Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:40


Pionowa siatka oddzielająca bagażnik - varinat

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Podłokietnik, kierownica, uszczelki drzwi, szyby, lakier, listwy boczne, lusterka, pasy bezpieczeństwa, siedzenia, fotele, kanapy, gałka zmiany biegów, bagażnik, siłowniki i teleskopy, roleta bagażnika, zamki, pokrętła, regulacje, wycieraczki, podsufitki, elementy karoserii, zderzaki, błotniki, liczniki, poduszki powietrzne, deska rozdzielcza i inne elementy wyposażenia wewnętrznego i nadwozia.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

pipen

Aktywny

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 03 lut 2013, 21:22
  • Online: 22d 22h 28m 8s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Lodz

Pionowa siatka oddzielająca bagażnik - varinat

Post13 maja 2016, 12:25

Hej,
chciałbym zamontować pionową siatkę oddzielającą przestrzeń bagażową. Czy ktoś orientuje się jak jest ona mocowana do oparcia tylnej kanapy?
Czy ktoś może spotkał się z taką metalową siatką, którą można na chwilę założyć? KIedyś widziałem coś takiego ale nie pamiętam jak to się nazywało.
Offline

norbkuc

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 19:54
  • Online: 6d 11h 38m 44s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Pionowa siatka oddzielająca bagażnik - varinat

Post14 maja 2016, 12:55

Ja mam siatkę w tym samym elemencie co roleta. Zaczepy tylko na gorze. Mogę ci fotki zrobić na myjni wieczorem
Offline

pipen

Aktywny

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 03 lut 2013, 21:22
  • Online: 22d 22h 28m 8s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Pionowa siatka oddzielająca bagażnik - varinat

Post14 maja 2016, 21:55

norbkuc pisze:Ja mam siatkę w tym samym elemencie co roleta. Zaczepy tylko na gorze. Mogę ci fotki zrobić na myjni wieczorem


byłbym bardzo wdzięczny
Offline

norbkuc

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 19:54
  • Online: 6d 11h 38m 44s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Pionowa siatka oddzielająca bagażnik - varinat

Post14 maja 2016, 22:15

ObrazekObrazekObrazekObrazek roleta i siatka się rozłączają - nigdy tego nie ściągałem:) roleta z siatka się zatrzaskuje pierwsza a potem zakłada się sama rolete, za przednimi fotelami siatkę mocuje się na złożonych oparciach a u góry w zaczepach podsufitki. Całkiem solidnie to działa, mam auto od dwóch lat i teraz dopiero się przyjrzałem. Fotki wieczorne z telefonu, mam nadzieje ze czytelne. Na ostatniej fotce jest prowadnica na która wsuwa się ta szynę z siatka, roleta jest zakładana zaraz przed nią.
Offline

pipen

Aktywny

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 03 lut 2013, 21:22
  • Online: 22d 22h 28m 8s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Pionowa siatka oddzielająca bagażnik - varinat

Post18 maja 2016, 08:24

Wielkie dzięki za zdjęcia. :D
Offline

Rocco1

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 12 lip 2021, 06:48
  • Online: 4h 35m 25s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: TDI 2.0 184KM
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pionowa siatka oddzielająca bagażnik - varinat

Post07 wrz 2021, 15:29

Witajcie.

Dodam jeszcze moje doświadczenia.
W golfie VI kombi miałem tylko roletę bagażnika, a chciałem też siatkę oddzielającą bagażnik od kabiny.
Zakupiłem więc używaną.
Okazało się że to roleta z taką Maskownicą/półką przez którą nie można zamontować siatki na firmowe uchwyty.
Aby pozbyć się tego elementu należy najpierw zdjąć jedną boczną końcówkę rolety bagażnika podważając dwa zatrzasku znajdujące się pomiędzy tymi podłużnymi wycięciem. Po tym wystarczy już tylko wysunąć tę maskownicę i założyć końcówkę rolety pamiętając o sprężynie.
Teraz już można założyć siatkę i roletę.

Powodzenia
Offline

DeadCiul

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 17 lut 2021, 17:01
  • Online: 11h 47m 51s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 CFHC 140 km
  • Lokalizacja: ZCH - zachpom

Re: Pionowa siatka oddzielająca bagażnik - varinat

Post17 paź 2021, 11:30

Ja mam inne pytanie ponieważ mam rolete razem z siatka, i całość można wypiąć położyć tylna kanapę i założyć to uchwyty tylnej kanapie kiedy ona leży i rozwinąć siatkę do samego sufitu zaraz za przednimi siedzeniami, zaczepy są w okolicach słupków B, tylko ze moja siatka rozwija się tylko do połowy, moge ja tylko rozłożyć oddzielając bagażnik od tylnej kanapy a nie moge kiedy chciałbym oddzielić przednie siedzenia od reszty auta, czy jest jakiś patent na rozwiniecie całości czy poprostu mój mechanizm jest uszkodzony
Offline

Rocco1

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 12 lip 2021, 06:48
  • Online: 4h 35m 25s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: TDI 2.0 184KM
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Pionowa siatka oddzielająca bagażnik - varinat

Post27 paź 2022, 10:29

O ciekawe, aż sprawdzę moją.

Wróć do Wnętrze i nadwozie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości