Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 16:30


[1,6 TDI 105KM] Zapocenie - od czego?

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

oko_na_maroko

Nieśmiały

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 06 lut 2019, 19:51
  • Online: 1d 18h 32m 24s
  • Auto: VW Jetta VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC

Zapocenie - od czego?

Post16 lut 2024, 23:09

Cześć

Szanowni koledzy, przede wszystkim nie wiem w którym dziale napisać, dlatego napiszę tutaj, jak coś to można przenieść w odpowiedni dział (byle nie do kosza :D )
Czy możecie mnie naprowadzić co to jest i z czego takie zapocenie? Jak widać to jest od lewej strony silnika patrząc od przodu, nad alternatorem, aż osłona silnika pod tym miejscem jest wilgotna, ale tylko w tym rejonie....


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


VW Jetta, najechane 190 tys, rozrząd wymieniany przy 160 tys. Pierwszy raz te zapocenie zauważyłem w listopadzie 2023, ogólnie pali od kopa, jeździ, brak błędów, filtry i oleje co roku zmieniane (nie przekraczam 15tys rocznie). Jedynie co to w zeszłym tygodniu zauważyłem jeszcze, że miałem więcej płynu chłodniczego jak zwykle - około 1cm ponad kreską MAX w zbiorniczku wyrównawczym. Odciągnąłem do 3/4 pomiędzy MIN a MAX i na razie spokój.

Może ktoś tu jeszcze zagląda....

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości