Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 16:04


Prawidłowy sposób wlania oleju do skrzyni

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

robmaker

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 paź 2021, 18:30
  • Online: 1h 54m 2s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 140KM CFFB

Prawidłowy sposób wlania oleju do skrzyni

Post13 sty 2022, 18:00

Cześć,

chciałem się zapytać o to jak prawidłowo wlać olej do skrzyni biegów w Golfie 6 2.0TDI 2011r., skrzynia 6 biegów. Z 5000 km temu miałem zmieniany olej i mam zamiar dolać do niej dodatek. Myślałem, że wlewa się przez śrubę na imbus, ale po jej odkręceniu wylewa się z niej olej. Wyczytałem na forum, że wlewa się przez czujnik biegu wstecznego, ale czujnik wygląda jakby nikt go nie ruszał a przecież niedawno w warsztacie zmieniali mi olej. Czy ktoś może mi podpowiedzieć którędy wlewa się olej?

20220113_164400.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Arczi1997

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 gru 2019, 21:12
  • Online: 7d 1h 20s
  • Auto: Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Prawidłowy sposób wlania oleju do skrzyni

Post13 sty 2022, 21:20

Do tej skrzyni powinno wejść 2.3 litra oleju. Wlewasz normalnie przez ten korek, może ktoś wlewał olej na przechylonym samochodzie dlatego teraz jak odkręcasz korek to się wylewa.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

robmaker

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 12 paź 2021, 18:30
  • Online: 1h 54m 2s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 140KM CFFB

Re: Prawidłowy sposób wlania oleju do skrzyni

Post13 sty 2022, 22:50

Dzięki, szkoda mi marnować świeżego oleju dlatego podniosę samochód z obu stron i zobaczę czy dalej wypływa. Mam jeszcze pytanie czy mógłbyś podesłać jak wygląda ta uszczelka korka wlewu i czy do spustowego też jest jakaś uszczelka. I skąd masz taką instrukcję?
Offline

Arczi1997

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 gru 2019, 21:12
  • Online: 7d 1h 20s
  • Auto: Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Prawidłowy sposób wlania oleju do skrzyni

Post14 sty 2022, 07:46

Ważne żeby samochód stał równo, tylko wtedy można sprawdzić czy poziom w skrzyni jest odpowiedni.
Według ETKA skrzynie o kodach KRM, KNU, KNY, LHD, KZS, KXZ, LNZ nie mają uszczelki pod korkiem, ale może niech ktoś jeszcze to potwierdzi.
Instrukcja jest z ElSAwin a to zdjęcie z ETKA.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości