Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 21:23


Wymiana wyświetlacza

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Przemek1

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 lut 2023, 12:48
  • Online: 4h 5m 15s
  • Auto: VW GOLF MK7
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Wymiana wyświetlacza

Post04 lut 2023, 13:13

Cześć wszystkim,

Planuję wymianę wyświetlacza w moim MK7 ponieważ obecny wyświetlacz czasami wariuje (sam przełącza stacje radiowe, nie reaguje na dotyk lub dotyk reaguje z przesunięciem punktu który dotykamy a czasami zdarzy się nawet że boczne fizyczne przyciski nie działają - działają tylko pokrętła).
Posiadam jednostkę sterującą 5G0 035 819 - robiłem już upgrade softu z wersji MSTD_EU_VW_P2381 na MSTD_EU_VW_P4470 i dalej to samo. Wyświetlacz który mam obecnie to 5G0919605 (nie wyjmowałem go więc nie mam pewności co do numeru na naklejce ale porównywałem go z innymi na aukcjach w sieci po bocznych przyciskach).
Tak więc zamiast 5G0919605 chciałem włożyć 5G6919605 (bez żadnej literki na końcu) żeby boczne przyciski się zgadzały czyli Setup w prawym górnym rogu.

Myślicie że to zadziała?

W późniejszym czasie planuję dołożyć kamerkę cofania (low) ale doczytałem że nie zadziała z moją wersją (xxxx819) jednostki sterującej. I tu powstaje kolejne pytanie: jakiej jednostki szukać pod kamerkę?
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana wyświetlacza

Post04 lut 2023, 20:43

Kolego masz radio Mib1 a chcesz zamontować wyświetlacz z Mib 2 nie będzie działać, ma inną rozdzielczość itp.
Musisz wymienić radio i panel na nowsze, jak się pytasz na jakie to masz tu na forum nawet opisane, to nie Facebook że odpowiedź dostajesz na każde pytanie, jeżeli jest na forum to poszukaj najpierw, a później zadawaj pytania.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

Przemek1

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 lut 2023, 12:48
  • Online: 4h 5m 15s
  • Auto: VW GOLF MK7
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Re: Wymiana wyświetlacza

Post04 lut 2023, 22:05

Bardzo dziękuję za odpowiedź - niestety mało takich konkretnych można znaleźć w sieci. Od trzech dni nic innego nie robię tylko czytam o tych radiach i wyświetlaczach i głowa już mi pęka bo informacji jest dużo ale zero konkretów.
Przydało by się jakieś zestawienie tych radyjek i wyświetlaczy posortowanych według nr seryjnych z jakimś opisem i czym się między sobą różnią. Bo jak wejdziesz na alle..to wyświetli się multum modeli a ja muszę wiedzieć czego mam szukać. I tak już sporo się sam domyśliłem bo nikt Ci nie napisze wprost że jednostka zaczynająca się na 5G0 to mib1 a ta co zaczyna się na 3Q0 to MIB2 - już pominę końcowe oznaczenia A B C D albo wersje z USA gdzie całkiem można dostać zawrotu głowy od oznaczeń. Podobnie jest z tematem kamer pod te jednostki: podobno nie działają z radiem z końcówką 819 i 820 a na innej stronie znajduję informacje że Composition Media to pierwsza wersja która obsługuje kamerę cofania, więc jak to jest? Obsługuje ale z pominięciem kilku wypustów radja? Na YT znalazłem fim gdzie facet uruchamia kamerę na 819A - bądź tu mądry i pisz wiersze...To jakiej ja jednostki mam w końcu szukać? Zależy mi tylko i wyłącznie na kompatybilności z kamerą (LOW) i dużym szklanym wyświetlaczem. Nie musi mieć DAB'ów, Appconnect'ów, navigacji i innych bajerów. Jaki model potrzebuję żebym wiedział czego szukać?
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 482
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 16h 40m 54s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Wymiana wyświetlacza

Post05 lut 2023, 07:58

3q0025824x 3q0025840x 3q0035842x gdzie x to litera.

Systemy infotainment w grupie VAG
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 482
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 16h 40m 54s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Wymiana wyświetlacza

Post05 lut 2023, 07:59

Tylko pamiętaj, że albo czeka Cię dopisanie jednostki do samochodu i odblokowanie FED/SWaP w ASO albo jednostka musi zostać zhackowana.

Systemy infotainment w grupie VAG
Offline

Przemek1

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 lut 2023, 12:48
  • Online: 4h 5m 15s
  • Auto: VW GOLF MK7
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Re: Wymiana wyświetlacza

Post05 lut 2023, 14:23

A czy przypadkiem nie wdała Ci się tutaj literówka (2-3)?
3q0025824x 3q0025840x 3q0035842x
3q0035824x 3q0035840x 3q0035842x - w tych dwóch pierwszych modelach chyba powinno to wyglądać tak

Wiem że sama podmiana radia nie wystarczy. Trochę już czytałem o CP - ale miałbym do Ciebie pytanie, ponieważ napisałeś że trzeba dopisać radio do auta. Czy wyłączenie CP jest równoznaczne z dopisaniem czy to tylko zniesienie blokady ochrony komponentów? Widziałem poradnik jak można to zrobić za pomocą ToolBox w Green Menu. Druga kwestia która mnie zastanawia to jak to prawidłowo ogarnąć? Step by step...domyślam się tylko że najpierw powinienem wejść w moduł 5F w moim starym radiu i bajt po bajcie spisać sobie kodowanie radia. Później podłączam nowe radio do samochodu - zdejmuję CP i kody SWaP a na samym końcu łączę się z modułem 5F nowego radia i koduje bajt po bajcie przepisując to co było w starym radiu. Dobrze to rozumiem czy jakoś inaczej muszę podejść do tej wymiany?
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 482
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 16h 40m 54s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Wymiana wyświetlacza

Post05 lut 2023, 15:29

Oczywiście, powinno być 035 w środku a nie 025. Za szybki byłem :)
Oficjalnie dopisanie jednostki do samochodu zniesienie blokady ochrony komponentów.
Jak do jednostki bez nawigacji wgrasz green menu z karty SD, bez używania jakichkolwiek specjalizowanych narzędzi, to stawiam butelkę whisky.
Samo kodowanie to pikuś, potrzebujesz jeszcze poustawiać wszystkie adaptacje.
Offline

Przemek1

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 lut 2023, 12:48
  • Online: 4h 5m 15s
  • Auto: VW GOLF MK7
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Re: Wymiana wyświetlacza

Post05 lut 2023, 16:59

Podobno najłatwiej zrobić to na jednostce Technisat'a - ale o tym że w wersji bez navi są jakieś problemy z wgraniem to nie doczytałem nigdzie. Jak się nie uda to najwyżej będę musiał poszukać kogoś żeby mi to wszystko zakodował poprawnie - podejrzewam że w ASO zaśpiewają tyle że odechce mi się przesiadki z MIB1 na MIB2 :)
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 11m 54s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Wymiana wyświetlacza

Post05 lut 2023, 23:33

Przemek1 pisze:Podobno najłatwiej zrobić to na jednostce Technisat'a - ale o tym że w wersji bez navi są jakieś problemy z wgraniem to nie doczytałem nigdzie. Jak się nie uda to najwyżej będę musiał poszukać kogoś żeby mi to wszystko zakodował poprawnie - podejrzewam że w ASO zaśpiewają tyle że odechce mi się przesiadki z MIB1 na MIB2 :)
Przemek zgłoś się do Paba On Ci to profesjonalnie ogarnie, a nie będziesz sam kombinował, uwalisz jednostkę i będzie kłopot. Pamiętasz przysłowie chytry dwa razy traci?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana wyświetlacza

Post06 lut 2023, 00:01

Ja też mogę od siebie polecić Pab-a.
Miałem Discover Media Mib 1

Obrazek


Następnie Pab ogarnął (kodowania adaptacje itp.) i zrobił podmiankę na Discover PRO Mib 2

Obrazek

Obrazek



A ostatnio przesiadka na Discovery PRO Mib 2,5

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

Przemek1

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 lut 2023, 12:48
  • Online: 4h 5m 15s
  • Auto: VW GOLF MK7
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Re: Wymiana wyświetlacza

Post06 lut 2023, 00:18

tatian pisze:
Przemek1 pisze:Podobno najłatwiej zrobić to na jednostce Technisat'a - ale o tym że w wersji bez navi są jakieś problemy z wgraniem to nie doczytałem nigdzie. Jak się nie uda to najwyżej będę musiał poszukać kogoś żeby mi to wszystko zakodował poprawnie - podejrzewam że w ASO zaśpiewają tyle że odechce mi się przesiadki z MIB1 na MIB2 :)
Przemek zgłoś się do Paba On Ci to profesjonalnie ogarnie, a nie będziesz sam kombinował, uwalisz jednostkę i będzie kłopot. Pamiętasz przysłowie chytry dwa razy traci?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka


Nie chodzi o kasę - bo tak najprościej i najszybciej załatwić sprawę. Chodzi o to że od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem MK7 i chciałem się z tym tematem sam trochę pobawić. Wcześniej miałem MK5 (pierwsze autko) i sam ogarniałem kodowania i adaptacje w VCDS, wszelkiego rodzaju naprawy/wymiany i modernizacje robiłem sam i nie jeździłem po mechanikach bo wiedziałem że jak sam zrobię to zrobię to dobrze ( nie żebym tu komuś wiedzy ujmował, ponieważ kolega którego zaproponowaliście na pewno zna się na tym co robi) ale chciałbym lepiej poznać tą generację a widzę że przeskok jest mocno zauważalny. Już mnie trochę tyłek boli od siedzenia i czytania różnych wątków o MK7 :)
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 482
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 16h 40m 54s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Wymiana wyświetlacza

Post06 lut 2023, 07:29

U Tomka to dokładnie to poszedł upgrade z Discover Pro MIB2 do MIB2.5, bez wymiany sprzętu. W Technisacie bez nawigacji z karty się nie da.

Systemy infotainment w grupie VAG
Offline

Przemek1

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 lut 2023, 12:48
  • Online: 4h 5m 15s
  • Auto: VW GOLF MK7
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Re: Wymiana wyświetlacza

Post06 lut 2023, 12:29

Faktycznie w wersji bez navi robi się nieco pod górkę i trzeba się wlutować żeby eMMC odczytać. Nie rozumiem tylko tego drugiego sposobu z portem szeregowym i telNET bo to drugi sposób bez lutowania - ale telNET jest domyślnie wyłączony a włączyć go można tylko ToolBOX'em a żeby mieć zainstalowanego ToolBOX'a to trzeba mieć włączony telNET (tu się robi jakaś nielogiczna dla mnie pętla :) ) Może poszukam jakiegoś modelu jednostki gdzie można za pomocą update softu wrzucić obraz z już zaimplementowanym CP off/toolbox? Na mibsolution.one są jakieś obrazy z patch'ami

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości