Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:33


Wymiana H7 na H7 LED

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

PETER906

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 26 kwie 2016, 21:27
  • Online: 5d 17h 37m 35s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Wymiana H7 na H7 LED

Post24 lut 2018, 00:16

Witam,
przymierzam się powoli do wymiany żarówek w światłach mijania ze zwykłych H7 na H7 Led firmy Bosma. Swojego MK6 mam od niedawna i nie wymieniałem jeszcze żarówek, natomiast te LEDy mają z tyłu radiator od którego odchodzi kabel który łączy się z adapterem. Czy przez ten radiator da się te żarówki normalnie zamontować? Co myślicie o takich żarówkach, warte swojej ceny?

Obrazek
Offline

acoustic

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 22 lut 2013, 20:29
  • Online: 9d 2h 20m 39s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7 Comf.
  • Silnik: 1.2 TSI 110PS
  • Lokalizacja: slask

Re: Wymiana H7 na H7 LED

Post24 lut 2018, 19:15

Na kloszu lampy, na mocowaniach lub plastikowych elementach wybijane są cechy homologacji.
Dla nas najistotniejsze to, czy lampa posiada homologację "E", czyli dopuszczenie do ruchu w Europie.
Może występować jako samodzielna litera "E" w kółku, lub może występować przy niej numer, który oznacza kraj wydający homologację:

E1 - Niemcy
E2 - Francja
E3 - Włochy
E4 - Holandia
E5 - Szwecja
E6 - Belgia
E7 - Węgry
E8 - Czechy
E9 - Hiszpania
E10 - Jugosławia
E11 - Wielka Brytania
E12 - Austria
E13 - Luksemburg
E14 - Szwajcaria
E20 - Polska

Oczywiście nie oznacza to, że w Polsce możemy używać tylko lamp z homologacją E20 - każda jest akceptowana, gdyż kraje UE zobowiązane są do akceptowania swoich homologacji.

Następnie na kloszu znaleźć możemy informację jakie źródło światła może być używane w lampie:

A - Pozycyjne
B - Przeciwmgłowe
C - Mijania
R - Drogowe
CR - Drogowe i mijania
C/R - Drogowe albo mijania
HC - Halogenowe mijania
HR - Halogenowe drogowe
HCR - Halogenowe drogowe i mijania
HC/R - Halogenowe drogowe albo mijania
DC - Ksenonowe mijania
DR - Ksenonowe drogowe
DC/R - Bi-xenon

Znak ukośnika "/" oznacza, że dane lampy nie mogą świecić się jednocześnie.

Zagadnienie dlaczego te literki mają takie wielkie znaczenie opiszę później, bo to bardzo ważna rzecz.

Dodatkowo, na kloszu najczęściej naniesiony jest typ żarówki, który może być użyty:
H1, H3, H4, H7 dla żarówek halogenowych, oraz D2S lub D2R dla lamp wyładowczych ( xenon ).

Należy pamiętać, co jeszcze raz powtórzę, że lampa posiada homologację jedynie gdy używa się jej z typem żarówki, dla jakiej została zaprojektowana!

Dla przykładu: jak odczytać homologację lampy, która posiada oznaczenie na kloszu: "HC/R 25 E3 03A 32507" ?
Już wyjaśniam:
"HC/R" oznacza lampę halogenową ( "H" ), "C" światło mijania, a "R" światło drogowe. Ukośnik mówi, że światła te nie mogą świecić jednocześnie;
"25" dostarcza nam informacji o intensywności światła reflektora;
"E3" oznacza, że reflektor został zatwierdzony zgodnie z obowiązującymi przepisami UE we Włoszech;
"03A" oznacza, że w reflektorze zawarte jest światło postojowe ( "A" ), a przepisy go dotyczące zmieniano trzy razy;
"32507" to pięciocyfrowy numer homologacyjny.

Dodatkowo na lampie mogą znajdować się wybite strzałki, które informują czy reflektor jest dopuszczony do ruchu prawostronnego ( "<--" lub brak strzałek ), lewostronnego ( "-->" ) lub lampy są symetryczne i można używać ich w USA ( "<-->" ).

Wybrałbym lepsze żarówki niżeli te ledowe, trafisz na służbistę i Ci dowód zabierze ale Ty wybierasz :pub:


Pochwały przyznane za posta: 2
Offline

PETER906

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 26 kwie 2016, 21:27
  • Online: 5d 17h 37m 35s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wymiana H7 na H7 LED

Post27 lut 2018, 22:24

Dzieki za odpowiedź, trafiłem na ten artykuł już wczesniej ale dzięki za przypomnienie ;)
Jednak dalej nie wiem co z montażem, jak to zamontować jeśli zdecyduje się na zakup
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Wymiana H7 na H7 LED

Post28 lut 2018, 06:58

Montowalem u siebie lampy LED, troszke innego typy I z doswiadczenia powiem Ci ze ciezko to tam upchac. Otworz sobie klapke z klosza I zobacz ile miejsca zostaje do tej zaslepki. Spojrz pozniej na rysunek tej zarowki I oblicz czy CI sie zmiesci. Lampy LED sie strasznie grzeja
Offline

mzeberek

Sympatyk

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 19 gru 2013, 20:46
  • Online: 19d 23h 30m 53s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CGGA 1.4 59kW
  • Lokalizacja: Grójec

Re: Wymiana H7 na H7 LED

Post28 lut 2018, 13:12

Panowie. Zakupiłem żarówki LED H7 w celu przekonania się jak to naprawdę działa. Niestety nie wiem czy ja mam jakiś inne mocowanie ale u mnie nie sposób założyć taką żarówkę. Problem jest w tym iż zwykłą H7 (wyprowadzeniami zasilania) wkłada się plastik a dopiero całość mocuje się w kloszu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Maciek
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: Wymiana H7 na H7 LED

Post05 mar 2018, 10:18

ja musialem zrobic przejsciowke
Offline

MieczyK

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 02 lut 2018, 17:01
  • Online: 20h 52m 40s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Piwniczna-Zdrój

Re: Wymiana H7 na H7 LED

Post05 mar 2018, 19:51

Witam,
Wszyscy Ci, którzy są zainteresowani zmienić te h7 na ledowe polecam zaznajomić się z poniższym filmikiem co należy zrobić:

https://www.youtube.com/watch?v=2tOEDPtXmho&t=38s

Oczywiście zależy jaki kto ma reflektor ja mam standardowy bez soczewek więc te adaptery plastikowe są niezbędne. Sam jestem w trakcie tego procesu, tzn z aliexpres zamawiałem te plastikowe adaptery aby te ledy bylo można założyć bez żadnych kombinacji z wycinaniem czegokolwiek.. Adaptery już dotarły parę dni temu i jak tylko się ociepli postaram się założyć te ledy bo niestety ale żeby było sprawnie i wygodny dostęp należy lampy zdemontować a co za tym idzie równierz zderzak trzeba ściągnąć.. ;/ jak tylko założę postaram się wrzucić zdjęcia przed/po i czas orientacyjny ile wymiana zajmie.. :)

-- 05 mar 2018, 20:15 --

Zamawiałem na aliexpress H15 też (jazda dzienna/długie-> światła drogowe) w tym tygodniu powinny dotrzeć, jestem ciekaw jak to będzie świecić, w tym wypadku na szczęście plug&play.. dla zainteresowanych mogę na priv wysłać jakie te ledy mam i h7 i h15. Jeśli się sprawdzą te, które już mam to hb4 (przeciwmgielne) też bd wymieniał, ale narazie czekam :)


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

PETER906

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 26 kwie 2016, 21:27
  • Online: 5d 17h 37m 35s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wymiana H7 na H7 LED

Post07 mar 2018, 18:25

To powodzenia w instalacji, jak skonczysz to pokaż nam czy jakaś różnica jest ;)
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wymiana H7 na H7 LED

Post11 lis 2022, 09:54

Odświeżę temat.
Nikt nie odpowiedział jak się sprawują te H7 LED

Ja mam zamiar założyć do golfa 5. Niestety nie robią takowych firmy Osram i Phillips, sa do golf 6 i 7

W Niemczech jest to całkowicie legalne

Autem jeżdżę tylko zima na terenie Niemiec więc raczej sie nikt nie doczepi.
A jak wygląda sprawa podczas przeglądu w Polsce w OSKP bo auto zarejestrowane jest w Polsce ?


Jest komplecik za 100 Euraków

https://www.qspcars.com/home/seleziona- ... gp.7353.uw

Chyba nie chińszczyzna, 2 lata gwarancji


Ciekawe materiały na YT

https://www.youtube.com/watch?v=kxkavxHCykI
Offline

szoltys

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 28 mar 2021, 13:58
  • Online: 3h 59m 11s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6
  • Lokalizacja: Paniówki

Re: Wymiana H7 na H7 LED

Post27 sty 2023, 19:07

Witam serdecznie!
Jakie zarówki H7-Led polecacie do Golfa VI? Zakupilem Led-y firmy Osram i niestety jest bład przepalonej zarowki, podobno mozna to "oszukac" rezystorami ale nie zawsze to dziala.
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 9m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Wymiana H7 na H7 LED

Post27 sty 2023, 21:40

szoltys pisze:Witam serdecznie!
Jakie zarówki H7-Led polecacie do Golfa VI? Zakupilem Led-y firmy Osram i niestety jest bład przepalonej zarowki, podobno mozna to "oszukac" rezystorami ale nie zawsze to dziala.

Do Osram są specjalne rezystory canbus które zawsze działają, nr. LEDSC02-1 + do tego adaptery 64210DA05 (do lamp ze znaczkiem E9) lub 64210DA07 (do E8)
https://www.amazon.pl/LEDriving-LEDSC02 ... B08L6GHHT4
Offline

szoltys

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 28 mar 2021, 13:58
  • Online: 3h 59m 11s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6
  • Lokalizacja: Paniówki

Re: Wymiana H7 na H7 LED

Post15 lut 2023, 19:22

Bansuj pisze:
szoltys pisze:Witam serdecznie!
Jakie zarówki H7-Led polecacie do Golfa VI? Zakupilem Led-y firmy Osram i niestety jest bład przepalonej zarowki, podobno mozna to "oszukac" rezystorami ale nie zawsze to dziala.

Do Osram są specjalne rezystory canbus które zawsze działają, nr. LEDSC02-1 + do tego adaptery 64210DA05 (do lamp ze znaczkiem E9) lub 64210DA07 (do E8)
https://www.amazon.pl/LEDriving-LEDSC02 ... B08L6GHHT4



Reflektory mam zmienione, żarówki zakupiłem takie:
https://nocar.pl/zarowki-osram-ledrivin ... o-box.html
Offline

bartosz666

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 03 paź 2023, 16:19
  • Online: 10h 55m 54s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana H7 na H7 LED

Post04 lis 2023, 20:50

Koledzy, pomocy, ręce mi opadają, walczę z założeniem LED Philipsa od tygodnia...

Kupiłem:
Philips Ultinon Pro3022 https://allegro.pl/oferta/zarowki-led-h ... 3119719266
Do tego Canbus https://allegro.pl/oferta/canbus-philip ... 4357250768
Do tego adaptery:
najpierw te https://allegro.pl/oferta/adapter-led-h ... 3614258705 ale to był błąd, rozpadały się w rękach.
Poszedłem w oryginał Philipsa, sprawdzając tabelę dopasowań najpierw te https://allegro.pl/oferta/philips-piers ... 3519479070

Ładnie weszły w mocowanie w lampie, podłączyłem i... nie działały, żarówki nie ruszały.

Pisaliście tutaj o dwóch rodzajach lamp i z tabeli Philipsa też wyświetlało inny rodzaj, więc dokupiłem te https://allegro.pl/oferta/philips-piers ... 2263508598 - ten z kolei nawet nie pasuje do żarówek z mocowaniem, ale włożyłem w lampę, kable do żarówki i... cisza, nic się nie dzieje.

Żarówki sprawdziłem podłączając bezpośrednio pod akumulator, odpalają się i działają. O co może chodzić? Teoretycznie to plug&play a nie mam już do tego siły...

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości