Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 17:21


VW GOLF 6 - 2.0 GTI - 2010 by PioterGarage

Nasze auta - Golf 6
Regulamin forum Opis samochodu powinien zawierać informacje zgodnie z zaproponowanym szablonem

Temat: Model - Wersja silnika - Rok produkcji (opcjonalnie "by" _nazwa_użytkownika_)
np. VW Golf 6 - 2.0 GTI - 2011 by RyŚ

Treść postu:
Dane wymagane
    Marka/Model: np. VW Golf 6 GTI
    Rok produkcji: np. 2011
    Silnik/Pojemność/Moc: np. 2.0 TSI 210KM (CCZB)
    Zdjęcie - prezentujące samochód w dość przyzwoitej rozdzielczości

Dane opcjonalnie:
    Kolor: np. niebieski grafit perłowy
    Wyposażenie: np. Highline + pakiet 990 + pakiet zimowy + zawieszenie DCC + kamera cofania
    Układ napędowy: np. DSG
    Zawieszenie: np. 19'' Talladega
    Car Audi: np. NAVI RNS 510 Dynaudio Excite
    Opis: np. Auto odebrane w maju, w planach mam zmianę wydechu
    i inne ciekawe informacje

Pamiętaj:
- Jeżeli zmodyfikujesz coś w swoim aucie, umieść informacje o tym w pierwszym poście - do wprowadzenia zmiany użyj przycisku (Zmień).
- Jeżeli dodasz nowe zdjęcia, które Twoim zdaniem zasługują na szczególną uwagę (np. zdjęcie auta po wprowadzeniu modyfikacji), zamieść je również (przy pomocy BBCode [IMG]) w pierwszym poście.
- duże zdjęcia (powyżej 500kb) zmieść na serwerze zewnętrznym, a w swoim temacie zamieść bezpośredniego linka do zdjęcia (przy pomocy BBCode [IMG])
- to Ty jesteś właścicielem swojego tematu, i to Ty decydujesz o jego zawartości, tak więc masz pełne prawo moderować (przy pomocy moderatorów) zawartości swojego tematu.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

piotere

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 02 lut 2023, 03:07
  • Online: 9h 11m 43s
  • Auto: Golf 6 gti
  • Silnik: 2.0tsi
  • Lokalizacja: Kielce

VW GOLF 6 - 2.0 GTI - 2010 by PioterGarage

Post06 lut 2023, 18:40

Marka/Model: VW Golf 6 GTI
Rok produkcji: 2010
Silnik/Pojemność/Moc: 2.0 TSI 210KM (CCZB)

Kolor: LA9W
Wyposażenie: seria GTI
Układ napędowy: manual
Zawieszenie: seria GTI
Car Audi: RNS 310
Opis: Jestem świeżym właścicielem, na razie zgłębiam funkcje i przepalam paliwo :twisted:

Update 12 luty 2023
trochę luźniejszy wydech DP 3"
wnętrze (na zdj jeszcze nie zmniejszona intensywność swiecenia) i podświetlenie tablicy zmiana na led
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

piotere

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 02 lut 2023, 03:07
  • Online: 9h 11m 43s
  • Auto: Golf 6 gti
  • Silnik: 2.0tsi
  • Lokalizacja: Kielce

Re: VW GOLF 6 - 2.0 GTI - 2010 by PioterGarage

Post27 lut 2023, 23:59

Ostatnio golfik przechodzi serwis. Weryfikacyjnie zajrzałem do rozrządu. Auto rocznikowo 2010, wnioskując po datach na elementach cały kpl był wymieniany 2012r łącznie z obudową itp aso vw. I od tamtej pory nikt tam nie zaglądał 😳. Powiedzmy, że w dwa lata ktoś zrobił 60-70 tyś to kolejne 200 tyś przelatane ma 😳.
Czyli zamontowany kpl rozrząd, zajrzałem przy okazji do klap w kolektorze, wyczyszczony nagar, nowe uszczelnienia wtrysków.
Wymiana wyeksploatowanych elementów zawieszenia plus "ucywilizowanie" twardości golfa. Zamontowałem oryginalne od zwykłej wersji sprężyny (w końcu można jeździć normalną prędkością po naszych ulicach 😉).
Doszedł już dolot lecz jeszcze nie kpl więc nie będę pokazywał.
Trzeba jeszcze zajrzeć pod pokrywę zaworów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

piotere

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 02 lut 2023, 03:07
  • Online: 9h 11m 43s
  • Auto: Golf 6 gti
  • Silnik: 2.0tsi
  • Lokalizacja: Kielce

Re: VW GOLF 6 - 2.0 GTI - 2010 by PioterGarage

Post27 mar 2023, 09:49

Długo mnie nie było, przez ten czas głównie serwisowany i doprowadzany do jak najlepszego stanu silnik. I niespodzianka się przytrafiła, auto rocznikowo 2010r wychodzi na to, że silnik jest rocznikowo z 2012r. Sporo elementów nosi datowniki 12r, podejrzewałem że poprostu ktoś wymieniał w tym roku, ale zajrzałem do miski olejowej która wyglądała na niezdejmowaną od nowości (dziewiczy klej) ponadto wewnątrz jej przegroda plastikowa której praktycznie nigdy się nie wymienia bo ona pilnuje tylko żeby olej luźno nie przemieszczał się wewnątrz też nosi datownik 12r. Dlatego też kpl rozrząd był 2012r
Offline

piotere

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 02 lut 2023, 03:07
  • Online: 9h 11m 43s
  • Auto: Golf 6 gti
  • Silnik: 2.0tsi
  • Lokalizacja: Kielce

Re: VW GOLF 6 - 2.0 GTI - 2010 by PioterGarage

Post27 mar 2023, 17:42

Mniej więcej wszystkie zdj podpisałem co i jak. Wszystko co odkręcone, składane na nowych uszczelniaczach. Popma vacum, kolektor ssący itp.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Wróć do MK6

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości