Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 06:08


MK7.0 Brak poziomowania Xenonow.

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Greeey

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 27 lut 2022, 23:04
  • Online: 6d 21h 33m 30s
  • Auto: Golf 7

MK7.0 Brak poziomowania Xenonow.

Post27 lut 2022, 23:48

Witajcie,

Jestem nowym userem na forum oraz nowym posiadaczem Golfa 7.
Po zakupie auta spostrzegłem się, że nie działa poziomowanie Xenonow.
W aucie fabrycznie zainstalowane są Bi-xenony Basic, lecz podczas skanowania OBD11 nie wykrywa mi wcale modułu 55 - Headlight Regulation, mimo tego, że w aucie posiadam zainstalowany na tylnym wahaczu czujnik do poziomowania (góra - dół) xenonów to OBD11 nie wykrywa modułu 55.
Nie zauważyłem również aby xenony podczas odpalania auta wykonywały test góra - dół dla xenonow basic.

Czy ktoś może pomóc mi w moim problemie? A może nie mam zainstalowanego lub zakodowanego modułu - mogę to jakoś sprawdzić w OBD11? Lub gdzie fizycznie jest zamontowany w aucie moduł od regulacji xenonów abym mógł sprawdzić czy na pewno tam siedzi? Lub ewentualnie proszę o wskazówki co po dokładnie powinienem sprawdzić? Nie jestem zbytnio obeznany w elektronice więc każda naprowadzająca wskazówka będzie dla mnie na wagę złota. I z góry dziękuje za pomoc.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: MK7.0 Brak poziomowania Xenonow.

Post28 lut 2022, 11:42

Witam
Boje się że w Twoim aucie ktoś to celowo zrobił, pewnie jest jakaś usterka i żeby nie ponosić kosztów bo auto szło na handel to wyłączył/wykodował.
Moduł musi być odłączony albo wykodowany, jeżeli by była sytuacja że został by uszkodzony/zepsuty to Gateway (bramka), w którym jest on zakodowany od razu by wywalał brak komunikacji z modułem:
- 55-Headlight Range

Na początek w Gateway zobacz czy masz zaznaczone 55-Headlight Range, a jak nie to zaznacz i zobacz czy pojawi się sterownik od świateł czy nie (czy np. będzie błąd braku komunikacji z tym sterownikiem). Jak się pojawi to skasuj wszystkie błędy jakie są w sterowniku i przejedź się autem z włączonymi xenonami, następnie zczytaj błędy jakie się pokazały i wklej tu na forum.

Ja korzystam z VCDS, w Gateway zaznaczasz moduł z Installation List:

Obrazek


Ważne, żeby zobaczyć jakie błędy są w sterowniku świateł i od tego zacząć naprawę.
Jak by co mam te same lampy co u Ciebie, a więc mogę pomóc w kodowaniu itp.
Co do lokalizacji modułu to tu masz pokazane:

https://www.vwgolf.org/assembly_overvie ... -2594.html

https://www.vwgolf.org/removing_and_ins ... -2596.html

Na tą chwile tyle mogłem pomóc.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 1h 8m 7s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: MK7.0 Brak poziomowania Xenonow.

Post28 lut 2022, 19:48

Też mam te same lampy i OBD11, jak coś nie będziesz mógł znaleźć to daj znać
Offline

Greeey

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 27 lut 2022, 23:04
  • Online: 6d 21h 33m 30s
  • Auto: Golf 7

Re: MK7.0 Brak poziomowania Xenonow.

Post01 mar 2022, 00:11

Dzięki za odzew Panowie!

Sprawdziłem u siebie w OBD11 i sterownik nie był zakodowany. Zakodowałem ale niestety w Module 19 Gateway wyrzuciło błąd właśnie Headlights range "no communication", moduł 55 pokazał się w modułach ale niestety nie można w niego wejść "błąd komunikacji"
Obawiam się że to @Tomasz_W-wa ma rację. Co mogę teraz dalej zrobić aby to wszystko przywrócić tak jak powinno być?
Z tego co widzę to ten moduł znajduje się pod kierownicą tak? Jak zdejmę dolna obudowę pod kierownicą to powinienem zobaczyć czy jest moduł? Czy jeszcze głębiej trzeba się do niego dokopać?
A może powinienem sprawdzić jakieś bezpieczniki - a aucie lub komorze silnika? Czy to zły kierunek...
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 720
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 19h 45m 42s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: MK7.0 Brak poziomowania Xenonow.

Post01 mar 2022, 12:38

Bezpieczniki nigdy nie zawadzi sprawdzić, jak się nie mylę odpowiada za to bezpiecznik SC35 tylko że on nie odpowiada tylko za to, a więc stawiam że jeżeli by był przepalony to raczej nie tylko to by było wyłączone.
Do tego jak sam napisałeś sterownik xenonu został wykodowany, a to samo nigdy nie może się zrobić, tylko musi być ingerencja osoby z kompem.
Tu masz gdzie jest ten bezpiecznik:

https://www.autogenius.info/volkswagen- ... x-diagram/

Z tego co widać z zamieszczonych schematów wcześniej moduł ten znajduje się nad pedałem, a więc trzeba będzie pewnie wymontować poduszkę kolanową bo inaczej nie ma szans tam się dostać, trzeba sprawdzić czy jest w aucie a jak jest to czy jest po prostu podłączony do wtyczki.

U mnie ciut więcej rzeczy wymontowanych, a więc żebyś się nie przestraszył (wymontowana poduszka kolanowa):

Obrazek


Tam są też moduły od parkowania i po prawej stronie z czerwoną wtyczką moduł Gateway to żebyś się nie pomylił ;)

Obrazek


Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

Greeey

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 27 lut 2022, 23:04
  • Online: 6d 21h 33m 30s
  • Auto: Golf 7

Re: MK7.0 Brak poziomowania Xenonow.

Post02 mar 2022, 00:11

Rozgrzebałem pod kierownicą plastik oraz poduszkę kolanową i namierzyłem dwa moduły z czerwonymi wtyczkami.
Jeden stosunkowo łatwo dostępny i bardziej przy pedale hamulca o numerze 5Q0 907 530 AC / 5Q0 907 530 F - z tego co pogooglowałem to jest właśnie moduł Gateway.
Obok tego, głębiej i trochę wyżej jest kolejny moduł z przypiętą czerwona wtyczką i obstawiam, że jest to właśnie moduł ASF, niestety odłączyłem i podłączyłem wtyczkę, lecz nic to nie dało. Druga sprawa jaka bardzo mnie zmartwiła to strasznie utrudniony dostęp do tego modułu. O ile wzrokowo i ręką idzie zobaczyć oraz z wtyczką coś podziałać tak z wymianą samego modułu bez rozebrania czegoś więcej nie ma opcji - kiedy jest on przykręcony 2 śrubkami od góry. Nie mogłem również sfotografować ani w jakiś sposób dostrzec jaki numer części widnieje na module. Strasznie mało miejsca przy kierownicy.
I teraz pytanie czy to faktycznie moduł jest padnięty czy coś dalej może być źle? Jak w ogóle można sobie jeszcze ułatwić dostęp do tego modułu? Żeby łatwo można było go wymienić lub podłączyć nowy? Trochę mnie zmartwiła ta trudna dostępność do tego.

Bezpieczniki też dla wszystkiego sprawdziłem, wszystko z nimi ok.

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości