisz ze przesylka nadana ale numeru nadania podac nie mozesz.
Gdy klient ...
autor: piotr83
07 gru 2017, 22:02
Forum: Serwis i eksploatacja
Temat: Jaki olej polecacie
Odpowiedzi: 723
Odsłony: 765156

Re: Jaki olej polecacie

VALVOLINE SYN POWER 5W-30 FULL SYNTHETIC
Spelnia normy XL-III C3
Approved BMW LL-04
MB Approval 229.51
Porsche C30
Approved under VW Standard 50400 / 50700

Czy ktos uzywa i jakie macie opinie lub przypuszczenia .
Napisane jest na nim FULL SYNTHETIC a wiec chyba to ciagle jeden z niewielu ...
autor: piotr83
03 gru 2017, 18:33
Forum: Układ napędowy i skrzynia biegów
Temat: Rodzaje skrzyń biegów DSG w Golfie 7
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 118716

Re: Rodzaje skrzyń biegów DSG w Golfie 7

Mecze temat bo szwagier chce GTD takie jak moje lub Octavie RS roczniki 2014-2016 i chce byc pewien ze bedzie mokra.
Lepsza ta mokra ? No i lepsza 6 czy 7 przełożeń

Ja tez mysle nad Skoda Karoq 190 TDI i jest tylko z DSG 7 biegów
Kolego tak jak pisalemi tak jak sie sam wpisales wyzej suche sa ...
autor: piotr83
03 gru 2017, 16:05
Forum: Sprzedam
Temat: Polecam użytkownika/odradzam uzytkownika
Odpowiedzi: 86
Odsłony: 169118

Re: Golf 6 - 2.0 TDI 110KM - 2010 Candy White by Marmi

Teraz wiadomo skad marmi bierze kase na te odpicowywanie swojego golfika.
Jest OSZUSTEM w dziale sprzedam na forum.
Sprzedaje kable VCDS ale do kupujacych nie docieraja ani kable ani zwrot pieniedzy.
Co jest najsmieszniejsze to sam jest moderatorem na forum i jak ktos napisze niekorzystny na jego ...
autor: piotr83
03 gru 2017, 15:40
Forum: Układ napędowy i skrzynia biegów
Temat: Rodzaje skrzyń biegów DSG w Golfie 7
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 118716

Re: Rodzaje skrzyń biegów DSG w Golfie 7

No w sumie tak, jezeli GOLF 7 GTD ma wlasnie 184KM oraz 380Nm to jest laczony z DG381.
Pisalem ogolnie o rodzajach DSG.
autor: piotr83
03 gru 2017, 15:24
Forum: Układ napędowy i skrzynia biegów
Temat: Rodzaje skrzyń biegów DSG w Golfie 7
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 118716

Re: Rodzaje skrzyń biegów DSG w Golfie 7

Z tego co wiem to chyba jedynie DQ 200 jest skrzynia sucha i jest stosowana tylko ze slabszymi silnikami
1,2 TSI 1,4TSI 1,6TDI oraz 1,8TSI .
Jest 7 biegowa ale jak juz powszechnie wiadomo nie wytrzymuje takich przebiegow jak mokre DSG.
Z tego tez powodu chyba w Golfach DSG zawsze byly mokre 6 ...
autor: piotr83
03 gru 2017, 14:42
Forum: Sprzedam
Temat: Polecam użytkownika/odradzam uzytkownika
Odpowiedzi: 86
Odsłony: 169118

Re: Golf 6 - 2.0 TDI 110KM - 2010 Candy White by Marmi

Teraz wiadomo skad marmi bierze kase na te odpicowywanie swojego golfika.
Jest OSZUSTEM w dziale sprzedam na forum.
Sprzedaje kable VCDS ale do kupujacych nie docieraja ani kable ani zwrot pieniedzy.
Co jest najsmieszniejsze to sam jest moderatorem na forum i jak ktos napisze niekorzystny na jego ...

Wyszukiwanie zaawansowane