Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:32


Wyprogramowanie Egr a sprawność DPF?

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Kolektor wydechowy, katalizator, DPF – filter cząsteczek stałych, tłumik, rury wylotowe.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

ArcziR6

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 28 sty 2017, 22:23
  • Online: 5h 23m 8s
  • Auto: mk4
  • Silnik: tdi
  • Lokalizacja: Smi

Wyprogramowanie Egr a sprawność DPF?

Post24 wrz 2018, 09:44

Witam, proszę o opinie osoby doświadczone w temacie usuwania zaworu EGR. W samochodzie Golf MK6 1.6 Tdi do wymiany wspomniany Egr. Mój mechanik zaproponował wymianę na ori koszt 1800,- lub wyprogramowanie i tu nasuwa się pytanie czy zaslepienie Egr-a wpływa w jakiś sposób na proces wypalania filtra cząstek stałych? Czy występują inne negatywne skutki ? W sieci można przeczytać rozbieżne opinię na ten temat dlatego pytanie kieruje do osób, które robiły to w swoich autach.
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Wyprogramowanie Egr a sprawność DPF?

Post24 wrz 2018, 18:17

Trudniej zregenerować filtr bez EGR. Koszt oryginalnego to 1000zl a tyle co mechanik ci podał to prawie ze w ASO taki koszt
Offline
Awatar użytkownika

Glivek76

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 09 lis 2015, 19:18
  • Online: 4d 9h 23m 42s
  • Auto: VW GOLF SPORTSVAN
  • Silnik: 2.0 TDI CRLB

Re: Wyprogramowanie Egr a sprawność DPF?

Post25 wrz 2018, 20:26

Mam u siebie zaślepiony EGR i usunięty programowo z ECU. Robiłem to przy okazji remapingu silnika. Było to w sierpniu zeszłego roku od tego czasu zrobiłem trochę ponad 30kkm i nie zauważyłem jakiejś roznicy czy niepokojących objawów.
DPF został i wypala się jak wcześniej.
Offline
Awatar użytkownika

LaCl219

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 14 paź 2016, 23:00
  • Online: 16d 3h 39m 12s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 VARIANT DSG
  • Silnik: 2.0 140KM CBD
  • Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Wyprogramowanie Egr a sprawność DPF?

Post26 wrz 2018, 08:21

Potwierdzam,mam tak u siebie,zrobione na tym już, ponad 60tys i nic sie nie dzieje,dpf wypala się tak jak się wypalał,nie widze żadnej różnicy.
Offline

quiksilver

Nieśmiały

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 16 cze 2020, 22:07
  • Online: 23h 47m 25s
  • Auto: Jetta SW MK6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wyprogramowanie Egr a sprawność DPF?

Post06 paź 2021, 20:20

zastanawiam sie nad usunięciem EGRa, jesli chodzi o system to zrobi mi to osoba ktora podnosiła moc w aucie a co z częścią mechaniczna, wystarczy zaślepić wlot co idzie do przepustnicy egra przy dolocie, a co z chodniczka to wszystko moze zostać ???

Wróć do Układ wydechowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość