Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 01:28


Oświetlenie drzwi

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Greeey

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 27 lut 2022, 23:04
  • Online: 6d 21h 33m 30s
  • Auto: Golf 7

Re: Oświetlenie drzwi

Post07 mar 2023, 09:06

Tomku,
Ja nie przygotowywałem wiązki, była już z lampkami od Chinoli. Ja właśnie chciałem zrobić zgodnie ze sztuką i masz pełną rację, że tak powinno się robić i w pełni się z tym zgadzam i również jestem tego zwolennikiem.
Dlatego po podłączeniu drzwi kierowcy - czerwony w PIN 16 a brązowy do brązowego w PIN 5, lampka mi nie świeciła bo w kostce do wtyczki były odwrotnie wpięte PINy, nie mam typowych rozpinaczy do PInów przez co i tak wypięcie ich i zamienienie miejscami w przypadku drzwi kierowcy napsuło mi dużo krwi bo nie chciały dać się wypiąć... Ale ostatecznie się udało i po przepięciu PINow lampka zaświeciła sie.
Więc analogicznie aby już nie męczyć się z drugą wtyczką w drzwiach pasażera, stwierdziłem, że kabelki od razu podłącze inaczej bo w drzwiach pasażera wiązki nie miałem jeszcze wpiętej w kostce do modułu drzwi. Więc aby nie przepinać miejscami we wtyczce do lampki od razu podłączyłem odwrotnie w kostce do modułu drzwi....
Auta w najbliższym czasie i tak nie planuje sprzedawać a z drugiej strony jeśli ktoś miałby się zabierać do jakiejś przeróbki to i tak mimo wszystko musi mieć jako takie pojęcie o tym co chce zrobić i jak to powinno się robić, więc tak nie do końca powinno się sugerować kolorkami kabelków. :nono:
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie drzwi

Post07 mar 2023, 12:47

Tak rozumiem Cię.
Zgadza się bez specjalnych wyjmaków do pinów nie jest prosto wypiąć piny z kostki tym bardziej one same mają przeważnie specjalne wąsy zabezpieczające przed wysunięciem się z kostki.
Jak planujesz dalsze mody przy aucie to tu masz fajny i mega tani zestaw wyjmaków, można też kupić większy zestaw:

https://allegro.pl/oferta/klucze-wyjmak ... 9084868771

Mam taki i używam i jest spoko, może nie jest profesjonalny ale daje rade, profesjonalne przeważnie jeden wyjmak kosztuje 100 zł (mam też sam takich 2-3 sztuki).

Co do koloru kabli to jak sobie zobaczysz kiedyś jakiś schemat z ELSA (specjalny program dla VW z wszystkimi schematami elektrycznymi w aucie) to właśnie jest to tak zrobione że każdy kabel jest robiony i opisany specjalnym kolorem dzięki temu w wiązkach można od razu zobaczyć gdzie dany kabel jest podłączony i do jakiego pinu w kostce. Ale to tak dla Twojej informacji. Sam na początku robiłem wiązki nie trzymając się kolorów kabli ze schematów, po drugie niektóre dwu kolorowe kabelki jest ciężko dostać.
No dobra bo się rozpisałem, grunt że wszystko działa i jesteś ZADOWOLONY, a to się liczy najbardziej.
No to teraz do całości zostały Ci do założenia tylne lampki drzwi (no chyba że masz autko 3 drzwiowe) :lol:

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

Greeey

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 27 lut 2022, 23:04
  • Online: 6d 21h 33m 30s
  • Auto: Golf 7

Re: Oświetlenie drzwi

Post07 mar 2023, 14:05

Dzięki za linka z wyjmakami, na pewno skorzystam bo mogą się jeszcze przydać a cena przystępna.
Nad tylnymi lampkami też już myślę i na pewno będę chciał to zrobić. Nie wiem tylko jeszcze w jaki sposób tył się podłącza - nie zgłębiałem tematu...
Mam w planach jeszcze dwie modyfikacje "świetlne"
1. to właśnie tylne lampki ostrzegawcze drzwi
2. podświetlenie z tyłu za przednimi siedzeniami tzw Footwell lights - tutaj wertuje już internet. I jestem na etapie zapoznawania się z nim. Mam podświetlany przód od kierowcy i pasażera ale w module BCM mam jakoś to dziwnie zrobione. Wydawało mi się ze Footwell lights koduje sie w module 9 Central Electronics w Byte 05 i Bit 7 - Footwell lights, natomiast u mnie jest on odznaczony a mam inne kodowanie mam zakodowane w module 9, Byte 17 i Bit 3 - Ambient footwell lights. Dodam, że mam podświetlenie ambientowe boczków. To dobrze czy źle? No i co chcę zrobić? Chcę kupić gotowy zestaw również u Chinoli z gotową wiązka do podłączenia pod przednie lampki i przeciągnięcia do tyłu pod przednie siedzenia, dobrze to będzie?
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie drzwi

Post07 mar 2023, 15:20

Lamki tylne od Footwell lights podłącza się do przednich, czyli najłatwiej lewa tylna progiem do przedniej lewej i prawe tak samo, lampki te są łączone równolegle. Co do kodowania to zapewne auto masz poliftowe i dobrze masz zakodowane, czy w radiu masz suwak od natężenia lampek na nogi ???
Co do tylnych Waring-ów to tam w drzwiach nie ma już modułów i podpina się już bezpośrednio pod kostkę silniczka szyby.
Zobacz na forum co i jak, jak nie znajdziesz to odezwij się na PW to Ci napiszę i jak mam fotki podeślę.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Ostatnio zmieniony 10 mar 2023, 18:33 przez Tomasz_W-wa, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Greeey

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 27 lut 2022, 23:04
  • Online: 6d 21h 33m 30s
  • Auto: Golf 7

Re: Oświetlenie drzwi

Post07 mar 2023, 16:35

Nie, nie, mam niestety przed lifta. :) W radiu mam suwak do sterowania natężeniem światła na nogi. Tylko muszę sprawdzić czy jest to suwak samego światła na nogi czy całego światła ambiente czyli że i w boczkach również mi się zmniejsza natężenie światła jednocześnie. Wydaje mi się z tego co kojarze to właśnie ten suwak odpowiada za całość...
Co do lampek na tył, poleca ktoś konkretnego sprzedawcę z Chin który na pewno ma dobre, pasujące idealnie lampki właśnie do dołożenia na tył razem z wiązką do footwell?
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 53m 9s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Oświetlenie drzwi

Post08 mar 2023, 19:36

Tomasz_W-wa pisze:lampki te są łączone szeregowo.
Tomasz_W-wa


Oczywiście miałeś ma myśli równolegle :) szeregowo nie będą działać bądź będą świecić znacznie słabiej :)
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Oświetlenie drzwi

Post10 mar 2023, 18:32

HE HE Oczywiście.
Dzięki za sprostowanie flo
Poprzednia

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości