Dzisiaj jest 29 mar 2024, 09:29


[MK7] Line Assist, Dynamic Light Assist itd.

Moderator: flo

Regulamin forum Doposażenie samochodu, wymiana na nowsze elementy/systemy, montaż asystentów (Park Assist, Light Assis, ACC, itp.) – czyli wszelkie modyfikacje wpływające na polepszenie funkcjonalności).

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

dawcior-al

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 maja 2017, 07:11
  • Online: 6h 42m 18s
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: [MK7] Line Assist, Dynamic Light Assist itd.

Post22 mar 2022, 09:17

Cześć. Też przymierzam się do dołożenia Line Assist. Golf mk7.5 HL z ACC i light assist. Czy komuś udało się poprawnie założyć kamerę 3q0 980 654 w lusterku, zamiast tej light assist?

Pozdrawiam
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 9m 20s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: [MK7] Line Assist, Dynamic Light Assist itd.

Post22 mar 2022, 21:55

Z 3Q może być problem, ze względu na zastosowanie taśmy.
W grę wchodzi kamera 5Q.
Odpowiadając na Twoje pytanie w Polsce osoby, które tu są czy na fb nikogo nie spotkałem z takim model. Zagranicą próbują, obserwuję nawet jeden temat ale i tam nie ma sukcesów.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
Offline

dawcior-al

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 maja 2017, 07:11
  • Online: 6h 42m 18s
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: [MK7] Line Assist, Dynamic Light Assist itd.

Post23 mar 2022, 21:16

tatian pisze:Z 3Q może być problem, ze względu na zastosowanie taśmy.
W grę wchodzi kamera 5Q.
Odpowiadając na Twoje pytanie w Polsce osoby, które tu są czy na fb nikogo nie spotkałem z takim model. Zagranicą próbują, obserwuję nawet jeden temat ale i tam nie ma sukcesów.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka


Na forum tiguana, jedna osoba dołożyła kamerę w ten sposób, tylko to było blisko 4 lata temu.
Jeżeli chodzi o kamerę 5q0 z tego co piszą, jest znacznie mniej problematyczna, lecz ponoć działa z radarem przed liftingowym, więc jestem chyba skazany na 3q0.

Wiem, że trzeba kupić kamerę używaną aby była parametryzacja, tylko nikt nie mówi, czy mogę kupić np. kamerę z audi A1, czy koniecznie szukać jej z golfa. Te z golfów, mają pierwsze wersje softu, a te z audi, czy passata wyższe. Wszyscy niby polecają H.

W dodatku te z golfa mają hardware 3q0980654A, ale numer wyżej już 3QD980654 - nie "0" a D.
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 9m 20s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: [MK7] Line Assist, Dynamic Light Assist itd.

Post23 mar 2022, 21:51

Problemem jest taśma, której długość sprawia, że kamera będzie gubić sygnał. Jak widziałem niektórzy drukują obudowę i mocują całą kamerę na szybie, ale tak sobie to wygląda. Też kiedyś marzyłem o takiej kamerze i pomysł powiesiłem na kołku. Jedną z nielicznych osób, która może Ci podpowiedzieć to czy tamto jest WuBu. Ale powie Ci to samo, że musi być kamera 5q.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
Offline

koniu15

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 01 lip 2020, 21:05
  • Online: 2d 19h 30m 36s
  • Auto: Volkswagen sportsvan
  • Silnik: 2.0 150KM
  • Lokalizacja: śląskie

Re: [MK7] Line Assist, Dynamic Light Assist itd.

Post24 kwie 2022, 08:18

Ja właśnie jestem w trakcie robienia kamery w szybie do swojego sportsvan a . Szyba będzie montowana w dniu jutrzejszym u mnie wygląda to tak.
Wiązkę zamówiłem z ali coś na zasadzie gotowca.

Kable już mam przełożone i czekają na aucie jedynym problemem jaki napotkałem jest to ze nie potrafię wsadzić 2 pinów do wtyczki od ACC 🤣.no i być może przestawiłem w jakiś sposób kat radaru(ACC) bo co jakiś czas mam blad 1043.
Nie wiem za bardzo co ten błąd oznacza ale to dziwne ze raz działa radar prawidłowo a raz nie .
No więc w tym tygodniu się dowiem czy kamera kupiona z olx jest sprawana :/ .I czy wog to wszystko zagada z sobą.

Moja starą szyba jest już grzana więc nie muszę robić instalacji pod grzanie .
Teraz rzeczy jakie zakupiłem
Szyba grzana org pod kamere .
Wiadomo kamera 3Q0980654L
Lusterko wew 3G0 511AM
Obudowa kamery 510868437 20Y
Obudowy lusterka 3G0858633/4 20Y
Wiazka https://a.aliexpress.com/_vpAI02
Czas oczekiwania na wiązkę ok 3-4tyg .
Co do ciągnięcia wiązki to pewnie MK7 jest ciut inaczej niż u mnie .
Offline

koniu15

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 01 lip 2020, 21:05
  • Online: 2d 19h 30m 36s
  • Auto: Volkswagen sportsvan
  • Silnik: 2.0 150KM
  • Lokalizacja: śląskie

Re: [MK7] Line Assist, Dynamic Light Assist itd.

Post05 maja 2022, 20:35

No i pojawił się problem .potrzebuje pliki parametryzacje do vw sportsvana pod kamere 3Q0980654L ponieważ okazuje że kamera jest zupełnie czysta .
Poprzednia

Wróć do Retrofitting

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość