Dzisiaj jest 29 mar 2024, 03:02


[2.0 TDI 110KM] Nie działa zamek i szyba drzwi prawy tył

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Mariusz18513

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 29 maja 2022, 14:31
  • Online: 4h 21m 49s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 110
  • Lokalizacja: Międzychód

Nie działa zamek i szyba drzwi prawy tył

Post19 sie 2022, 16:16

Witam.
Panowie nie wiem czy ta usterka towarzyszy dłuższy czas, bo niedawno zakupiłem ten samochód, ale odkryłem jakiś czas temu ze nie działa podnoszenie i spuszczanie tylnej prawej szyby w drzwiach. Co dziwne. Sprawdzając kable w przelotce nie odkryłem żadnego uszkodzonego kabla, ale szyba zaczęła działać. Zadowolony, ze rozwiązałem problem za 20 min siedząc w samochodzie chciałem opuścić szybę a tu znowu zonk. Na kilka minut pomaga odłączenie wtyczki w tej gumowej przelotce a później znowu nie działa. Dziś natomiast odkryłem tez ze w tych samych drzwiach nie działa w ogóle zamek. Nie otwiera ani nie zamyka drzwi. Ani to z kluczyka ani z pilota. Dodam, ze z pozostałymi drzwiami i szybami jest ok. Gdzie szukać usterki ? Pomoże ktoś ?
Aha, dodam tylko ze wypięcie wtyczki od instalacji drzwi pomaga tylko na chwile z szyba. Zamek nie reaguje.
Pozdrawiam
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie działa zamek i szyba drzwi prawy tył

Post20 sie 2022, 09:46

Moim zdaniem wiązka w harmonijce. Jak ruszasz to przerwane kabelki na chwile się stykają.
Kabelki mogą wyglądać na OK ale w środku przewodu rdzeń miedziany (tak to napiszę) może być przerwany, tego nie zobaczysz wzrokowo bo nie musi być fizycznie przerwany kabelek na dwie części (czytaj przecięty cały).
Najlepiej schemat z ELSY, które kabelki odpowiadają za szybę i zamek i zobaczyć je miernikiem czy jest przejście, po drugie można wykonać wiązkę zastępczą tych konkretnych przewodów (zastąpić je innymi na czas testów) i się wszystko wyjaśni, jeżeli będzie wszystko działać to w 100% przerwane przewody w osłonkach kabli.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości