Dzisiaj jest 18 paź 2024, 07:17


Kontrola martwego pola mk7, jak sprawdzić czy jest w aucie?

Moderator: flo

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

mk777

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 31 gru 2023, 18:25
  • Online: 1h 8m 11s

Kontrola martwego pola mk7, jak sprawdzić czy jest w aucie?

Post31 gru 2023, 18:38

Hej, w jaki sposób sprawdzić czy samochód ma kontrolę martwego pola?

Lusterko kierowcy ma kontrolkę na szkle a lusterko pasażera nie ma. Możliwe, że auto nie ma tej kontroli i szkło lusterka kierowcy jest niewłaściwe, a możliwe, że ma i niewłaściwe jest szkło lusterka pasażera. Być może któreś z nich kiedyś zostało zbite i zamontowane inne nieprawidłowe.

Zaglądałem na kanale pod zderzak, ale nie widzę tam tych radarów po obu stronach, chociaż też nie twierdzę, że ich tam nie ma. Generalnie mało tam widać.

W jaki sposób można ustalić czy te radary są czy ich nie ma lub czy samochód powinien to mieć wg specyfikacji, ale np. zostało to usunięte z jakiegoś powodu? To tym bardziej ważne, bo jeśli nie ma tej funkcji na pokładzie to chciałbym zmienić szkło lusterka kierowcy na prawidłowe, czyli w tym przypadku byłoby to szkło bez kontrolki. Jeśli jednak wg specyfikacji powinno to być to też chciałbym to naprawić.

Dot. Golf 7 2014, lusterka składane i podświetlane.

Mała wskazówka. Samochód był na serwisie w ASO VW i poprosiłem o sprawdzenie kwestii martwego pola, gdyby mieli czas. Wstępna diagnoza to nieoryginalne szkło lusterka pasażera. I niby spoko, bo mógłbym kupić nowe oryginalne. I tak też chciałem zrobić. Zadzwoniłem do działu części ASO VW, podałem VIN i system zwrócił im szkło, które nie ma tej kontrolki (wg zdjęcia w ich systemie, nr części podali mi 5G0857522). No i zgłupiałem. Dlatego chciałbym ustalić czy ta kontrola martwego pola w ogóle jest/była i została zdemontowana lub nie ma jej fabrycznie.
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 38m 37s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kontrola martwego pola mk7, jak sprawdzić czy jest w auc

Post02 sty 2024, 11:33

Podpiąć vcds ew. obd eleven i sprawdzić. Z drugiej strony aso po vinie musisz wiedzieć jakie wyposażenie miało auto, chyba, że blind spot czyt. side assist ktoś dołożył.
Kolejny sposób to zdjęcie szkła i zobacz ile ma przewodów ew. zdjąć boczek drzwi i zobaczyć czy od lusterka idzie jedna wtyczka czy dwie.
Bez ingerencji aso ew. ww. interfajsy.

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość