Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:47


1.4 TSI caxa wycie przy konkretnych obrotach a potem cisza

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Skrzynie biegów (manualne i automatyczne), koło dwumasowe, łożyska oporowe, docisk sprzęgła, przeguby, mosty, półosie, dyferencjały, wał napędowy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

blin

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 19 gru 2019, 05:29
  • Online: 22h 2m 39s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Warszawa

1.4 TSI caxa wycie przy konkretnych obrotach a potem cisza

Post15 sie 2021, 12:11

Czołem, od kilku miesięcy bujam się z tematem wycia czegoś i nikt nie wie co to jest, mechanik zalecił wymianę skrzyni ale to absolutnie nic nie zmieniło.
Mianowicie słychać dość głośne wycie od biegu trzeciego w górę, najgorzej jest na 5. od 2000 do gdzieś 2300 obrotów, potem nagle wycie ustaje. Wycie słychać dodając gazu ale też hamując silnikiem, przy wciśnięcu sprzęgła wycie ustępuje.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to mechanizm różnicowy, ale jak wpisuję w google to wygląda jakby był on jakoś zintegrowany ze skrzynią i nie da się go kupić osobno, ale mogę się mylić. Jak to wygląda? Ma ktoś jakiś pomysł albo miał taki sam problem? Pozdrawiam i z góry dzięki.

PS dorzucam film na którym trochę to słychać no ale nagranie tego dobrze nie oddaje, może jednak trochę pomoże. Najlepiej słychać o co chodzi około 26. sekundy
https://streamable.com/mz74n2
Offline

lukano

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 lut 2021, 12:50
  • Online: 2h 7m 43s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: 1.4 TSI caxa wycie przy konkretnych obrotach a potem cis

Post17 wrz 2022, 16:14

Cześć, mam podobny problem. Mechanik mowił sprzęgło albo skrzynia, z tym, że skrzynie też robiłem i podejrzewam winne sprzęgło. U mnie wycie występuje też na określonych obrotach, ale jak wcisnę sprzęgło i dam na luz, następnie dojadę gazem do tych obrotów, to też potrafi wyć, jakby jakieś łożysko - nie wiem jak u Ciebie? U siebie jeszcze podejrzewam układ wydechowy, chce to dać do sprawdzenia.

Czy na luzie jak pracuje silnik słyszysz delikatne terkotanie a jak wciśniesz sprzęgło jest wtedy cisza?
U mnie przy dodawaniu gazu na postoju słychać tez takie terkotanie, czym wyższe obroty tym szybciej terkocze, na wciśniętym sprzęgle jest cisza - to raczej jest winne sprzęgło i być możę to jest też tego objawem na wyższych obrotach tego wycia, ale nie jestem pewien.
Offline
Awatar użytkownika

Bansuj

Aktywny

  • Posty: 190
  • Rejestracja: 11 gru 2018, 15:34
  • Online: 15d 7h 9m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: Golf VI + Golf VII
  • Silnik: CAXA + CXSA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Brunszwik

Re: 1.4 TSI caxa wycie przy konkretnych obrotach a potem cis

Post28 wrz 2022, 13:21

Terkotanie na luzie to łożysko oporowe sprzęgła i nie ma to żadnego negatywnego wpływu na cokolwiek a już na pewno nie na wycie, ot taki denerwujący dźwięk tylko.

Wróć do Układ napędowy i skrzynia biegów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości