Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:07


[1,6 TDI 90KM] Problemy z wypalaniem DPF

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

marnon

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 28 kwie 2014, 20:21
  • Online: 1d 22h 29m 17s
  • Auto: vw golf 7 variant
  • Silnik: 1.6TDI 110KM
  • Lokalizacja: slask

Problemy z wypalaniem DPF

Post30 mar 2023, 13:33

Nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie - może ktoś z Was miał podobny problem i mnie naprowadzi chociaż
PROBLEM: Częste wypalanie DPF co +-200km, nie dokończony proces, kopcenie, błędy.
PACJENT: Silnik 1.6 TDI
użytkowanie: dziennie droga 16km ze stałą prędkością w jedną stronę - wypalanie DPF monitorowane przez aplikacje, wypalał się ok 15minut do końca
OBECNIE: wyjeżdżam z garażu 2km zimy silnik, zdławienie, siwy mocny dym za autem przez kilka minut i rozpoczynanie procesu wypalania DPF - przejeżdżam nawet 40km i wypalanie rozpoczyna, przerywa i tak w kółko z 75% zejdzie do 60% i zakończy proces,
BŁĘDY: różne najpierw z przepływki, później z EGR, check nie występuje, kontrolka świec wyskakuje po jakimś czasie od uruchomienia procesu wypalania jadąc na niskich obrotach 1200 stała prędkość - ostatni komunikat z błędów EGR za mało powietrza, pojawił się też komunikat o za niskim ciśnieniu paliwa
MECHANIK: sam wymieniłem czujnik różnicy ciśnień - bez zmian, jeden mechanik sprawdził kompem i powiedział że DPF jest już zapchany i trzeba by go "wyprać" lub wywalić, u drugiego zostawiłem na diagnozę - posprawdzał wymienił termostat bo auto nie dogrzewało się, ale efekt taki sam.
Olej, filtry wszystkie wymienione 400km temu, filtr powietrza Valeo bo słyszałem że filtry Filtrona mogą dawać błędy? przy wymianie filtra paliwa auto mi zgasło i nie chciało odpalić, zalałem ponownie paliwem filtr i odpalił.
auto nie było na aktualizacji softu
Macie jakieś sugestie? słychać jak cyklicznie skrzeczy czujnik/ zawór ciśnienia turbiny ale chyba nie on jest za to odpowiedzialny.

Dodam, że auto nie było na akcji serwisowej dot zmiany softu, do tej pory nie było problemu z wypalaniem DPF
Wczoraj auto wypalało się z 75% do 23% przez 35km , później zakończył proces, kilka km przejechanych wskoczyło nagłe zapełnienie na 37% i konrtolka świec - przepływomierz masowy powietrza.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 11 gości