Dzisiaj jest 29 mar 2024, 01:16


ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

K.cioch

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 01 lip 2021, 06:07
  • Online: 14h 45m 40s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Philippsburg

ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post03 lip 2021, 14:00

Dobry wszystkim , mam pytanie jak nalezy ustawic rozrzad w mk6 bo po wymianie rozrzadu i adaptacji auto zaczelo palic duzo wiecej , jak nalezy to zrobic bo sie patrzalem bo szukalem kata synchronizacji wtrysku i niemoglem go znalesc w vcds , niewiem jak mam dokladnie ustawic rozrzad . ma byc dany na znaki , zrobic adaptacje dawki minimalnej a pozniej dopiero przestawic na minus ?

z pozdrowieniami
Offline

wojtaszekm

Aktywny

  • Posty: 118
  • Rejestracja: 01 lip 2014, 20:52
  • Online: 22d 4h 54m 53s
  • Pochwały: 5
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM CAYC
  • Lokalizacja: lubelskie

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post03 lip 2021, 17:21

Nie bardzo rozumiem co adaptowałeś? Wymiana rozrządu w 1.6 tdi nie jest skomplikowana: blokada w 3 punktach; koło wałka rozrządu, koło pompy wysokiego ciśnienie i koło pąsowe wału - wyrzucasz po zablokowaniu stary rozrząd, wkładasz nowy (pompa, pasek, rolki, napinacz), zalewasz płyn chłodniczy, odpalasz, odpowietrzasz i ma być - ja niego nie adaptowałem przy wymianie i wszystko jest ok. Przy pompowtryskach tak, ale przez CR??
Offline

K.cioch

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 01 lip 2021, 06:07
  • Online: 14h 45m 40s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Philippsburg

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post03 lip 2021, 18:06

Też jest funkcja adaptacji minimalnych dawek wtrysku
Offline

wojtaszekm

Aktywny

  • Posty: 118
  • Rejestracja: 01 lip 2014, 20:52
  • Online: 22d 4h 54m 53s
  • Pochwały: 5
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM CAYC
  • Lokalizacja: lubelskie

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post05 lip 2021, 07:04

Adaptacja minimalnych dawek wtrysku jest przeprowadzana przy wymianie wtryskiwaczy (albo ich regeneracji). Możesz ja przeprowadzić, ale skoro przed wymiana rozrządy palił mniej, to raczej nie wtryski. Na pewno niczego nie pogorszysz ani nie zepsujesz wykonując procedurę adaptacji
Offline

K.cioch

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 01 lip 2021, 06:07
  • Online: 14h 45m 40s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Philippsburg

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post05 lip 2021, 07:59

Rozrząd jest ustawiony na znaki tak jak miał być , kat synchronizacji też jest ustawiony na -2 według vcds , sam go wymieniałem , sprzęgło też jest nowe , czekam teraz tylko na prubnik żeby zrobić prube przelewowa i zobaczyć jaki wtrysk niedomaga , może przez to .
Ale jak to możliwe że przed adaptacja minimalnych dawek paliwa auto paliło mniej a po ich wykonaniu zacOl palić więcej ?
Offline

wojtaszekm

Aktywny

  • Posty: 118
  • Rejestracja: 01 lip 2014, 20:52
  • Online: 22d 4h 54m 53s
  • Pochwały: 5
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM CAYC
  • Lokalizacja: lubelskie

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post05 lip 2021, 12:44

Sprawdź w odczytach rozszerzonych w VCDS parametr "Różnica dawki wtrysku" a jak masz angielska wersję (Injection amount deviation cylinder) dla każdego wtryskiwacza (cylindra) i zobaczysz jakie masz korekcje i który nie domaga bez próby przelewowej. Piszesz, że po adaptacji pali więcej - pytanie czy zrobiłeś adaptację poprawnie.
VCDS - musisz nadać dostęp upoważniony w sterowniku silnika i dopiero uruchomić procedurę adaptacji - trwa on ok 25 minut, silnik musi mieć temp roboczą. I dobrze by było zrobić ja oryginalnym kablem a nie chińskim klonem, bo z nimi różnie bywa.
Mój kolega zrobił kiedyś bez dostępu upoważnionego - owszem uruchomiła się, ale na zaadaptowało dawek, wtryski klepały i palił jak smok. Po poprawnym uruchomieniu procedury korekcje się uspokoiły i pali zgodnie z oczekiwaniami.
Offline

K.cioch

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 01 lip 2021, 06:07
  • Online: 14h 45m 40s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Philippsburg

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post06 lip 2021, 05:51

Korekcję mam od -0.6 do 0.6 ale po zrobieniu adaptacji za 1 razem doszło klekotanie i to jest słychać jak by było na jednym cylindrze tylko , czy jest to możliwe że po zrobieniu adaptacji jakiś wtryskiwacz uległ uszkodzeniu ? A kabel mam oryginalny vcds , mogę mieć tylko 2 języki tego oprogramowania angielski albo niemiecki a to z tego powodu że mieszkam w Niemczech .
Offline

wojtaszekm

Aktywny

  • Posty: 118
  • Rejestracja: 01 lip 2014, 20:52
  • Online: 22d 4h 54m 53s
  • Pochwały: 5
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM CAYC
  • Lokalizacja: lubelskie

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post07 lip 2021, 09:00

Zrób jeszcze raz procedurę adaptacji. Powinno się uspokoić klekotanie.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post07 lip 2021, 09:10

Adaptacja nie wykonana prawidłowo, próbuj jeszcze raz, a jeżeli nie dasz rady daj to komuś kto to ogarnie ;)
Powodzenia!
Offline

K.cioch

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 01 lip 2021, 06:07
  • Online: 14h 45m 40s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Philippsburg

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post07 lip 2021, 14:27

Robię to przez oryginalny vcds , wpisuje 27971 akceptuje później przechodzę na adaptację minimalnej dawki , zaczynam ja i po 10 minutach jest jej koniec jakoś bo robi się z automatu , tak czy tak dalej jest tak samo zawsze.
Offline

K.cioch

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 01 lip 2021, 06:07
  • Online: 14h 45m 40s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Philippsburg

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post07 lip 2021, 18:00

IMG_20210707_185735.jpg
Pruba przepływu trwała 6 minut
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

K.cioch

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 01 lip 2021, 06:07
  • Online: 14h 45m 40s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6 tdi
  • Lokalizacja: Philippsburg

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post07 lip 2021, 18:59

IMG_20210707_195333.jpg


Na takie są korekcję wtryskow
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

berys

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 27 maja 2021, 20:38
  • Online: 2d 7h 15m 26s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post15 lip 2021, 21:10

K.cioch pisze:Rozrząd jest ustawiony na znaki tak jak miał być , kat synchronizacji też jest ustawiony na -2 według vcds , sam go wymieniałem , sprzęgło też jest nowe , czekam teraz tylko na prubnik żeby zrobić prube przelewowa i zobaczyć jaki wtrysk niedomaga , może przez to .
Ale jak to możliwe że przed adaptacja minimalnych dawek paliwa auto paliło mniej a po ich wykonaniu zacOl palić więcej ?

Jak sprawdzic kat synchronizacji w 1.6 tdi cayc? Ktory parametr w vcds pokszune kat ?
Offline

woda87

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 04 lip 2022, 20:13
  • Online: 13m 25s
  • Auto: SEAT
  • Silnik: 1.6TDI
  • Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post04 lip 2022, 20:28

Witam,
Podpinam się pod temat. Mam taki sam problem w Seacie 1.6 tdi 66kw (CAYB, bodajże :)).
Cała historia rozpoczęła się po wymianie EGR (oczywiście oryginał i nowy).
Zaczęło się drganiem na biegu jałowym, strasznie mnie to denerwowało więc zrobiłem "róznice dawki wtrysku" - vcds.
Po tym auto na jałowym chodzi równo, lecz spalanie wzrosło z 0,2 na 0,5 no i klekocze przy rozpędzaniu.
próbowałem kilka razy robić tą różnice dawki wtrysku (30 min nawet) ale nigdy nie zakończyła się w programie.
Ma może ktoś jakąś radę?

wartości na wtryskach :
-0,1115
0,1313
-0,4997
0,4810
Offline

berys

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 27 maja 2021, 20:38
  • Online: 2d 7h 15m 26s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post04 lip 2022, 23:56

berys pisze:
K.cioch pisze:Rozrząd jest ustawiony na znaki tak jak miał być , kat synchronizacji też jest ustawiony na -2 według vcds , sam go wymieniałem , sprzęgło też jest nowe , czekam teraz tylko na prubnik żeby zrobić prube przelewowa i zobaczyć jaki wtrysk niedomaga , może przez to .
Ale jak to możliwe że przed adaptacja minimalnych dawek paliwa auto paliło mniej a po ich wykonaniu zacOl palić więcej ?

Jak sprawdzic kat synchronizacji w 1.6 tdi cayc? Ktory parametr w vcds pokszune kat ?

Domyslam sie ze Masz komunikację UDS
Vcds jezyk angielski engine- advanced measuring values wpisujesz camshaft adaptation intake Bank 1.
Vcds pl silnik pomiary rozszerzone wpisujesz adaptacja walka rozrzadu str. Ssacej.
Silnik rozgrzany do temperatury roboczej . Ma być 0 lub najblizej zera, niektórzy polecają nieco na minus zrobić. Kiedyś przerabiałem temat zrobilem na zero. Po mechaniku bylo 4.5 na plusie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

arek182

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 03 lut 2023, 20:47
  • Online: 24m 41s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 2.0tdi CFHC
  • Lokalizacja: Barlinek

Re: ustawienie rozrzadu 1.6 tdi CAYC

Post03 lut 2023, 20:57

Witam jestem tu nowy i mam pytanie co do synchronizacji wałka rozrządu, po wymianie rozrządu na blokadach po wejściu poprzez program vcds nie mogę znaleźć tego parametru i proszę o porady jak mam to sprawdzić bo już próbowałem wpisywać po angielsku i też nic z tego a może inaczej jest ten parametr nazwany w sterowniku, pacjent to golf VI 2.0tdi 140ps 2011r.

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości