Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 11:31


[1.6 102KM] Nasadka na śruby zabezpieczające

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

benek

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 02 gru 2021, 19:47
  • Online: 12m 22s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6
  • Lokalizacja: Opole

Nasadka na śruby zabezpieczające

Post02 gru 2021, 19:49

Witam, mam pewien problem, mianowicie zakupiłem sobie golfika 6 ponad miesiąc temu. Spadł śnieg więc postanowiłem wymienić koła na zimowe. Niestety podczas wymieniania wulkanizator poprosił mnie o nasadkę do śrub zabezpieczających o której sprzedawca mnie nie poinformował i teraz mam problem. W Aso powiedzieli mi ze odkręcą mi to za +/- 200zł ale i tak nie są pewni ze ich klucz będzie pasował więc postanowiłem, ze jeszcze czegoś poszukam na necie, no i znalazłem coś ale sam nie jestem pewny, czy może mi ktoś doradzić czy to mogło by pasować?

Poniżej zdjęcie mojej śruby.
Obrazek

Sądzę że nasadka która mogła by pasować to 54/9PT Obrazek

Dzięki i miłego dnia! :)
Offline

tajpej

Aktywny

  • Posty: 135
  • Rejestracja: 22 lip 2014, 10:07
  • Online: 24d 7h 9m 35s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf V R-line
  • Silnik: 1.9 TDI BLS
  • Lokalizacja: KBC

Re: Nasadka na śruby zabezpieczające

Post03 gru 2021, 23:41

jedź na szrot gdzie rozbierają vagi mają takie nasadki odłożone do demontażu kół
i za flaszkę ci odkręcą śruby
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasadka na śruby zabezpieczające

Post04 gru 2021, 16:07

Przerabiałem to rok temu.
U mnie były te gorsze złodziejki.
Podjechałem do ASO VW i i mi odkręcili, ale miałem 1 śrubę tylko do odkręcenia.
U mnie nasadka po prostu się uszkodziła i nie dało się ostatniej śruby odkręcić.
W ASO powiedzieli mi że za 80 zł odkręcą, jak pokazałem im fotki w telefonie z potrzebną nasadką i numerem z ich serwisowego zestawu to byli tak w szoku że ktoś o tym wie że odkręcili mi za free, co innego że zajęło im to 2 min roboty i to z wjechaniem autem do warsztatu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy alufelgach ciężko je wykręcić bez nasadki, można jeszcze kupić cztery nasadki i wbić w te śruby, zobacz sobie firmy na nacie, oczywiście złodziejki po takiej operacji pójdą na śmietnik.
Na początek staraj się jednak dobrać dobrą nasadkę czyli konkretnie pod te złodziejki.


Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

ZagubionyKosmonauta

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 02 gru 2022, 21:55
  • Online: 5h 11m 45s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf 7 Variant
  • Silnik: CRLB
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasadka na śruby zabezpieczające

Post02 gru 2022, 22:52

@Tomasz_W-wa - czy mógłbyś napisać tutaj, albo na priv, w którym ASO (zakładam że w Warszawie) ogarnęli Ci temat? Moja nasadka uszkodziła się przy próbie odkręcenia zapieczonej śruby, umówiłem się do ASO, po godzinie czekania usłyszałem że niestety nie mają takiej nasadki jak moja, więc najlepiej jakbym pojeździł po innych ASO, gdzie może będą mieli taką nasadkę i odkręcą... Ucieszyłbym się, gdybym nie musiał latać po różnych serwisach w całym mieście. Swoją drogą, pytałem się również, czy można u nich kupić same nasadki, doradca twierdził że tylko mogą mi sprzedać cały zestaw śrub z nasadką za ~250zł (gdzie nowy zestaw, ale z napisem Skoda można kupić ponad 100zł taniej..). Widziałem że gdzieś podawałeś konkretne numery części samych nasadek, ciekawe czy faktycznie nie ma ich teraz w sprzedaży, czy komuś się nie chciało szukać ;)
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasadka na śruby zabezpieczające

Post02 gru 2022, 23:02

Pewnie.
ASO VW na Połczyńskiej.

Co do kupna samej nasadki zabezpieczającej do Golf 7 musiał bym sprawdzić.
Może być to w katalogu części dla serwisów VW.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


Autor postu otrzymał pochwałę

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości