Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 21:23


Golf VI GTI - Eibach Sportline czy pro kit?

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Amortyzatory, sprężyny zawieszenia, wahacze, drążki kierownicy, końcówki kierownicze, łączniki stabilizatorów, geometria, zbieżność.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

BartO

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 11 maja 2019, 17:03
  • Online: 19h 11m 53s
  • Auto: VW Golf 6 GTI Dsg
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Olsztyn

Golf VI GTI - Eibach Sportline czy pro kit?

Post12 lip 2022, 19:15

Witam,
chciałbym lekko obniżyć (nie położyć), swojego GTI. Możecie doradzić który zestaw Eibach'a byłby najlepszy? obniżenie powinno być na przód większe niż na tył, czy po obu stronach tak samo, przykładowo 30x30?

pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 26m 42s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Golf VI GTI - Eibach Sportline czy pro kit?

Post13 lip 2022, 21:46

Z tego co mi wiadomo to nie ma Pro Kit stricte dla Mk6 GTI, bo te sprężyny obniżałyby go tylko o 15mm (-15mm niżej mają już fabrycznie względem zwyklaka). Do GTI jeśli Eibach to tylko Sportline. Jak dobierzesz dobry model (przód wg. Eibacha to 45-50mm, tył 30-35mm) to powinien zejść na równo. Nie ma tam żadnego wyboru poza wersją dla DSG oraz dla manuala.
Offline

BartO

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 11 maja 2019, 17:03
  • Online: 19h 11m 53s
  • Auto: VW Golf 6 GTI Dsg
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Olsztyn

Re: Golf VI GTI - Eibach Sportline czy pro kit?

Post17 lip 2022, 10:46

Dzięki za podpowiedź.
Mam teraz problem bo auto jest z US, sklep w którym chciałbym je kupić poinformował mnie, że Eibach ma sprężyny, które mają limit przód do 1130kg ale tył tylko do 930kg. Jeżeli sprężyny udałoby się zamontować to auto na tylnej osi może obniżyć się bardziej niż deklarowane przez producenta 20mm.
Informują mnie, że ostatnimi czasy w przypadku aut VW/Audi pochodzących z rynku US sprężyny na tylną oś nie pasują, wtedy mogą przyjąć zwrot towaru. Jednak jeżeli udałoby się je zamontować, ale obniżenie tylnej osi byłoby inne niż deklaruje producent to niestety nic z tym nie zrobią i zwrot będzie niemożliwy.
Miał ktoś z tym problem?

Wróć do Zawieszenie i podwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości