Dzisiaj jest 29 mar 2024, 00:12


Wymiana radia

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

ufolsky

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 21 paź 2018, 19:15
  • Online: 1d 18h 44m 28s
  • Auto: Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CFHC
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana radia

Post01 wrz 2021, 20:20

za twoim linkiem przemawia PX6, cena i 2-letnia gwarancja, ale jak spojrzysz na dane sprzedającego to jest to jakaś chińska firma, na alle od kilku miesięcy a to nie wróży najlepiej. Chyba jednak dopłacić i mieć nadzieję że polski dystrybutor pomoże w razie czego
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 9m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Wymiana radia

Post01 wrz 2021, 21:31

ufolsky pisze:za twoim linkiem przemawia PX6, cena i 2-letnia gwarancja, ale jak spojrzysz na dane sprzedającego to jest to jakaś chińska firma, na alle od kilku miesięcy a to nie wróży najlepiej. Chyba jednak dopłacić i mieć nadzieję że polski dystrybutor pomoże w razie czego

Racja, na to nie zwróciłem uwagi, punkt za czujność. Z PX5 z DSP też na pewno będziesz zadowolony ;)
Offline

ufolsky

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 21 paź 2018, 19:15
  • Online: 1d 18h 44m 28s
  • Auto: Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CFHC
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana radia

Post27 wrz 2021, 17:48

dla potomnych:

zdecydowałem się na wspomniany wcześniej model tj. PX5, 4GB ram, 64gb flash, DSP. Kilka detali zadecydowało o tym, że radio odesłałem i tu ukłon dla sprzedającego za możliwość zwrotu. A zatem:

- brak współpracy z zapłonem - radio trzeba włączać/wyłączać za każdym razem ręcznie - największa wada
- brak funkcji GALA czyli dostosowania poziomu głośności do prędkości samochodu
- zegarek tylko z GPS lub sparowanego telefonu - nie czyta z CAN a ja lubię mieć 2 min do przodu :P
- ograniczona współpraca z wyświetlaczem MFA - tylko częstotliwość stacji radiowej czy subiektywny nr utworu na karcie SD
- wizualizacja czujników parkowania czy nastaw climatronica mogłaby być bardziej czytelna
- ja używałem do yanosika uruchomionego na radiu oraz jednoczesnego słuchania muzyki z karty SD lub strumienia bluetooth - obraz yanosika nie był do końca płynny; mam obawy czy sprzęt działałby płynnie przy innych zadaniach
- konieczny zakup separatora antenowego 2x fakra/din
- DSP miało być gwarancją przyzwoitego dźwięku - ustawień dźwięku jest aż za dużo, oprócz kilkuzakresowego equalizera z suwakami mamy do wyboru sceny dźwiękowe i jeszcze jakieś tryby - w efekcie trzeba się trochę naklikać żeby dźwięk nie był przesterowany
- brak współpracy z czujnikiem zmierzchu, choć ekran przyciemnia się automatycznie przy załączeniu świateł mijania, jest ręczny suwak, można ustawić godziny rozpoczęcia trybów dzień/noc; fabryczne radio w tym zakresie radzi sobie samo
- bardzo przeciętna jakość wbudowanego mikrofonu do rozmów telefonicznych, czyli najlepiej dokupić zewnętrzny
- gdy yanosik nadawał swoje komunikaty to muzyka nie była przyciszana (a telefon tak robi) - może kwestia grzebania w ustawieniach
- gdy przychodziła rozmowa telefoniczna to muzyka nie była pauzowana tylko wyciszana

Pewnie o czymś zapomniałem, a na pewno nie porobiłem zdjęć. Podsumowując radio + separator antenowy + zewn mikrofon i mamy prawie 1500zł. Jak ktoś jest gadżeciarzem i lubi dużo klikać po ekranie to może doceni, mi nie przypasowało, wracam do poszukiwania modułu bluetooth do doposażenia mojego RNS-310
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Wymiana radia

Post28 wrz 2021, 05:35

A czemu nie MIB STD2 PQ?
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 9m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Wymiana radia

Post28 wrz 2021, 08:32

ufolsky pisze:dla potomnych:

zdecydowałem się na wspomniany wcześniej model tj. PX5, 4GB ram, 64gb flash, DSP. Kilka detali zadecydowało o tym, że radio odesłałem i tu ukłon dla sprzedającego za możliwość zwrotu. A zatem:

- brak współpracy z zapłonem - radio trzeba włączać/wyłączać za każdym razem ręcznie - największa wada
- brak funkcji GALA czyli dostosowania poziomu głośności do prędkości samochodu
- zegarek tylko z GPS lub sparowanego telefonu - nie czyta z CAN a ja lubię mieć 2 min do przodu :P
- ograniczona współpraca z wyświetlaczem MFA - tylko częstotliwość stacji radiowej czy subiektywny nr utworu na karcie SD
- wizualizacja czujników parkowania czy nastaw climatronica mogłaby być bardziej czytelna
- ja używałem do yanosika uruchomionego na radiu oraz jednoczesnego słuchania muzyki z karty SD lub strumienia bluetooth - obraz yanosika nie był do końca płynny; mam obawy czy sprzęt działałby płynnie przy innych zadaniach
- konieczny zakup separatora antenowego 2x fakra/din
- DSP miało być gwarancją przyzwoitego dźwięku - ustawień dźwięku jest aż za dużo, oprócz kilkuzakresowego equalizera z suwakami mamy do wyboru sceny dźwiękowe i jeszcze jakieś tryby - w efekcie trzeba się trochę naklikać żeby dźwięk nie był przesterowany
- brak współpracy z czujnikiem zmierzchu, choć ekran przyciemnia się automatycznie przy załączeniu świateł mijania, jest ręczny suwak, można ustawić godziny rozpoczęcia trybów dzień/noc; fabryczne radio w tym zakresie radzi sobie samo
- bardzo przeciętna jakość wbudowanego mikrofonu do rozmów telefonicznych, czyli najlepiej dokupić zewnętrzny
- gdy yanosik nadawał swoje komunikaty to muzyka nie była przyciszana (a telefon tak robi) - może kwestia grzebania w ustawieniach
- gdy przychodziła rozmowa telefoniczna to muzyka nie była pauzowana tylko wyciszana

Pewnie o czymś zapomniałem, a na pewno nie porobiłem zdjęć. Podsumowując radio + separator antenowy + zewn mikrofon i mamy prawie 1500zł. Jak ktoś jest gadżeciarzem i lubi dużo klikać po ekranie to może doceni, mi nie przypasowało, wracam do poszukiwania modułu bluetooth do doposażenia mojego RNS-310

Nie żeby coś, ale w ogóle nie wziąłeś chyba pod uwagę, że radio full Android da się zrootować i spersonalizować najmniejsze rzeczy jakie przyjdą ci do głowy. Do tego korzystałeś wyłącznie z fabrycznych aplikacji, a radio Android kupuje się do tego aby je dopasować do swoich upodobań :) Fabryczny software dupy nie urywa, u mnie większość twoich problemów rozwiązał darmowy Custom ROM Hal9k Mod - to było w sumie pierwsze co w ogóle zrobiłem w tym radiu, po jego instalacji wygląda i działa zupełnie inaczej. Na kilka twoich problemów znalazłyby się rozwiązania:
- Współpraca z zapłonem powinna być zapewniona, jeśli faktycznie znalazłeś tą opcję w ustawieniach i była aktywna, to wygląda że to błąd fabryczny albo twój gateway jest za stary. Z reguły zawsze da się ustawić w radiu automatyczne wyłączanie po określonym czasie po wyłączeniu zapłonu, można ustawić wyłączanie od razu, albo opóźnienie w sekundach lub minutach, ale nie zawsze jest to domyślnie włączone. Słyszałem że ludzie również rozwiązywali ten problem odłączając od radia jedną kostkę. To nie jest absolutnie normalne musieć za każdym razem włączać/wyłączać radio ręcznie.
- Hal9k Mod zapewnia GALA, mogę sobie ustawić przy jakich prędkościach jaka ma być głośność (sterowane GPSem).
- Aktualną godzinę bierze z sieci (zegar atomowy) jeśli masz podłączone do hotspota choćby na chwilę + ustawioną tę opcję w ustawieniach. Inna możliwość to ustawienie sobie dowolnej godziny, jak na każdym urządzeniu Android zresztą.
- Wyświetlanie utworów jest zależne od media playera którego używasz. Jeśli zainstalujesz sobie jakiś lepszy z Google Play to pokaże ci więcej info. Do radia FM polecam apkę NavRadio+, są nawet loga stacji mimo że to nie DAB+. Fakt że z MFA te radia nie współpracują, nie ma co liczyć że pokażą nazwę utworu na zegarach.
- Wizualizację klimy i PDC da się edytować, mi się kiedyś udało wrzucić wizualizację własnego auta z góry, ale to dość skomplikowana robota.
- Fakra potrzebna bodajże tylko jeśli chcesz korzystać z anteny samochodowej, np. rekinka na dachu, a nie anteny radia.

Trochę po łebkach wytłumaczone, ale mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Radia te faktycznie są dla gadżeciarzy, ludzi którzy lubią dopasowywać sprzęt pod ich upodobania i bawić się różnymi apkami, a nie dla osób które myślą że od razu po podłączeniu będzie wszystko śmigało ideolo tak jak o tym marzyli. Android to Android, telefon też nie ma wszystkiego wgrane fabrycznie i nie jest gotowy do użytkowania od razu po zakupie, trzeba poinstalować aplikacje które się potrzebuje. Dla osób które nawet nie zamierzają korzystać ze bazy apek Google Play lepsze będą radia ori albo jakieś mało skomplikowane chińczyki z WinCE imitujące oryginalne.
Offline

ufolsky

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 21 paź 2018, 19:15
  • Online: 1d 18h 44m 28s
  • Auto: Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CFHC
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana radia

Post04 paź 2021, 16:37

Bansuj pisze:Nie żeby coś, ale w ogóle nie wziąłeś chyba pod uwagę, że radio full Android da się zrootować i spersonalizować najmniejsze rzeczy jakie przyjdą ci do głowy. Do tego korzystałeś wyłącznie z fabrycznych aplikacji, a radio Android kupuje się do tego aby je dopasować do swoich upodobań :) Fabryczny software dupy nie urywa, u mnie większość twoich problemów rozwiązał darmowy Custom ROM Hal9k Mod - to było w sumie pierwsze co w ogóle zrobiłem w tym radiu, po jego instalacji wygląda i działa zupełnie inaczej. Na kilka twoich problemów znalazłyby się rozwiązania:
- Współpraca z zapłonem powinna być zapewniona, jeśli faktycznie znalazłeś tą opcję w ustawieniach i była aktywna, to wygląda że to błąd fabryczny albo twój gateway jest za stary. Z reguły zawsze da się ustawić w radiu automatyczne wyłączanie po określonym czasie po wyłączeniu zapłonu, można ustawić wyłączanie od razu, albo opóźnienie w sekundach lub minutach, ale nie zawsze jest to domyślnie włączone. Słyszałem że ludzie również rozwiązywali ten problem odłączając od radia jedną kostkę. To nie jest absolutnie normalne musieć za każdym razem włączać/wyłączać radio ręcznie.
- Hal9k Mod zapewnia GALA, mogę sobie ustawić przy jakich prędkościach jaka ma być głośność (sterowane GPSem).
- Aktualną godzinę bierze z sieci (zegar atomowy) jeśli masz podłączone do hotspota choćby na chwilę + ustawioną tę opcję w ustawieniach. Inna możliwość to ustawienie sobie dowolnej godziny, jak na każdym urządzeniu Android zresztą.
- Wyświetlanie utworów jest zależne od media playera którego używasz. Jeśli zainstalujesz sobie jakiś lepszy z Google Play to pokaże ci więcej info. Do radia FM polecam apkę NavRadio+, są nawet loga stacji mimo że to nie DAB+. Fakt że z MFA te radia nie współpracują, nie ma co liczyć że pokażą nazwę utworu na zegarach.
- Wizualizację klimy i PDC da się edytować, mi się kiedyś udało wrzucić wizualizację własnego auta z góry, ale to dość skomplikowana robota.
- Fakra potrzebna bodajże tylko jeśli chcesz korzystać z anteny samochodowej, np. rekinka na dachu, a nie anteny radia.

Trochę po łebkach wytłumaczone, ale mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi. Radia te faktycznie są dla gadżeciarzy, ludzi którzy lubią dopasowywać sprzęt pod ich upodobania i bawić się różnymi apkami, a nie dla osób które myślą że od razu po podłączeniu będzie wszystko śmigało ideolo tak jak o tym marzyli. Android to Android, telefon też nie ma wszystkiego wgrane fabrycznie i nie jest gotowy do użytkowania od razu po zakupie, trzeba poinstalować aplikacje które się potrzebuje. Dla osób które nawet nie zamierzają korzystać ze bazy apek Google Play lepsze będą radia ori albo jakieś mało skomplikowane chińczyki z WinCE imitujące oryginalne.


masz rację, nie wziąłem pod uwagę roota, może gdybym wiedział jakie są możliwości to bym się zdecydował. Oczywiście mam świadomość, że każde urządzenie z androidem potrzebuje pre-konfiguracji - przesiadka miedzy telefonami zajmuje mi zwykle około 3h. Ja właśnie chciałem dopasować radio do siebie, ale na stockowym systemie ustawienia były mało zadawalające. Może gdyby sprzęt nie wykazywał obciążenia przy korzystaniu z raptem 2 funkcji to bym się jeszcze pomęczył. A może na custom romie bym nie widział żadnych lagów. Co do włączania radia od przekręcenia zapłonu to dystrybutor powiedział, że jest to możliwe po ingerencji we wtyczkę (przepięcie pinów) ale nie zaleca gdyż nawet wyłączone radio pobiera prąd będąc w tym trybie, co prowadzi do szybszego rozładowania aku.

-- 04 paź 2021, 17:40 --

pab567 pisze:A czemu nie MIB STD2 PQ?


mała podaż na alle/olx, wyższa cena czyli 1700-2500, zakup zwykle od osoby prywatnej co daje gwarancję rozruchową (a tam miałem roczną od dystrybutora), potencjalna konieczność odblokowania/kodowania itp. Poza tym myślałem że ten sprzęt to dla aut od 2012 czyli generacja Golfa 7. Jeśli masz jakąś dobrą ofertę to poproszę na priv

PS co myślicie o tej ofercie? jakie funkcje ma ten sprzęt? zadziała w Mk6? https://allegro.pl/oferta/vw-t6-caddy-sharan-radio-dotykowe-cd-sd-aux-9697505313
Offline
Awatar użytkownika

slawinci

Nieśmiały

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 23 maja 2021, 15:09
  • Online: 2d 1m 27s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wymiana radia

Post05 maja 2022, 21:06

ufolsky pisze:dzięki, chyba najbardziej podchodzi mi to https://marsdev.pl/leon-iii-14-/354-radio-2din-android-vw-passat-b6-b7-golf-v-vi-464gbdsp-5903815261398.html choć cena niemała


Witam. Im więcej czytam o radiach z androidem tym więcej wątpliwości mam czy takie kupić. Może doradzicie czy ta oferta jest dobra do mojego Golfa 2012r comfortline :?: Obecnie mam RCD 310.
https://www.facebook.com/marketplace/item/307612677990706/?ref=search&referral_code=marketplace_search&referral_story_type=post&tracking=browse_serp%3Acc48a194-72a8-48c8-a8f0-4455c689f9b5
Offline
Awatar użytkownika

bzykofm

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 21 mar 2019, 15:28
  • Online: 8d 12h 30m 7s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Seat Leon 1P lift
  • Silnik: 1.9 TDI BLS 195.374
  • Lokalizacja: Wieniec/Warszawa

Re: Wymiana radia

Post05 maja 2022, 22:44

:evil: Dwa pytania: Jakie funkcje w radiu potrzebujesz i ile możesz/chcesz wydać.

Jeśli zdecydujesz się na jednostkę fabryczną to jest spora rozpiętość funkcjonalno - cenowa. Od RCD 330 po systemy MIB 2.
Offline
Awatar użytkownika

slawinci

Nieśmiały

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 23 maja 2021, 15:09
  • Online: 2d 1m 27s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wymiana radia

Post06 maja 2022, 05:25

bzykofm pisze::evil: Dwa pytania: Jakie funkcje w radiu potrzebujesz i ile możesz/chcesz wydać.

Jeśli zdecydujesz się na jednostkę fabryczną to jest spora rozpiętość funkcjonalno - cenowa. Od RCD 330 po systemy MIB 2.


Kwota to 1000-1200pln Chciałbym Google map, Janosik, telefon, PDC bo mam czujniki , w przyszłości kamera tył, było by super Car scaner :P Jak w przysłowiu "Chciało by się wieś a pieniądze gdzieś"
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 9m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Wymiana radia

Post06 maja 2022, 14:50

slawinci pisze:Witam. Im więcej czytam o radiach z androidem tym więcej wątpliwości mam czy takie kupić. Może doradzicie czy ta oferta jest dobra do mojego Golfa 2012r comfortline :?: Obecnie mam RCD 310.
https://www.facebook.com/marketplace/item/307612677990706/?ref=search&referral_code=marketplace_search&referral_story_type=post&tracking=browse_serp%3Acc48a194-72a8-48c8-a8f0-4455c689f9b5

Sprzedawca coś miesza, PX6 to nie procesor a chipset, który zawiera 6-rdzeniowy procesor, natomiast w ofercie jest mowa o 8 rdzeniach, co by wskazywało na nieco wolniejszy PX5. One też dają radę, ale różnica w działaniu i szybkości między nim a PX6 podobno jest dość zauważalna, ale obie wersje zawierają funkcje których szukasz. Do car scannera polecam kostkę OBDII która łączy się z radiem Android i wyświetla wszystko na ekranie. Ta cena za nowy PX6 byłaby świetna, natomiast za PX5 normalna a może nawet ciut przydroga.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

slawinci

Nieśmiały

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 23 maja 2021, 15:09
  • Online: 2d 1m 27s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Łódzkie

Re: Wymiana radia

Post06 maja 2022, 18:12

Dzięki za podpowiedź. Po zadaniu pytania o zdjęcie z ustawień sprzedającemu, okazało się że już nie ma takich w sprzedaży :-(
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 9m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: Wymiana radia

Post07 maja 2022, 09:08

slawinci pisze:Dzięki za podpowiedź. Po zadaniu pytania o zdjęcie z ustawień sprzedającemu, okazało się że już nie ma takich w sprzedaży :-(

Troszkę drożej, ale sprawdzone mocne radia znajdziesz w dobrej cenie np. na stronie xyingly.com. Isudar sprzedaje tam swoje produkty taniej niż na oficjalnej stronie marki.
Poprzednia

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość