Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 04:53


[2.0 TSI 210KM] GOLF 6 GTI USA CBFA Czujnik poziomu oleju

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

oras1234

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 07 sie 2020, 12:08
  • Online: 59m 4s
  • Auto: VW GOLF 6 GTI USA
  • Silnik: CBFA
  • Lokalizacja: opole

GOLF 6 GTI USA CBFA Czujnik poziomu oleju

Post07 sie 2020, 12:18

Witam, Pany i Panewki
Mam taki problem z moim Golfiskiem chciałem do GTI'ka dołożyć czujnik poziomu/temperatury oleju, bo w stanach tego nie montowali.
Tak więc zrobiłem wszystko jak na tym poradniku :
https://forums.vwvortex.com/showthread. ... e-(Part-II

Kabel sygnałowy podłączony pod pin 11 plus 12V+ ze stacyjki masę złapałem obok wajchy otwierania maski.

Kodowanie zrobione VCDS'em, adaptacja przyjęta "czujnik poziomu oleju podłączony z zegarami".
Gdzie pojawia się problem, nie wyświetla temperatury na zegarach a w pomiarach rozszerzonych w liczniku pokazuje temperaturę -58 stopni a poziom oleju "OK" w silniku poziom oleju pokazuje 0.0mm.

Co dalej sprawdzone 3 różne czujniki 2 używane 1 nówka.
Kabelki sprawdzane kilka razy trzaskane maską w celu resetu czujnika ileś kroć razy

Dodam, że jak odepnę czujnik to pojawia się na zegarach błąd "czujnik oleju serwis" a jak podłącze z powrotem to dalej ten sam efekt co wcześniej.

Proszę was pomóżcie zasugerujcie coś gdzie można jeszcze szukać rozwiązania tego problemu na pytanie po co mi ten czujnik to już odpowiadam raz uratował mi ten czujnik silnik bo miałem "delikatny" wyciek oleju tak 0,5l na 10km no i chciałbym jeździć spokojnie.
Offline

oras1234

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 07 sie 2020, 12:08
  • Online: 59m 4s
  • Auto: VW GOLF 6 GTI USA
  • Silnik: CBFA
  • Lokalizacja: opole

Re: GOLF 6 GTI USA CBFA Czujnik poziomu oleju

Post15 sie 2020, 11:58

@ref
Offline

Dawidgti6

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 27 mar 2022, 07:55
  • Online: 2h 17m 54s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Małopolska

Re: GOLF 6 GTI USA CBFA Czujnik poziomu oleju

Post27 mar 2022, 08:02

Witam odświeżam temat, czy udało się autorowi postu uruchomić czujnik oleju w golfie GTI z USA??
Offline

Dawidgti6

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 27 mar 2022, 07:55
  • Online: 2h 17m 54s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Małopolska

Re: GOLF 6 GTI USA CBFA Czujnik poziomu oleju

Post05 lip 2022, 20:50

Dawidgti6 pisze:Witam odświeżam temat, czy udało się autorowi postu uruchomić czujnik oleju w golfie GTI z USA??

Czujnik oprócz włączenia go w liczniku, trzeba jeszcze wgrać w mapie silnika.
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 562
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 17m 16s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: GOLF 6 GTI USA CBFA Czujnik poziomu oleju

Post06 lip 2022, 05:37

Dawidgti6 pisze:
Dawidgti6 pisze:Witam odświeżam temat, czy udało się autorowi postu uruchomić czujnik oleju w golfie GTI z USA??

Czujnik oprócz włączenia go w liczniku, trzeba jeszcze wgrać w mapie silnika.

nie, nie trzeba, czujnik nie jest podłaczony do ECU
jedynie infiormuje licznik o niskim stanie oleju i tyle
Offline

Dawidgti6

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 27 mar 2022, 07:55
  • Online: 2h 17m 54s
  • Auto: Vw Golf 6
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Małopolska

Re: GOLF 6 GTI USA CBFA Czujnik poziomu oleju

Post04 lut 2024, 18:31

maartinj pisze:
Dawidgti6 pisze:
Dawidgti6 pisze:Witam odświeżam temat, czy udało się autorowi postu uruchomić czujnik oleju w golfie GTI z USA??

Czujnik oprócz włączenia go w liczniku, trzeba jeszcze wgrać w mapie silnika.

nie, nie trzeba, czujnik nie jest podłaczony do ECU
jedynie infiormuje licznik o niskim stanie oleju i tyle

To w jaki sposób uruchomić czujnik żeby wskazywał temperaturę i stan oleju w liczniku?

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość