Dzisiaj jest 29 mar 2024, 09:46


MK6 akumulator fabryczny o jakich parametrach?

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Inne pytania techniczne, których nie da się zaklasyfikować do jednego z istniejących działów.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga:
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

rafal17

Nieśmiały

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 13 lis 2018, 08:42
  • Online: 13h 50m 7s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: małopolska

MK6 akumulator fabryczny o jakich parametrach?

Post28 gru 2021, 15:10

proszę o pomoc w doborze akumulatora do VW Golf VI kombi/variant z 2009 bez start-stop, silnik 1.4 TSI benzyna 90kW 122KM model comfortline
przejazdy codzienne to 10km rano, 10km po pracy

O jakich parametrach był oryginalny akumulator montowany przez producenta? w takim modelu golfa

chodzi mi o to ze wcześniej miałem 72Ah 640A, a jak wyszukuję w internecie w różnych stronach z doborem akumulatora to raz pokazuje mi: 63Ah 610A - na stronie varty
a na innych stronach: 53Ah 540A lub 54Ah 530A - na innych stronach.
Szczerze to duża rozbieżność od 72Ah, poprzez 63Ah do 53Ah.
Natomiast nadal nie wiem która pojemność jest odpowiednia do mojego samochodu?
Rafal
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: MK6 akumulator fabryczny o jakich parametrach?

Post28 gru 2021, 15:48

Książka serwisowa od auta, albo nalepka z kodami wyposażenia w aucie.
Tam masz kod akumulatora jaki był zamontowany przez fabrykę VW i jaki jest dedykowany do Twojego auta.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

rafal17

Nieśmiały

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 13 lis 2018, 08:42
  • Online: 13h 50m 7s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: małopolska

Re: MK6 akumulator fabryczny o jakich parametrach?

Post28 gru 2021, 15:54

Tomasz_W-wa pisze:Książka serwisowa od auta, albo nalepka z kodami wyposażenia w aucie.
Tam masz kod akumulatora jaki był zamontowany przez fabrykę VW i jaki jest dedykowany do Twojego auta.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


w książce serwisowej nie znalazłem takiego wpisu, ok, zobaczę jeszcze na naklejce z kodami
Rafal

-- 28 gru 2021, 16:18 --

rafal17 pisze:
Tomasz_W-wa pisze:Książka serwisowa od auta, albo nalepka z kodami wyposażenia w aucie.
Tam masz kod akumulatora jaki był zamontowany przez fabrykę VW i jaki jest dedykowany do Twojego auta.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


w książce serwisowej nie znalazłem takiego wpisu, ok, zobaczę jeszcze na naklejce z kodami
Rafal


Kod z naklejki J1D, czyli jednak 72Ah 640A
w sklepie powiedzieli mi, że miałem za duży, dlatego się nie doładowywał i szybko padł (po nie całych 3 latach).
Powiedzieli mi, żeby teraz kupić 60Ah 600A
Rafal
Offline

rafal17

Nieśmiały

  • Posty: 24
  • Rejestracja: 13 lis 2018, 08:42
  • Online: 13h 50m 7s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: małopolska

Re: MK6 akumulator fabryczny o jakich parametrach?

Post28 gru 2021, 23:11

czy te 60Ah i 600A będzie odpowiednie do tego samochodu z większością krótkich tras?
Rafal
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: MK6 akumulator fabryczny o jakich parametrach?

Post29 gru 2021, 11:18

Może się nie jasno wyraziłem, ale w oryginalnej książce serwisowej do danego auta na drugiej stronie powinna być identyczna nalepka jak w aucie, czyli z Vin-em auta, danymi silnika skrzyni i małą garstką kodów wyposażenia.
Co do kodu akumulatora:

J1D - Battery 380 A (72 Ah)

Co do ładowania akumulatora to wszystko zależy jaki masz alternator w aucie no i ile jeździsz autem ale to chyba jasna sprawa.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Wróć do Pozostałe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości