Dzisiaj jest 16 maja 2024, 17:14


[All Diesel] Dźwięk "koła zamachowego" po rozgrzaniu silnika Czytaj więce

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

soyo

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 27 paź 2021, 22:58
  • Online: 11m 4s
  • Auto: Polo V
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Kraków

Dźwięk "koła zamachowego" po rozgrzaniu silnika Czytaj więce

Post27 paź 2021, 23:10

Cześć!

Byłbym wdzięczny za wszelkie pomysły co może być tego powodem, bo doprowadza mnie to do szału już gdzieś od pół roku ;). Byłem u swojego mechanika jakiś czas temu i powiedział, że na 90% jest to pompa, którą się wymienia przy okazji paska rozrządu (sorry, jestem laikiem motoryzacyjnym i nie wiem dokładnie o którą pompę chodzi), ale wczoraj odebrałem samochód po ich wymianie no i po rozgrzaniu silnika słyszę od nowa ten sam dźwięk, więc jednak pompa nie była tego powodem.

Dźwięk jest słyszalny na poniższym nagraniu w 12s i 20s:
https://youtu.be/_tSC2ojP5y4

Dźwięk przypomina wolno obracające się koło zamachowe i przyspiesza przy dodawaniu gazu przy ruszaniu samochodem na jedynce, a przy wyższych obrotach już go nie słyszę, ale możliwe że wynikiem tego są właśnie szybsze obroty oraz szum samej jazdy. Gdy silnik jest zimny w ogóle go nie słychać, ale jak już się nagrzeje jest bardzo dobrze słyszalny na postoju oraz przy ruszaniu.

Czy ktokolwiek z Was miał dokładnie to samo oraz wie co pomogło (jakiś uszkodzony element, wymiana)? Dodałem ten wpis na tym podforum o silnikach, bo najbardziej go słyszę za kółkiem i wydaje mi się, że jest albo od strony silnika, albo gdzieś spod silnika, ale wiadomo że dźwięk potrafi mylić i możliwe że powodem jest coś zupełnie innego. Na zewnątrz samochodu w ogóle go nie słychać, słyszalny jest najlepiej siedząc na przednich siedzeniach i nachylając się do przodu.

Pytanie dotyczy Polo, ale że z tego co wiem większość tego samochodu jest zbieżna z Golfem to być może ktoś i w swoim Golfie miał coś dokładnie takiego samego? Mój samochód to Polo 2009, TDI 1.6.

pozdrawiam

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości