Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 14:50


[All Diesel] Nagminnie rozladowywanie akumulatora

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK8.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

koniu15

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 01 lip 2020, 21:05
  • Online: 2d 19h 30m 36s
  • Auto: Volkswagen sportsvan
  • Silnik: 2.0 150KM
  • Lokalizacja: śląskie

Nagminnie rozladowywanie akumulatora

Post29 cze 2023, 20:30

Witam wszystkich forumowiczów zwracam się do was z zapytaniem . doradzeniem mi gdzie mogę szukać przyczyny rozladowywania akumulator a mianowicie zlokalizowałem dziwny problem ponieważ zawór wysokiego ciśnienia jak i rozrusznik bądź skrzynią biegów cykają po odblokowaniu auta z kluczyka . Być może nie było by to dziwne gdyby nie rozładowywały akumulator a ponieważ gdy zostawię auto na 2 dni akumulator jest maksymalnie rozładowany. Skoro zlokalizowałem co pobiera prąd zastanawiam się co sprawdzić jako kolejne aby nie kupować części w ciemno wymieniłem klemę- dalej problem występuje a jeszcze dokładniej opiszę jak następuje (odblokowanie , wywołanie cykania)
Ogólnie to odrazu napisze że nie ma dokonać reguły kiedy to występuje.
Jedynie tyle udało mi się ustalić jak wywołać to pobieranie prądu gdy podejdę do auta otworze z pilota zazwyczaj zaczyna cykać pod masa nie ma znaczenia czy wejdę i odpalę czy nie . Naj gorsze jest to że cykanie nie ustaje po zamknieciu auta dlatego piszę na grupę ponieważ brak mam pomysłów czy gateway czy sterownik silnika a może zawór ma przebicie .
Teraz jeszcze opiszę jakie kroki już wykonałem. Ustaliłem że bezpieczniki w komorze silnika jak dobrze pamiętam skrzynka SB gdy wyciągnę bezpieczniki 5 i 13 nastaje cisza pod maska brak pobierania prądu cykania itp jeśli wyciągnę jeden z nich to cyka zawór wysokiego ciśnienia i odwrotnie jeszcze zauważyłem że czujnik temperatury który znajduję się nad zaworem dziwnie drży sprzewodzi prąd? Jest uczucie mrowienia ale wąż z filtra paliwa też lekko na ma te objawy .wykonałem podmianę przekaznik ów wyciągnęłam bezpieczniki z start stop u ale nie ustawały objawy.wiec raczej start stop odpada wyciągałem wtyczki z klemy aktywnej z zaworu ciśnienia wysokiego i jeśli wyciągnę wtyczkę z zaworu to cyka tylko skrzynia a i mam DSG jak coś a gdyby odpiąć klemę minusową z rozrusznika ?. Hm podmienić gateway? Ponieważ posiadam taki który był oryginalnie w aucie zamontowany.
Silnik 2.0 tdi dsg
Z góry dziękuję za porzeczytanie mojego wątku i liczę na Wasze opinie porady .
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 721
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 20h 8s
  • Pochwały: 103
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Nagminnie rozladowywanie akumulatora

Post30 cze 2023, 09:33

Nie jestem elektrykiem samochodowym.
Co do bezpieczników:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jak masz Gateway-a z auta to pewnie podmień, nawet na testy żeby zobaczyć czy coś się zmieni.
Jeżeli po podmianie dalej będzie tak samo, obstawiam jakieś zwarcie, może gdzieś się przetarł jakiś kabel, może jak dodawałeś jakąś wiązkę z któregoś moda gdzieś jest zwarcie.
Dość duże te zwarcie jak Ci po 2 dobach cały aku rozładowuje.
Jak nie dojdziesz co i jak to pozostaje elektryk samochodowy. :(

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 483
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 17h 30m 37s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Nagminnie rozladowywanie akumulatora

Post01 lip 2023, 10:41

Takie cykanie przez kilka minut po zamknięciu samochodu to norma. Skąd jesteś?

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka
Offline

koniu15

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 01 lip 2020, 21:05
  • Online: 2d 19h 30m 36s
  • Auto: Volkswagen sportsvan
  • Silnik: 2.0 150KM
  • Lokalizacja: śląskie

Re: Nagminnie rozladowywanie akumulatora

Post01 lip 2023, 12:18

Następujące ustalenia jakie udało mi się ustalić sterownik silnika steruje zaworami które właśnie pracuja nawet na zablokowanym aucie tak samo skrzynia biegów cyka tzn mechatronika. Po wsadzeniu wszystkich bezpieczników i wyciągnięciu bezpiecznika z sterownika silnika wszystko ustaje .myślę że to nie jest normalne że sterownik silnika trzyma ciśnienie na zaknietym zablokowanym aucie trochę to tak wygląda jak by sterownik nie wiedział że jest już wstanie spoczynku ?.
Offline

koniu15

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 01 lip 2020, 21:05
  • Online: 2d 19h 30m 36s
  • Auto: Volkswagen sportsvan
  • Silnik: 2.0 150KM
  • Lokalizacja: śląskie

Re: Nagminnie rozladowywanie akumulatora

Post27 lip 2023, 07:43

Zagadka rozwiązana panel klimatyzacji był uszkodzony .
Trochę czasu zajęło szukanie ale mamy winowajcę. Ale może temat się komuś przyda .jeśli wymieniacie naj mniejsza pierdółkę to trzeba to pamiętać.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości