Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 06:49


[Benzyna] Golf 7, 1.5 TSI, 150 KM - rozrząd i inne.

Moderator: flo

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Yarocki

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 23 mar 2023, 05:25
  • Online: 3h 11m 46s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.5 TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Łódzkie

Golf 7, 1.5 TSI, 150 KM - rozrząd i inne.

Post23 mar 2023, 05:57

Witam Wszystkich serdecznie.

Mam kilka pytań serwisowych. Nie wszystkie dotyczą spraw mechanicznych, ale potraktuję ten temat zbiorczo. Mam nadzieję, że pomożecie.

Samochód to Golf 7, 1.5 TSI (DADA), 150 KM, rok produkcji - 2018. W moich rękach od maja 2022. Od zakupu ma za sobą serwis filtrowo-olejowy.

1. Wymiana rozrządu. Gdzie polecacie w łódzkim? Zależy mi na wpisie do bazy VW. Pozostaje tylko autoryzowany serwis? Czy to prawda, że serwis Bosch też ma taką możliwość? Dostałem odpowiedź z jednego ASO - 3,5 tys. zł. Ale nie jestem pewny czy z pompą wody - czekam na odpowiedź. Gdzie można kupić kompletny orginalny rozrząd?

2. Tu się nie obejdzie bez przeglądu i diagnostyki, ale chociaż się pożalę. Zaliczyłem lewym przednim kołem dużą dziurę, przy parkingowej prędkości. Od tej chwili przy pokonywaniu nierówności (głównie typu śpiący policjant) przednim zawieszeniem (głównie lewe koło) słychać nieprzyjemny dźwięk. Coś jakby ocierały dwa elementy o siebie. Byłem na szybko u znajomego, na kanale i w zawieszeniu wszystko ok (brak luzów, uszkodzeń). Obawiam się, że będzie to trudne do zlokalizowania.

3. Jestem przed wyborem i zakupem nowych felg i opon. Czy ten model golfa posiada czujniki ciśnienia? Do cierają do mnie sprzeczne informacje w tym temacie.

Z góry dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Edit:
4. Jeszcze pytanie o taki element
https://ibb.co/dB3vXds
https://ibb.co/wK1R8VH
Co to jest? Znalezione na wycieraczce prawego, przedniego fotela.
Offline

Greeey

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 27 lut 2022, 23:04
  • Online: 6d 21h 33m 30s
  • Auto: Golf 7

Re: Golf 7, 1.5 TSI, 150 KM - rozrząd i inne.

Post23 mar 2023, 08:32

Cześć,

Odnośnie 4 pytania, jak sam zaznaczyłeś znalazłeś to na przedniej prawej wycieraczce. Więc obstawiam że na 99% jest to kółko zębate od schowka samochodu. Skoro napisałeś że jesteś po serwisie olejowym razem z filtrami. Więc jestem przekonany, że jakiś mechanik nie przyłożył się przy wymianie filtra kabinowego i w momencie jego wymiany po rozłączeniu schowka na prowadnicy wypadło mu to kółko, którego już z powrotem nie włożył na swoje miejsce... :banghead:
Offline

Yarocki

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 23 mar 2023, 05:25
  • Online: 3h 11m 46s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.5 TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Łódzkie

Re: Golf 7, 1.5 TSI, 150 KM - rozrząd i inne.

Post23 mar 2023, 16:40

Dzięki @Greeey. Znajdę gdzieś instrukcje, wideo jak "naprawić" ten schowek?

Co do rozrządu. Mam dwie odpowiedzi z łódzkich ASO.
1. Pasek po 150 tys. lub 5 latach - i ja się skłaniam ku tej opcji.
2. "Producent nie przewiduje wymiany rozrządu.
Silniki z paskiem zębatym, który nie posiada określonego okresu wymiany lub sprawdzania, mają bardzo długą żywotność. Firma Volkswagen zaleca sprawdzenie paska zębatego po 300 000 km lub po 15 latach."

Dlaczego tak dwie rozbieżne informacje?
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 1h 8m 7s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Golf 7, 1.5 TSI, 150 KM - rozrząd i inne.

Post23 mar 2023, 21:13

Jeśli o rozrząd chodzi to u siebie nie oglądałem się na zalecenia VW tylko wymieniłem po 80 tysiącach, bez pompy wody bo to już inna konstrukcja, jak zacznie cieknąć to wymienia się ją bez problemu od góry (napędzana jest z wałka rozrządu a nie paskiem rozrządu). Nie wierzę w żadne long lify, ani olejowe ani paskowe. Robię w boschu i gość mi powiedział że każdy wpis ląduje w bazie VW, niestety nie miałem jak tego zweryfikować. 3 lata temu robiłem, całość wyniosła mnie 9 stówek. z czego 6 stów to robocizna, zestaw continental (pasek plus rolki) kupiłem u sprawdzonego sprzedającego na znanym portalu, a ten oryginalny kupisz zapewne w każdym sklepie motoryzacyjnym, tylko odpowiednio drożej.
Z ciekawostek dodam, po tej wymianie, czyli po 80 tysiącach gość z boscha pokazał mi ten pasek i dodał komentarz, że do tych 200 tysięcy o których mówi VW, to ten pasek na pewno by nie dojechał...kolejna wymiana przy 160 tysiącach :)
Offline

Yarocki

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 23 mar 2023, 05:25
  • Online: 3h 11m 46s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.5 TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Łódzkie

Re: Golf 7, 1.5 TSI, 150 KM - rozrząd i inne.

Post24 mar 2023, 11:45

Dzięki @flo. Ja nie mam wątpliwości co do wymiany. Rozrząd robię na pewno. Szukam teraz tylko miejsca gdzie, to zrobić. Wytypowałem sobie dwa serwisy Boscha, muszę do nich napisać. I mam namier na prywatny warsztat specjalizujący się w VW i Audi, w wolnej chwili podjadę.

Na razie mam ofertę z ASO na 3,5 tys zł.

Już po zakupie (przebieg 90 tys), oddałem Golfa na wymianę rozrządu do "mojego" mechanika. Skończyło się na serwisie filtrowo-olejowy i uszkodzonym schowku. Rozrząd nie wymieniony - informacja od mechanika, że nie ma kluczy do ustawienia tego rozrządu.
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 524
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 16m 11s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Golf 7, 1.5 TSI, 150 KM - rozrząd i inne.

Post25 mar 2023, 20:25

Yarocki pisze:Dzięki @flo. Ja nie mam wątpliwości co do wymiany. Rozrząd robię na pewno. Szukam teraz tylko miejsca gdzie, to zrobić. Wytypowałem sobie dwa serwisy Boscha, muszę do nich napisać. I mam namier na prywatny warsztat specjalizujący się w VW i Audi, w wolnej chwili podjadę.

Na razie mam ofertę z ASO na 3,5 tys zł.

Już po zakupie (przebieg 90 tys), oddałem Golfa na wymianę rozrządu do "mojego" mechanika. Skończyło się na serwisie filtrowo-olejowy i uszkodzonym schowku. Rozrząd nie wymieniony - informacja od mechanika, że nie ma kluczy do ustawienia tego rozrządu.

Zmień czym prędzej mechanika, jak przy wymianie filtra kabinowego gubi elementy odpowiadające za płynne otwieranie schowka to nie jest z nim za dobrze i co to będzie jak się weźmie za wymianę rozrządu?
Offline

Yarocki

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 23 mar 2023, 05:25
  • Online: 3h 11m 46s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.5 TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Łódzkie

Re: Golf 7, 1.5 TSI, 150 KM - rozrząd i inne.

Post16 maja 2023, 20:58

Odświeżę temat. W sprawie rozrządu.

Bylem u polecanego mechanika, eksperta w temacie VW - nie dostałem wyceny, ostatecznie kontakt się urwał.

Pozostało jedno ASO. Po kontaktach mailowych, dwie wyceny na +/- 3500 zł. Telefonicznie miałem umówiony termin na jutro. Dziś skontaktował się Pan odpowiedzialny za serwis VW. Dostałem informację, że producent nie przewiduje wymiany rozrządu w tym silniku. Że serwis nie jest przygotowany na tą wymiana (brak części, narzędzi). Że samochód ma tylko nieco ponad 100 tys. przebiegu i dlaczego chcę wymieniać.
Czekam obecnie na specialną wycenę przez technologa.
Sam już nie wiem, co z tym robić. :-k
Jeśli oni tego nie robili wcześniej, to mam lekkie obawy aby eksperymentowali na moim golfie.

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość