Dzisiaj jest 29 mar 2024, 02:22


Uszkodzona oryginalna karta SD

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

wolfmar

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 29 kwie 2019, 09:49
  • Online: 18d 1h 14m 4s
  • Auto: Golf 6 i Golf 7
  • Silnik: 1.6 i 1.5 TSI
  • Lokalizacja: Śląsk

Uszkodzona oryginalna karta SD

Post04 gru 2021, 10:28

Witam
no i stało się :(
Wczoraj chciałem zaktualizować mapy we wbudowanej navi mk7.5 (MIB 2).
Podczas długotrwałego procesu kopiowania nowych map na oryginalną kartę na chwile odszedłem od kompa i jak wróciłem zauważyłem komunikat o wstrzymaniu operacji i blokadzie karty. Próby wznowienia procesu były bezowocne więc zakończyłem kopiowania i okazało się że... komp nie widzi już karty. Próbowałem skorzystać z innych czytników ale niestety albo komp w ogóle nie widzi karty albo (rzadko) komunikuje o jej zablokowaniu i nic nie da sie zrobić.
W ASO zgodzili się sprowadzić i sprzedać kartę (nawet nie umieli powiedzieć czy byłaby to 16 czy 32 GB) ale cena jest szokująca :(
Chciałbym usunąć blokadę CID. Niestety w internetowych filmach jest mowa także o niezbędnej karcie toolboxowej i tu zaczynają się schody :(
Czy jest tu ktoś z opolskiego lub śląskiego kto umiałby pomóc? Prosiłbym o kontakt na priv...
Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

wolfmar

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 29 kwie 2019, 09:49
  • Online: 18d 1h 14m 4s
  • Auto: Golf 6 i Golf 7
  • Silnik: 1.6 i 1.5 TSI
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Uszkodzona oryginalna karta SD

Post04 gru 2021, 14:05

No i jak tu nie wierzyć w cuda...
Karta nie dała się odczytać na 2 pc-tach i 3 zewnętrznych czytnikach... Syn przypomniał mi o starym laptopie i ten odczytał! Pozwolił zadać szybki format a potem skopiowałem folder maps i chyba wszystko działa!
Tym niemniej temat innej karty i usunięcia blokady cid jest wciąż aktualny i mam nadzieję że ktoś pomoże...
Pozdrawiam
Offline

seba

Stały Bywalec

  • Posty: 371
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 11:49
  • Online: 43d 14h 40m 6s
  • Pochwały: 16
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM CZDA
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Uszkodzona oryginalna karta SD

Post04 gru 2021, 14:28

Ja swoją przez przypadek przejechałem samochodem i przestała działać. Kupiłem na olx czy Allegro oryginalną kartę z jakaś starą mapą za parę złotych, wgrałem najnowsze mapy i śmiga bez problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Offline
Awatar użytkownika

wolfmar

Sympatyk

  • Posty: 62
  • Rejestracja: 29 kwie 2019, 09:49
  • Online: 18d 1h 14m 4s
  • Auto: Golf 6 i Golf 7
  • Silnik: 1.6 i 1.5 TSI
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Uszkodzona oryginalna karta SD

Post04 gru 2021, 14:57

Dzięki za info. Dobrze wiedzieć... za to rozmowa z ASO była niesamowita... muszą zamówić kartę dokładnie taką jaką miałem bo tylko taka pasuje (ale nie wiedzieli czy 16 czy 32 GB) do tego samochodu (?!) i będzie to kosztowało 600 pln...

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość